Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Ярослав, Ольга Вільна 📚 - Українською

Читати книгу - "Ярослав, Ольга Вільна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ярослав" автора Ольга Вільна. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 86
Перейти на сторінку:
Плани

Ранкова дрібна мрячка до середини дня перетворилась на справжній дощ. Він рясно тарабанив по вікнах, присипляючи змарнілих під кінець тижня студентів. Тупотів безлюдними вулицями, випроваджуючи випадкових прохожих в будинки. І, судячи з навислих над містом важких хмар, збирався тільки дужчати до вечора.

В закритій лекційній залі цього не було видно, однак варто було спуститись до головного входу, коли ставало зрозуміло наскільки встигла розгулятись негода.

– Добре хоч без сильного вітру, – видихнула дівчина з потоку, розглядаючи калюжі у холі.

– Може є сенс перечекати? – із сумнівом пробурмотів Остап. Парасольку він мав, але видавалось, що вона не сильно б йому допомогла знадвору.

– Навряд чи він скінчиться найближчим часом, – знизив плечима Ярослав. – Дощі передавали протягом усього дня. А під вечір прогнозували ще й зливу з грозою.

– Може тоді і собі машину викликати? – Остап знову глянув у вікно, зважуючи недоліки кожного варіанту. Перечекати у компанії гарних дівчат з паралелі, піти зараз із друзями і промокнути чи поїхати одразу додому під нагляд батька, але лишитись сухим?

– Мені в будь-якому разі вже йти. – Кивок головою в бік парадних дверей: – мій супровід прибув.

Ці люди виділялись серед студентів. Високий худорлявий Любозар у своєму незмінному чорному костюмі та плащі. І двоє міцно збитих чоловіків з охорони, в темній службовій формі з гербами княжої дружини на комірах.

Остап лише зиркнув в їх бік, зітхнув і коротко вклонився княжичу: – Гарної дороги Ваша Королівська Вельможносте. – Але раптом схаменувся: – Стривайте, то наступного тижня ви пропускаєте всі заняття?

Ярослав кивнув.

– Декана було проінформовано. Мене не буде в місті.

– Я донесу це до групи, – хлопець ще раз вклонився і відійшов у сторону.

Та Ярослав вже не дивився в його бік. Всі помисли зайняв запланований переліт до Москви, якого йому таки вдалося добитись. Не без допомоги княжни, не без суттєвих змін в маршруті та оточенні, але головного він таки досягнув. З першого по п’яте жовтня московський Ritz приймав спадкоємця київського престолу.

«Що я роблю? – погляд у бік дружинників. Непередбачуване доповнення, яке цілком імовірно могло повністю знищити заплановану ним авантюру. Дружина підпорядковувалась князю особисто. Ярослав не мав про них інформації, не знав характери приставлених до себе людей. І не мав жодного впливу на них. – У мене ще є час передумати».

Він уявлення не мав, як позбутись уваги дружинників.

– Через грозу ваш виліт було перенесено на завтрашній ранок, – Любозар споро розкрив парасольку, підіймаючи її над головою княжича. – Це обмежить по часу церемонію відкриття, початок доведеться зсунути. Однак адміністрація аеропорту сприйняла все із розумінням.

– Гадаю, вони відчули полегшення від цієї новини, – посміхнувся, прямуючи до припаркованого у воріт автомобіля.

– Безсумнівно, – раптом погодився Любозар.

Відкриття першого громадського терміналу в Смоленську мало пройти помпезно та яскраво. Збудований на базі військового аеродрому, оновлений аеропорт ставав основним транзитним вузлом між Пітером, Москвою, Мінськом та Києвом. Об’єднуючи залізничним, а тепер і повітряним сполученням найбільші міста Північного регіону зі столицею, місто отримувало чималий поштовх для розвитку туристичного напрямку. Тож адміністрація міста, окрилена перспективами, відправила запрошення в Київ, судячи по реакції – абсолютно не очікуючи відповіді, але щаслива від самої можливості це зробити. 

– Їх можна зрозуміти, – чоловік дочекався, поки княжич займе своє місце. І тільки тоді закрив парасольку, сідаючи на переднє сидіння, біля водія. – Жовтень – неофіційний місяць завершення сезону. Князь зайнятий в міністерствах, його родина – в приготуваннях до дня народження Його Величності. Присутність навіть нетитулованих Рюриковичів так далеко від центру і при таких обставинах виявляється малоймовірною.

Ярослав блимнув очима: – Чому? Це великий торгівельний вузол ще з давніх часів. У нього ідеальне географічне розташування – річкове сполучення, залізничне, автомобільне. Там розміщені офіси найбільших транспортних компаній світового рівня. Крім того, Смоленськ пов’язаний із Києвом з давен. Тисячоліття тому князі відправляли туди своїх синів. Мій рід мав там чималі володіння, тож наша зацікавленість до розвитку міста виглядає доречною.

– Звісно, – рівно погодився Любозар. – Ви ж врахували у відповіді, що землі ваші предки там втратили через переворот, вчинений місцевими зрадниками? Глібовичами, здається?

Любозар був вкрай безпристрасною та стриманою людиною. Напрочуд нудною. І надзвичайно відданою Рюриковичам. Будь-які зазіхання на княжий рід сприймались ним вкрай негативно і викликали неабияку відразу.

– В минулому кожного міста можна знайти такі моменти, – було б смішно стверджувати інакше. Міжусобиці велися впродовж всієї історії його роду.

– Авжеж.

Проста і лаконічна відповідь княжича не задовільнила. Захотілось трохи виправити погляди Любозара, піднявши рейтинг міста в його очах. Хоча радше містечка з розвинутою інфраструктурою і невеликим населенням.

– Під час франко-руської війни Смоленськ відігравав неабияку роль. Жителі відважно захищали його, – проте завершити думку не вдалось.

– Облиште це для промови на відкритті. Впевнений, місцеві почують багато цікавого для себе. А ми вже приїхали.

 

 

– Ярослав! – голос брата долинув з-за сходів. Старший княжич вже збирався повернутися в той бік, коли мокре хлопчисько повисло на його руках. – Повірити не можу, що не міг з тобою перестрітись увесь цей час!

– Я також радий тебе бачити, Святослав.

Молодший княжич шмигнув носом, надто награно.

– Сподіваюсь, ти зараз нікуди не збираєшся? – хлопець трохи послабив обійми. – Я чув, що твій виліт перенесли.

Обидва княжичі повернулись до Любозара. Якщо хтось і знав про всі плани спадкоємця, то тільки він.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 10 11 12 ... 86
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ярослав, Ольга Вільна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ярослав, Ольга Вільна"