Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Одержимість 📚 - Українською

Читати книгу - "Одержимість"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Одержимість" автора Алекс Грей. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 64
Перейти на сторінку:
промінь прожектора і, було ясно видно, що якийсь білявий пацан вимальовує «ЮЛЯ + САША».

Щоб не злякати його, я тихо підійшла і запитала:

— Я так розумію, що Саша — це ти? — запитала я. Хлопець смикнувся і зібрався тікати, але потім глянув на мене і продовжив роботу.

— А тобі яке діло? — в його голосі не відчувалося ніякої радості від того, що хтось вдерся до його приватного інтимного простору.

— А, мені взагалі немає ніякого діла, просто, може, я теж Юля.

— Та ну! що, правда? — він опустив балон з фарбою і уважно став мене розглядати.

— Та малюй, малюй, я просто подивлюся і позаздрю твоїй Юлі. — сказала я, а потім додала. — Слухай, давай я тобі допоможу. І не чекаючи від нього ніякої реакції, вибрала балончик з синьою фарбою і почала підмальовувати його художества. Спочатку ми підправили літери, зробили їх об'ємними, потім я намалювала йому різні квіточки, метелики, вензелі, на скільки можна це було зробити при такому освітленні, та ще й балончиками. Я так захопилася, що у мене виникла ідея розмальовувати вагони. Тут вони стоять в глушині, ніхто мені заважати не буде, вони нікому не потрібні ці вагони, а розміри у них якраз такі, як потрібно. Вадим же говорив, що мені потрібен розмах, ось я і розмахнуся тут. Я вперше помітила, що про себе назвала його просто Вадимом. Я тоді вирішила, що нишком сама розмалюю вагон, а потім вже покличу його оцінити, тим паче, що у мене вже тоді народилася в голові ідея.

— Слухай, а ти де так малювати навчилася? — вивів мене з роздумів цей закоханий Саша.

— Та ніде, — збрехала я, — так, в дитинстві теж на стінах всяку фігню малювала, ось і навчилася. А ти впевнений, що твоя Юля це побачить і оцінить?

— Звичайно, вона тут вздовж шляхів кожен день на море ходить з подружками, а щодо оцінить… — він замислився. — Так, звичайно оцінить, я б таку красу навіть сам додому до себе забрав. — ми розсміялися, я поставила порожній балончик на землю і сказала:

— Гаразд, закоханий, успіхів тобі і удачі з Юлею, якщо вона це оцінить, значить, вона тебе варта, а мене взагалі то Анею звуть, ну бувай, художнику.

— Бувай… — сказав він, дивлячись завороженим поглядом на наше творіння, а я з легкою заздрістю до Юлі, що заради неї хтось готовий на, свого роду, подвиг, хоч і дурість, звичайно, але все одно приємно, коли заради тебе роблять такі дурниці, пішла додому. Настрій був відмінний, починало світати, а мені знову захотілося спати. Весь наступний день я заготовлювала фарби і навіть зробила кілька начерків на папері. Вагони виглядали дуже оригінально, а, головне, весело і жваво. Потім я кілька ночей розмальовувала вагон. З Сашком ми здружилися, Юля, як він розповів, оцінила його, тобто, нашу творчість, при цьому сказавши, що який він ідіот, що не сказав їй цього раніше, і їй би не довелося пів літа тягатися зі своїми занудними подружками на пляж. Тепер на пляж вона ходить виключно з Сашею, іноді навіть ночами. Про подробиці він не розповідав, а я не розпитувала, але здогадатися було не важко. Але більшість ночей він проводив зі мною, приносив мені чай в термосі і бутерброди, які йому робила для мене його Юля. Одного разу і вона прийшла подивитися на мою творчість, там ми і з нею познайомилися. І що цікаво, так це те, що я не спілкуюся з жодним зі своїх однокласників, зате з цією парочкою ми дружимо вже багато років.

Коли вагон був готовий, я прийшла подивитися на нього вдень. Мені все подобалося, і нова техніка малювання, і схожість пейзажу з реальним куточком нашого краю, і сам розмах. Я була безмежно вдячна Вадиму, і мені хотілося швидше поділитися з ним результатом. Я побігла в академію, там його не було, і я залишила записку, де написала, що чекаю його біля старих вагонів на крайніх коліях, біля самих скель. Я прочекала його цілий день, а коли стемніло, мені стало страшно, раптом він не прийде. Щоб якось заспокоїтися, я взялася за наступний вагон. На іншому вагоні я почала малювати інший, але теж пейзаж. Фарба лягала легко, рука впевнено продовжувала наносити шар за шаром. І раптом я почула, точніше, навіть просто відчула чиюсь присутність за своєю спиною. На якусь мить я зупинилася, але вирішила продовжувати малювати. Якщо це Саша, то він зараз скаже свою улюблену фразу «Привіт художникам», а якщо це ВІН… Усередині все стиснулося і похололо, руки перестали слухатися і струмінь фарби з балончика почала бити кудись не туди. Але тут його рука, така прохолодна, але впевнена, лягла на мою, і ми почали малювати разом. Ми наносили штрихи за штрихами, поки не закінчилася фарба в балоні. Він відпустив мою руку, і тоді я сказала винувато:

— Фарба закінчилася.

— А я тобі принесу завтра цілий ящик. Якщо чесно, то я тебе недооцінив, я думав, що після паркану ти станеш трохи розсудливішою і відпочинеш, а ти вперта.

— А Ви не знали? — з образою в голосі сказала я.

— Знав, але, Аню, все, що я тут побачив, просто перевершило всі мої очікування. Ти знаєш, я багато бачив різних одержимих художників, але ти просто нереально ненормальна… Не ображайся, це я в хорошому сенсі. Вагони… Це ти придумала сама, чи хтось надоумив?

— Та один мій новий друг навів на думку. — і я показала йому вагон з написом «ЮЛЯ + САША».

— Твій почерк і тут відчувається. — він посміхнувся і сказав. — Давай, разом домалюємо. Це, я так розумію, — він махнув головою в бік першого вагона, — скеля Вітрило, вірно? А це, починає вимальовуватися Балаклавська бухта…

— З висоти пташиного польоту. — закінчила я розпочату ним фразу.

— Підемо, Анюто, завтра закінчимо, відпочивати теж треба.

І ми пішли в сторону міста. Як і того разу, коли ми спускалися з мису, ми йшли мовчки і знову він тримав мене за руку. Мені хотілося, щоб ця ніч не закінчувалася, а шлях додому пролягав через весь екватор. Мені хотілося

1 ... 10 11 12 ... 64
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Одержимість», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Одержимість"