Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Дівчинка на кулі 📚 - Українською

Читати книгу - "Дівчинка на кулі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дівчинка на кулі" автора Ольга Слоньовська. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 109 110 111 ... 139
Перейти на сторінку:
Центру в Обласний. Перший приміський поїзд відправлявся о п’ятій годині ранку. Це мене цілком влаштовувало, бо, якщо добиратися з достатнім запасом часу, запізнення на екзамен унеможливиться взагалі.

Коли я натискала на кнопку дзвінка, то вже чула, як у квартирі хтось голосно плакав. Побачивши мене, подруга кинулася до мене, як до рідної:

— Ніякої справедливості на екзаменах ні від кого не чекай! У мене з біології — «задовільно»!

Я не могла повірити почутому. Як це — з біології «трійка» у переможниці республіканської олімпіади? Такого бути не може! Катруся знає біологію краще від нашої вчительки, а фізіологію й анатомію — від Василини Кирилівни!

Після того як моя подруга наридалася до гикавки, мама силоміць напоїла її чаєм, і наша нещаслива абітурієнтка медичного інституту почала розповідати, як екзаменатори збивали її з толку на усному іспиті, як перекручували те, що вона відповідала, як наприкінці підсумували, що й за їхнє «задовільно» повинна бути неймовірно вдячна, бо вони виїмково з жалю ледве витягли її відповідь на позитивну оцінку. Щодо іспиту з математики, то до цієї оцінки Катруся ніяких претензій не мала, хоча математика давалася їй значно важче, ніж біологія.

— Завдання виявилися дуже легкі. Біквадратне рівняння, задачка такого рівня, що наша Шім-Вішім пропонувала хіба що Льончикові Паці й Боксеру, трієчникам нещасним, синуси-косинуси з геометрії. Я навіть сподівалася, що на «п’ятірку» напишу! Проте й «четвірка» з математики — для мене дуже добра оцінка. Через прокляту біологію все пішло нанівець! Не поїду я складати наступні екзамени, нема в цьому жодної потреби — і так уже не вступлю!

Втішаю Катрусю, що не все ще втрачено, що ні в якому разі не можна сходити з бігової доріжки, подолавши тільки половину дистанції, тим більше що минулого року в медінституті на лікувальний факультет прохідними були всього чотирнадцять балів. Це ж дві «трійки» і дві «четвірки». Ось на моїй спеціальності торішній прохідний — аж цілих сімнадцять! А цього року — п’ять абітурієнтів на місце! А на лікарський факультет у медінституті, як не дивно, — лише два абітурієнти!

Хіба в мене коліна не трясуться? Але я готуюся — й контра спем сперо, як писала Леся Українка, — без надії сподіваюсь! Ось заздалегідь підготувала для екзамену з історії КПРС і навіть принесла подрузі для такого ж іспиту заготовки найтяжчих питань: на окремих аркушиках — порядок денний кожного з’їзду КПРС. Так нам легше буде запам’ятати, бо ті з’їзди, як інкубаторні курчата, — щоразу одне й те ж саме, тому треба не заплутатися бодай у головних відмінностях. Історія КПРС у мене — третій іспит, а в подруги останній. «Четвірку» з історії Катруся зможе заробити без особливих зусиль. Навіть якщо з хімії, не дай Боже, поставлять «трійку», то й у такому разі ще варто розраховувати на перемогу, але хімію треба постаратися здати як мінімум на «чотири»! З біології Катрусина «трійка» випадкова. Занизили оцінку, тому що це один із двох профілюючих іспитів. На наступних екзаменах у медінституті навряд чи вже когось будуть «валити» — і так он скільки «двійок» з математики вліпили! А ще й з біології кілька буде. Якщо настільки прискіпливо до Катрусі придиралися, то сумніваюся, щоб інші абітурієнти біологію знали краще й отримали вищі оцінки! Та й не можуть усіх зайвих під час екзаменів відсіяти — має бути конкурс хоч два вступники на одне місце й після всіх іспитів. Ще є великий шанс пройти! Треба тільки боротися до кінця!

Утім, розраджуючи подругу, я сама вже сумнівалася в тому, що говорила. А ще дуже боялася, що Катрусина мама нап’ється, і це стане для подруги останньою краплею. На пиятику двірничка здатна навіть без причини — а тут така оказія, така образа, така страшна кривда! Та жінка дотримала обіцянки не брати в рот і краплі спиртного, поки донька не здасть усі вступні іспити. Якби ж тільки це могло допомогти Катрусі стати студенткою!

На вокзал удосвіта я прибігла однією з перших. Купила квиток у сонної касирки і ще майже годину чекала поїзда. Мені весь час здавалося, що ось-ось оголосять, що з якихось причин приміський дизель сьогодні курсувати не буде. Коли ж потяг нарешті рушив, я мало не перехрестилася, та навпроти сидів якийсь малоприємний дядько, і я злякалася, що в Обласному Центрі він ще на вокзалі побіжить писати на мене донос. А віруючу комсомолку, яка привселюдно хреститься, як це роблять у транспорті старі бабусі, однозначно до вступних іспитів не допустять.

Поїзд бадьоро долав шлях між станціями, упевнено скорочуючи відстань до кінцевої зупинки, за вікнами пливли ще вкутані світанковими туманами села й підсвічені ліхтарями перони маленьких містечок. Я вже й заспокоїлася: ото дурна, знайшла чим хвилюватися, та ж потяг прибуде в Обласний Центр о сьомій тридцять! На дев’яту до педінституту з вокзалу ще можна десять разів туди й назад проїхатися міським автобусом! Та раптом у голові ніби прозвучав початок оповідання Михайла Коцюбинського «Ялинка»: «Разно бігли мишасті коненята», — й наче у відповідь на закладене в цій фразі тривожне передчуття небезпеки, поїзд зробив якийсь спазматичний ривок, другий, третій — і зупинився посеред поля.

— Колесо спустило! — лиховісно пожартував неприємний дядько, що сидів навпроти. — Дірку заклеять, підкачають повітря — й поїдемо далі.

Те, що в самому дизелі й у вагонах колеса залізні і ніяких пробитих шин бути не може, я добре знала. Годинник показував тільки десять хвилин сьомої — часу доїхати до кінцевої станції теж ще вистачало з надлишком. Та в душі у мене щось розпачливо і неприємно зойкнуло й розпливлося в грудях драглистим холодцем недоброго передчуття. Посеред поля ми простояли майже дві години. Нарешті поїзд рушив, але пихтів, стогнав і плівся з такою нікчемною швидкістю, що коли зупинився на вокзалі Обласного Центру, годинник уже показував без чверті дев’яту. Не тямлячись із розпачу, я вибігла на перон, а звідти стрімголов помчала на автобусну зупинку. Потрібна мені жовта «дванадцятка» втекла прямо з-перед носа. Таксі! Лише воно могло врятувати мою душу! Я кинулася до машин із «шашечками».

— Два карбованці, — похмуро попередив водій, змірявши мене поглядом і прикидаючи в голові, чому такій шмаркачці не терпиться зачекати наступного автобуса, в якому й через усе місто можна проїхатися

1 ... 109 110 111 ... 139
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дівчинка на кулі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дівчинка на кулі"