Книги Українською Мовою » 💙 Дім, Сім'я » Книжка для дорослих: Як старшати, але не старіти, Дарка Озерна 📚 - Українською

Читати книгу - "Книжка для дорослих: Як старшати, але не старіти, Дарка Озерна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Книжка для дорослих: Як старшати, але не старіти" автора Дарка Озерна. Жанр книги: 💙 Дім, Сім'я. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 70
Перейти на сторінку:
про допустимі кількості споживання алкоголю.

Працьовиті британські служби охорони здоров’я порахували, що 14 drinks, себто доз, на тиждень — це не страшно. Один drink є еквівалентом 10 грамів чистого спирту. І мається на увазі, що всі 14 дрінків випиваються не за раз, а за 6 днів. Мені навіть здається, що британці дбають не лише про здоров’я вірнопідданих королеви, а й про прибутковість пабів. У нас є й інша підказка: кількість алкоголю за один раз (за день, присіст, застілля — як ще пояснити?) не має бути більшою за 25 грамів, навіть коли п’є чоловік з два метри краси. Отже, орієнтуймося на розрахунок 0,2–0,4 грама спирту / кг маси тіла. Щоб дізнатися, скільки можна випити, скористайтеся формулою.

Кількість напою в мілілітрах = маса тіла в кілограмах × 0,2 грама спирту на кілограм / міцність напою.

Якщо концентрація спирту 8 об’ємних відсотків (оборотів, як у нас кажуть), тобто 8 %, то ділите на 0,08. Якщо це горілка, то ділите на 0,4. У меню чи на пляшці написано, яка міцність. А якщо не написано, бо домашнє, нащо ви тоді це все читаєте?.. То ж всьо домашнє і натуральне, хіба воно може зашкодити?.. (жарт).

Та навряд чи ви будете в барі сидіти з телефоном та лічити, скільки вам можна вина певної міцності. Навіть епічніше рахувати на серветці в стовпчик. Хоча в цьому навіть більше снобізму й турботи, ніж у питанні: «Люба, будемо Prosecco чи одразу Cava?» — як каже моїй подрузі чоловік недільними ранками.

Тому я згадала свою змарновану в лабораторіях юність і підготувала Таблицю 3, де видно, скільки якого напою за раз припустимо пити. Брала для розрахунку мінімальну кількість — 200 мг спирту на кілограм живої ваги та заокругляла. Це ж книжка про здоровий спосіб життя як-­не-­як.

Таблиця 3. Скільки та чого вам можна пити (в мілілітрах)

Маса тіла, кг 3 % сидр 6 % світле пиво 12 % вино 16 % домашнє вино 22 % лікер 40 % горілка чи коньяк 50–55 333 175 90 65 45 25 56–60 380 200 100 70 50 28 61–65 420 215 110 80 55 32 66–70 450 230 115 85 60 35 71–75 500 250 125 90 65 37 76–80 530 260 130 100 70 40 81–86 560 280 140 105 75 42 87–90 600 300 150 110 80 44 91–95 630 320 160 115 85 47 96–100 640 333 166 125 90 50

Я вже бачу, як дорогі читачі та читачки йдуть до шинку з мірними циліндрами й просять бармена налити рівно 88 мл вина. Іронізую. Чи ті, які не вважають себе достатньо худими, потішилися, що їм буцімто можна більше.

Це орієнтовні об’єми, без урахування генетичних особливостей та стану здоров’я, і досить суворий підхід — «по мінімалках». Якщо ж розрахувати норми, виходячи з того, що 400 міліграмів спирту припадає на кілограм маси тіла, то вийде вдвічі більше. Та насправді ці об’єми цілком вписуються в правило «один вечір — один келих», якщо пити дозами, як наливають у барі, а не вдома на кухні. В шинках, до речі, мірними циліндрами віскі й міряють.

Цей чарт радше для того, щоб показати, наскільки неадекватними є наші традиції пиття: «по першій», «штрафна тим, хто спізнився», «третій тост за любов», «на коня». Якщо ви вживаєте алкоголь, найкраще зважати на ці орієнтовні об’єми і свою масу тіла, а не на кількість келихів чи власний ступінь сп’яніння, та вчасно переходити на воду. Умовно безпечні дози алкоголю, які наша печінка швидко знешкоджує, справді малі. «Все. Більше пить не буду, хоча яка розумна цьому є альтернатива?..»[11]

Тепер я вас пожалію та запропоную застосунок для підрахунку випитого. Чарт був для наочності [28].

Якщо пити мало — тобто як у таблиці, — то в дечому алкоголь навіть і на користь. Таке буває у випадку цукрового діабету, гіпертензії та інших серцево-­судинних захворювань, а також хвороби Альцгеймера.

Алкоголь корисний, алкоголь шкідливий… Виглядає суперечливо, та цьому є кілька пояснень, що одне одного не вик­лючають. По-­перше, люди з важкими хронічними станами уже не вживають міцних напоїв, бо вони несумісні з ліками. Тому можуть пити лише відносно здорові та недостатньо обстежені, як у тому анекдоті. По-­друге, «п’ять крапель» не замінять ліків проти гіпертензії, але збільшать виведення води нирками, і тим самим можуть знизити тиск. Поліфеноли червоного вина справді добре впливають на мікробіоту ротової порожнини й кишківника, завдяки чому створюють невеличку перепону в виникненні хвороби Альцгеймера (з цією хворобою «все складно», та почасти її розвиток пов’язаний з інфекційними процесами в щелепах та надмірним розмноженням кишкових бактерій, причому не таких як треба. Нетакусики в животі розмножуються понаднормово, можуть навіть потрапляти в тонкий кишківник, де їм не місце, і псувати все, до чого мають доступ [29]. Ото є люди, які все роблять через самі знаєте що. А я все пояснюю через кишківник, тобто з урахуванням впливу способу життя на кишкову мікробіоту, а її стану — на здоров’я людини. Так конструктивніше [30].

Підсумуймо! Від слова сума, а не сум.

ВООЗ просила передати, що безпечної дози алкоголю не існує. Британські служби здоров’я закликають тих, хто не п’є, і не починати. А тих, хто п’є, пити помірковано (дивіться таблицю, застосунок та зважайте на свою масу тіла). Найкраще вживати червоне сухе, бо там корисні ферментовані поліфеноли.

Зараз повторимо той самий кунштюк, тільки з курінням — спробую переманити вас на світлу сторону сили.

Кармен, героїня новели Проспера Меріме та однойменної опери Жоржа Бізе, працювала в Севільї на тютюновій фабриці. У ті часи сигари крутили вручну, тому коштували вони відповідно. Більшість же людей віддавала перевагу, зокрема й фінансову, люльці. То був цілий ритуал: поки її дістанеш, наб’єш, розпалиш, викуриш, неквапно поспілкуєшся чи почитаєш, витрусиш попіл, спакуєш усе назад в оксамитовий

1 ... 10 11 12 ... 70
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Книжка для дорослих: Як старшати, але не старіти, Дарка Озерна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (1) до книги "Книжка для дорослих: Як старшати, але не старіти, Дарка Озерна"
Гість Яна
Гість Яна 1 вересня 2024 22:37
Коротко вся книга могла б зайняти сторінок 10ть. Дуже дуже багато води. Коротко: їжте просту їжу, тягайте залізо і буде вам щастя.