Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Cьоме пророцтво Семіраміди 📚 - Українською

Читати книгу - "Cьоме пророцтво Семіраміди"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Cьоме пророцтво Семіраміди" автора Марина Варич. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 109 110 111 ... 127
Перейти на сторінку:
як минулої ночі.

Нік підійшов ближче і похитав головою:

— Ну що, друзяко, я перед тобою в боргу, тому тримайся. Хоча ти бажав мені погибелі, я на тебе зла не тримаю, — і подав йому руку.

Нік прагнув за будь-яку ціну дізнатися: хто підіслав цього монаха. Але не судилося. Замість вхопитись за Ніка, негідник похитав головою:

— Жодна рука не допоможе тому, кому доля винесла вирок. — і розтиснув побілілі пальці.

18. Арніка

— Ера Водолія? — Жриця царства померлих невдоволено поморщилась. — Здалась вам та епоха, пані. Нічого приємного.

— І все ж…

— На мене вона навіває такий смуток, аж очі закочуються.

— Це ще чому? — здивувалася Арніка.

— Дуже темна епоха в історії. Тоді проявилися найгірші риси людини.

— Які, наприклад?

— …

— Бездушність?

— Коли хочете знати, то це одна з найкривавіших епох в історії цивилізації.

— Хотілося б дізнатися побільше. — Арніка підібгала ноги під себе і питально глянула на Жрицю.

Дівчині вперше за довгий час вдалося перетнутися з нею. Жриця в цій расі мала особливий статус. Вона мусила стежити за виконанням усіх ритуалів та обрядів над тілами, які покинули душі — їх треба було відспівати та переправити у царство Аїда, простежити, щоб вони там зручно влаштувалися, швидко адаптувалися і відшукали своїх предків, а потім допомогти їм встановити інформаційний зв'язок з живими родичами. Все це відбирало чимало часу і жриця дуже стомлювалася.

Проте Арніка систематично нагадувала про бажання отримати аудієнцію і врешті вона таки викроїла час і умовилася про зустріч о 23-й ночі в храмі Мертвих.

Призначений час був пізній, проте Арніка відступати не збиралася.

— Чи часто я тебе про щось просила? — з притиском в глосі мовила вона.

Жриця зітхнула, по її обличчю пробігли дрібні мімічні зморшки, які виказували невдоволення, але Арніка інтуїтивно відчула, що жінка піддалася чи то вольовому тону чи змісту фрази…

— Не знаю, що й сказати, пані, — вимовила жриця нарешті по довгій мовчанці. — Розповідь довга, а у мене є обов’язки перед померлими, які я не можу не виконати. Але так само я не можу зігнорувати наказ Богині.

— Я почекаю доки ти виконаєш свої обов’язки, — сказала Арніка.

— Справді?

— Атож. Завдання, для якого ти народилася — шанувати померлих. Я — жива — можу й почекати. Моє прохання особисте і розрахунок за нього буде теж особистий. — додала Арніка.

— Але ви не гніваєтесь на мене? — знітилась жриця.

— Аніскілечки. Я не обмежена в часі.

Жриця усміхнулась, звісно Боги не обмежені в часі, як і померлі, тому останні теж могли почекати. Але нехай буде так, як сказала Арніка.

За годину жриця повернулася і вони продовжили розмову, попередньо заваривши собі на відкритому вогні напій Богів.

— Чим найбільше тебе налякала Ера Водолія? — спитала Арніка.

— Бездуховністю, аморальністю та лицемірством. В ній було чимало кощунств.

— Наприклад?

— Не певна, що ви готові слухати про це…

Арніка подивилась на жрицю суворо звівши брови.

— Ну гаразд. Це епоха революцій і громадянських війн. Вони прокотилися майже по всіх країнах. А в такі періоди не жаліють нікого — ні жінок, ні дітей. Відірвані голови, перерізані горлянки, випущені кишки — такі ознаки епохи. Що ж до науковців і провидців, то їх живцем спалювали на вогнищах, а жінок і дітей четвертували лише за те, що вони поклонялись іншим ідолам, аніж їхні кати. Кровожерливість людей дійшла до того, що їм мало було убивати, вони вигадували усілякі тортури — як от розп’яття під палючим сонцем…

— Страхіття, — прошепотіла Арніка.

— Я ж вас попереджала — епоха примітивних невігласів.

— Але найгірше було те, що люди не зростали морально і духовно, а витрачали життя лише на створення матеріальних благ і екзотичних задоволень.

— І що в цій ері зовсім не було просвітлених?

— Чому ж, були, але їм не солодко жилося серед невігласів. Тому вони усамітнювалися в горах. Деякі, щоправда, намагалися принести світло істини в цю жорстоку епоху. Проте їх доля незавидна.

— Ось чому він йшов в гори, — прошепотіла Арніка.

— Що ви сказали? — запитала жриця.

— Нічого, — Арніка поспішно захитала головою, — Але чи були якісь періоди перемир’я в цю еру?

— Так, в деяких містах пристрасті вщухали на 10–20 років, інколи на півстоліття. Але потім спалахували з новою силою.

— А ця Ера мала щось подібне з нашою?

Жриця на мить замислилась, потім мовила:

— Дещо таки було… Але потім воно зникло.

— Як давно? — перепитала Арніка.

Але жриця немов не почула її. Підозра закралася в думки Арніки і вона сиділа не ворушачись, готова ловити кожне слово жриці. А жінка мовчки дивилась на язики полум’я:

— І справді, не так давно, — сказала вона нарешті, — наша епоха теж була жорстока, доки ми не навчились переписувати минуле.

— Пе-ре-пи-су-ва-ти ми-ну-ле? — по складам повторила Арніка.

— Так. Хіба ви не знали? Адже в нашій ері кожен в змозі виправити свої помилки, прожити, так би мовити, на чистовик. Це стало можливо з вашою появою, як і безперервний контакт з померлими, якому я сприяю.

19. Нік

Так ось який він — наскальний монастир, обитель вітрів, мрія альпіністів і відлюдників… Неприступний, висічений з каменю, височить він над прірвою і нагадує гострозорого орла, що чатує

1 ... 109 110 111 ... 127
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Cьоме пророцтво Семіраміди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Cьоме пророцтво Семіраміди"