Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Історія однієї істерії 📚 - Українською

Читати книгу - "Історія однієї істерії"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Історія однієї істерії" автора Ірина Сергіївна Потаніна. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 91
Перейти на сторінку:
літературна маячня юності полишила мою голову, пан Шумилов жодним чином не цікавив мене. Зустрічатися з цим занудою зараз, а тим більше, чарувати його, не хотілося зовсім.

«Будь, що буде! — урочисто вирішила я. — Ніяких усмішечок, ніяких спроб „справити враження“… Або прийме такою, яка є, або хай сам перевтілюється в детектива та шукає зниклих акторок».

З іншого боку, тих дівчаток, що не знати куди поділися, було дуже шкода. Жорик напевно міг би допомогти в їхньому розшуку. Примусити Георгія з’явитися з візитом до Шумилова, хоч як я засипала слухавку стільникового телефону благаннями та погрозами, так і не вдалося. Мій же зовнішній вигляд, який пропонував до загальної уваги легковажну особу слабкої статі й віку, навряд чи зміг би вселити у примхливого стариганя-видавця належну довіру. (От чомусь я була впевнена, що Шумилову має бути близько шістдесяти. Видно, як і кожна жінка, що пов’язала життя з чоловіком середнього статку, я підсвідомо втішала себе, гадаючи, що всі багаті джентльмени — суцільно старі страховиська). Визначитися з планами щодо манери поведінки в кабінеті глави журналу я так і не змогла. Без угаву торохтіла про якісь дурниці моя Сестричка, неухильно наздоганяв на перехрестях зелений моторолер — і це не давало зосередитися. Уперта Істота затялася довести мене до божевілля. При виході з БК я наткнулася на Настусю, котра розпитувала Тигру про подробиці зникнення дівчат. Сестриця при цьому з таким захватом ловила кожне слово Істоти, що в мене навіть виникло запитання, чи не проколені часом у Тигри гланди. Інакше чого б Настуся з таким зацікавленням заглядала в рот оповідачці? Коли Тигра почула, що я вирушаю на «оглядини», миттю закивала з розумінням, недбало кинула щось на кшталт: «А! Ну цього типа я беру на себе», — та вмостилася на свій моторолер. Звідтоді я намагалась переконати її, що «брати на себе» ніяких типів не варто. А варто саме не брати на себе забагато й дати мені спокій. Хоча не можу приховати: в глибині душі мені було страшенно цікаво довідатися, що ж Істота, питається, з «цим типом» думає робити?! Звичайно ж, припустити зустріч поважного видавця з Тигрою (з цим Жахом, із цим концентратом ідей прогресивного божевілля!) я ніяк не могла. Навіть заради власної вельмишановної цікавості. Паркування коштувало мені одну гривню та масу розтрачених нервів. Ні, паркувальник був надзвичайно чарівний, і місце для «Форда» підібралося цілком пристойне. Але Істота! Тигра й не думала полишати переслідування. Тепер вона кружляла на своєму зеленому жеребці навколо мене, вже спішеної.

— Щезни! Випаруйся! — кволо благала я, вже втрачаючи будь-яку надію на відповідну реакцію Істоти.

— Слухайте-но, всьому є межа! — раптом заговорила Тигра, зупиняючи моторолер і навіть перестаючи посміхатися. — Я розумію, що у вашому образі й при вашій професії потрібно бути крутою. Але ж тільки для дегенератів крутість вимірюється ступенем брутальності. Я трішки сторопіла. Десь із півхвилини пішло на усвідомлення того факту, що Істота може висловлюватися з допомогою настільки вишуканих словесних конструкцій, а потім ще стільки ж — на переварювання змісту сказаного.

«Ось тобі й „двох слів зв’язати не може“, ось тобі й „в’їдлива манера“…» — м’яко прошелестів у мозку жахливий здогад про власну несправедливість. Звичайно, я прогнала його, відмовилася слухати. Виключення лише підтверджують правила. Може, в Істоти тимчасово скаламутився розум і від цього вона раптом розмовляти навчилася?

— Бачиш, — невпевнено почала я, розуміючи, що варто все-таки щось відповісти, — я не…. Не те мала на…

Тьху! Ну ось, тепер я розучилася розмовляти. Може, це вірус? Точно! Істота стала нормально формулювати думки, а я мимрити… Перехідний вірус.

Тигра з Настусею дзвінко реготали в той час, як я намагалася пояснити їм свою теорію. Схоже, навіть якби я перекинулася зараз на холодного мерця, все, що відбувалося, не перестало б здаватись їм чудовим жартом. Ставитися до мене серйозно ці особи й не думали. Довелося вдатись до деяких хитрощів.

— Значить, так! — дуже серйозним тоном повідомила я. — Годі гратися! Хочете допомагати? В такому разі марш до мене додому, точніше, в офіс, точніше, в квартиру, яка вдень слугує за офіс, точніше… Втім, це все не має значення. Розшукайте Георгія. Він там напевне десь у районі холодильника. Настуся знає, про кого йдеться. І розкажіть йому все, що знаєте про цю справу.

— Але я могла б допомогти в розмові з Шумиловим… — почала Тигра.

— Виключено! — майже закричала я.

— Що ж, — Істота ображено знизала плечима, надула великий міхур із жуйки і голосно втягла його назад у себе, — тоді я пас. Піду на свої чотири сторони. У вашому офісі мені робити нема чого. Усе, що могла, я вже розповіла Кроні.

— Кому?

— Ну… Вашій сестрі.

Тигра з задоволенням надула ще один міхур і, не прощаючись, поїхала геть.

— Як вона тебе назвала? — я по можливості щільніше зсунула брови до перенісся та суворо глянула на Сестрицю.

Настуся чарівно посміхнулася, звичним жестом намацала щось у своєму рюкзачку й видобула його назовні.

— Ось!

У моїх руках опинилася квола подоба візитки. На обскубаному манікюрними ножицями клапті білого картону вибагливим шрифтом темно-синім фломастером було виведено:

«Кроль Настя. Для друзів — КРОНА. Дзвонити завжди».

Нижче значилися домашній, робочий і стільниковий номери телефонів. Ну, припустимо, з робочим зрозуміло — це був мій домашній номер. А ось зі стільниковим? Проте я вирішила похвалити сестру. Усе-таки дитина старалася.

— Потрібна річ, — повчально зауважила я, бо вирішила не звертати уваги на перекручене ім’я Сестриці, — тільки поясни, хто ти така й навіщо даєш візитку. Напиши, скажімо: «Секретар детективної агенції». Так, і ще. Настю, у тебе ж немає мобільного телефону!

Настуся скривилася, ніби від зубного болю.

— Ну, чого ти прискіпуєшся? — заторохтіла вона. — Невже не зрозуміло! Це я для солідності. Потім скажу, що телефон удома залишала. Хто ж матиме справу зі мною, якщо в мене навіть стільникового нема?! І потім, візитки я намалювала тільки для трьох акторів театру. А раптом згадають. Та й не будуть вони дзвонити на стільниковий. У них самих мобілок нема…

Чергова данина часові

1 ... 10 11 12 ... 91
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Історія однієї істерії», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Історія однієї істерії"