Читати книгу - "Танці утрьох"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Слухай, Ігоре, розкажи мені про мене, — несподівано для самого себе попросив я Пельша.
— Не зрозумів, — очманіло глипнувши на мене, мовив Пельш.
— Ну розкажи, чим я відрізняюся від інших слідчих Управління.
— Ніс довгий, сорочка старомодна, черевики майже завжди нечищені. Обручки немає.
— Ні, я серйозно.
— Ти запитуєш як службовець? — Пельш розвернувся на стільці і пильно подивився на мене.
— Як друг.
Пельш витримав драматичну паузу.
— Ти нормальний.
— Нормальний?
— Саме так, нормальний мужик, совісний.
— Гм, — почервонів я. — Дякую. А інші?
— А про інших я тобі звітувати не зобов’язаний, — похмуро мовив Пельш і знову втупився в комп’ютер.
У глибині душі я, звичайно, теж так думав, але почути це від Пельша було приємно, тому що моя самооцінка плюс його, дозволяли змалювати більш-менш об’єктивний портрет. Булавін, як людина дуже спостережлива, найвірогідніше, теж такої думки. Але якщо я помиляюся, тоді… Тут усе моє єство збурилося проти булавінського наказу через три дні покласти на його стіл обвинувачення на Осетинського. Однак Булавін, зважаючи на якісь причини, міг бути впевнений у тому, що Гретинський убивця, від мене лише вимагалося швидко знайти потрібні докази.
Аж раптом я згадав одну деталь, зовсім незначну. Я забув про неї, якщо вірити психоаналізу, через величезне накопичення фактів і вражень за минулу божевільну добу. ТЕЛЕФОННИЙ ДЗВІНОК СИЛІНА!
Припустимо, у чергову частину телефонував не Силін, а хтось інший. Як не дивно, це дуже примітивне запитання не спало мені раніше на думку, та й узагалі було не до нього. Тепер настав час розібратися з ним. Той, хто знає і про Рубіну, і про Осетинського, і про вбивство, і, що Силін — їхній сусід, подзвонив і чомусь вирішив назватися Силіним. Хоча його, звичайно, зрозуміти можна, якщо зважити на те, як люди не люблять фігурувати у кримінальних справах, нехай навіть свідками. Однак…
Я встав з-за столу і енергійно заходив по кімнаті. Відчув деякий приплив азарту, взяв телефон і, походжаючи вперед-назад, набрав номер експертного відділу.
— Аваладзе, — гаркнула трубка.
— Кононов турбує. Що там новенького в справі Рубіної?
— Почекай ще хоч годину. Тут не тільки тобі одному припекло. Булавін, тільки-но я прийшов на роботу, звонив, вимагав балістичну експертизу, тепер ти…
— Добре. Рівно через шістдесят хвилин я в тебе.
— Домовилися, — буркнув завжди незадоволений Аваладзе.
Після цього я подзвонив вартовим. Переговорив з начальником зміни і довідався, що лейтенант, який приймав учорашній сигнал, сьогодні теж на робочому місці. Отже, я міг переговорити із ним.
Але потрібно було зробити ще один дзвінок. Найнеприємніший. Трохи повагавшись, я набрав номер будинку моди «Наталі». У трубці почулися довгі гудки, потім протріщав АВН, клацнув комутатор локальної АТС і нарешті милий жіночий голос проворкував:
— Будинок моди «Наталі».
— Доброго ранку, вас турбує карний розшук, — мовив я, підкреслено ввічливо. — Я вимушений повідомити вам, що вчора Марини Сергіївни Рубіної не стало.
— Марини Сергіївни? Не стало?
Я багато разів був змушений говорити людям цю страшну звістку, але мене вразила щирість і непідроблена скорбота в голосі.
— Учора, приблизно о пів на першу її вбили у власній квартирі. Ми приносимо вам свої щирі співчуття. Убивцю, запевняю вас, знайдуть і покарають.
Дивно, але подібні запевнення завжди втішають. Така вже людська натура — око за око, зуб за зуб.
— Я… Я навіть не знаю, що вам сказати… Я вас зрозуміла, — нарешті взяла себе в руки моя співрозмовниця, ймовірно, секретарка.
— Оскільки чоловік убитої зараз перебуває під слідством, а близьких родичів у неї нема, то витрати на похорон, мабуть, доведеться взяти на себе вашій фірмі. Будьте ласкаві, якомога швидше повідомте начальство про те, що сталося.
— Звичайно, — погодилася секретарка, схлипуючи. Спохватившись, вона додала:
— Пробачте, ви сказали, що чоловік Марини Сергіївни, Мишко, перепрошую, Михайло Леонтійович, під слідством?
— На жаль, так. Більше я вам нічого не можу сказати. Слідча таємниця.
— Зрозуміло, — стишивши голос, мовила вона.
— Про всяк випадок запишіть мій телефон.
Я продиктував службовий і домашній телефони.
— Гадаю, нам доведеться зустрітися, тому кажу до побачення. Усього найкращого, — чемно сказав я, розуміючи, що ніякі слова не спроможні утішити мою співбесідницю.
«Ух», — полегшено зітхнув я: з найнеприємнішим було покінчено. Десь хвилину я постояв посеред кабінету, збираючись з думками.
— Ігоре, а міг би ти надрукувати мені одне простеньке оголошення?
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Танці утрьох», після закриття браузера.