Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Небо сингулярності, Чарлз Строс 📚 - Українською

Читати книгу - "Небо сингулярності, Чарлз Строс"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Небо сингулярності" автора Чарлз Строс. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 109 110 111 ... 125
Перейти на сторінку:
Інколи свобода слова дозволяє зменшити рівень суспільної напруги тоді, коли в іншому разі вибухнула би революція. А в інший час… що ж, те, проти чого ти протестуєш, можна звести до не­охоти міняти всякий статус-кво. Для тебе уряд — це тепленька пухнаста ковдра, яка завжди захищатиме від усього поганого. В Новій Республіці багато хто мислить у схожому річищі; панує ідея, що людина, ненадійно зафіксована на своєму місці в суспільстві, неодмінно поводитиметься погано. А от там, звідки я родом, більшості людей, навпаки, вистачає здорового глузду, щоб уникати всього, що їм може зашкодити; навчати же потрібно тих, хто цього не розуміє. Цензура просто заганяє всі проблеми в підпілля.

— Але ж терористи!

— Так, — перервала його Рейчел, — терористи. Синку, люди, яким здається, що вони мають рацію та право завдавати горя своїм ворогам, існуватимуть завжди. І ти абсолютно правий, коли говориш про виготовлення біологічної зброї чи поширення чуток. Проте… — вона знизала плечима. — Набагато простіше жити з епізодичними випадками таких інцидентів, аніж існувати під тотальним наглядом, тотальною цензурою всіх і повсякчас.

Рейчел мала сердитий вигляд.

— І якщо тобі здається, що божевільний з атомною бомбою посеред міста — це погано, то це тільки тому, що ти ніколи не бачив, що відбувається з планетами, де всюдисущий нагляд і цензура просто не знають анінайменших меж. Є такі місця, де…

Жінка здригнулася. Мартін поглянув на неї:

— Мова про якусь конкретну…

— Я не хочу про це говорити, — відрізала вона. — А ти би посоромився так накручувати малого. Хоч один із вас звернув увагу на те, як смердить?

— Ага, — позіхнув на весь рот Спрінґфілд. — Ми вже майже…

— …Я не…

Тут пролунав оглушливий тріск за бортом.

— …малий! — Останнє слово Василій пропищав.

— Пристебнись, малий. Запалювання головного двигуна за п’ять секунд.

Мартін напружився, поправляючи свій пасок.

— По якій траєкторії йдемо на посадку?

— Якраз зараз проходимо першу контрольну точку: десятисекундне коригування курсу, одна і дві десяті «же». Чотири хвилинки сидимо як миші, після чого прибуваємо в другу контрольну точку, дві години на рушії з прискоренням два-двадцять п’ять «же». Це нас виведе на дистанцію майже чотири тисячі кілометрів від поверхні планети. Ще за шістнадцять хвилин після цього ми ввійдемо в щільні шари атмосфери на швидкості близько чотирьох кілометрів за секунду. На той момент у нас має лишатися трохи реактивної маси, але я не хочу вмикати двигун у повітрі, яким нам потім доведеться дихати. Я хочу скинути модуль із ходовою частиною, щойно вийдемо на суборбітальну швидкість, і він самостійно на рештках пального вийде на орбіту захоронення.

— Ем-м-м… — втрутився в розмову Василій, — а хіба чотири кілометри за секунду це не занадто швидко?

— Ні, це…

Поясненням Рейчел перешкодив високий і тонкий свист, у капсулі все полетіло назад і грюкнулося об кормову переділку. Збігло десять секунд.

— Це всього лишень дванадцять «махів» по прямій траєкторії. Та й двигуни вже будуть на той момент за бортом. Але не хвилюйся, в атмосфері ми швидко загальмуємо. Кораблі «Аполлон» тільки так і літали.

— «Аполлон»? Хіба їх будували не тоді, коли космічні подорожі все ще вважалися експериментальними?

Мартін помітив, що Василій так сильно схопився пальцями за спинку його крісла, що в нього аж кісточки на пальцях побіліли. «Яка дивовижа».

— Саме так, — буденно відповіла Рейчел. — Звісно, тоді ще не було кораблів із ядерними реакторами в ходових системах. Це ж було до Холодної війни чи вже після?

— До неї, здається. Холодна війна — це ж про те, хто збудує найбільший холодильник у світі, еге ж?

— Холодна війна? — повторив Василій.

— Давним-давно на Землі, чотириста чи п’ятсот років тому, — пояснила Рейчел.

— Тобто вони цим займалися раніше, ніж збудували перший паротяг?

— Чого ж? Не раніше, — легко пояснив Мартін. — Просто рушієм для них була пара з котлів, які нагрівали, спалюючи нафту. Ядерних реакторів тоді було дуже мало і коштували страшенно дорого.

— Звучить якось ненадійно, — із сумнівом промовив Василій. — Хіба нафта не вибухонебезпечна?

— Так, але Земля належить до ранньої групи планет у зоряних системах третього населення, вона досить стара. Ізотопний баланс нікудишній, урану двісті тридцять п’ять малувато.

— Я би сказала навпаки: з біса багато, — похмуро відзначила Рейчел.

— По-моєму, ви намагаєтеся забити мені баки, і мені це не до вподоби. По-моєму, ви, терранці, надто великі мудрагелі. Але ж не всезнайки! Ви не здатні вберегти свої міста від терористів із бомбами і попри все своє мудрагельство не здатні запанувати над власними брудними пристрастями — клеїти дурня в політиці, і з природою дурня клеїте!

Іще раз чхнув маневровий двигун управління положенням. Рейчел простягнула руку до Мартіна і поклала її йому на плече.

— Він нас розкусив.

— Та да. Засадив по самі помідорки. Усе по-чесноку, начальнику.

Спантеличений, Василій переводив погляд із Мартіна на Рейчел, мало-помалу в нього побуряковіли вуха. Жінка розсміялася:

— Якщо ти хотів мене приголомшити своїм вуличним вокабуляром, то знай, ця ясочка-ласочка не з тих країв, Мартіне!

— Ну, то знай, я б із великим задоволенням бавив би цю ласочку кожен божий день, моя люба.

Інженер мотнув головою. Краєм ока він помітив, що багрянець із вух Василія тепер уже сповз і на шию.

— Малий, тобі доведеться навчитися жити в реальному світі. Я взагалі дивуюся, як тебе

1 ... 109 110 111 ... 125
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Небо сингулярності, Чарлз Строс», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Небо сингулярності, Чарлз Строс"