Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » 48 законів влади 📚 - Українською

Читати книгу - "48 законів влади"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "48 законів влади" автора Роберт Грін. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 109 110 111 ... 160
Перейти на сторінку:
десять хвилин. Після того як це повторювалося кілька разів, пацієнт розумів, що інколи краще ефективніше використовувати час, ніж витрачати більшу частину сеансу на безплідні теревені. Отже, визначення кінцевого терміну — дієвий інструмент. Відкиньте перспективи нерішучості й змушуйте людей працювати головою і відразу говорити про суть — не давайте їм змоги грати за їхніми правилами, не залишайте їм часу.

Маги та шоумени — експерти з примусового часу. Гудіні часто міг зняти наручники за лічені хвилини, але він змушував публіку хвилюватися, розтягуючи процес звільнення на цілу годину, — час ніби зупинявся. Маги завше знали, що найкращий спосіб змінити наше сприйняття часу — уповільнити темп. Що повільніше рухаються руки мага, то простіше створити у глядачів ілюзію швидкості, примушуючи їх повірити, що кролик з’явився в одну мить. Великий маг XIX століття Жан Ежен Робер-Уден особливо наголошував на цьому ефекті: «Що довше триває оповідь, — казав він, — то коротшою вона здається».

Уповільнення робить цікавішим те, що ви робите: аудиторія прилаштовується до вашого темпу й поринає в транс. У цьому стані час минає з приємністю. Потренуйтеся з такими ілюзіями, бо це складник влади гіпнотизера, який змінює сприйняття часу.

Час завершення. Ви можете віртуозно провести гру — терпляче дочекатися слушної миті, щоб діяти, вибити з колії супротивників, плутаючи їхні плани, але це все пусте, якщо ви не знаєте, як завершити справу. Не будьте одним із тих, хто здається зразком терплячості, а насправді боїться завершувати справу: терплячість нічого не варта, якщо нема волі в потрібний момент безжально знищити опонента. Ви можете скільки завгодно вичікувати на завершення, але, коли воно наблизилося, діяти треба швидко. Щоб паралізувати опонента, потрібна швидкість, як і для того, щоб приховати можливі помилки та вразити людей аурою своєї значущості.

З терпінням заклинача зміїв ви винаджуєте змію постійним спокійним ритмом. Щойно змія виповзла, ви ж не спокушатимете її, тримаючи ногу над її смертоносною головою. Нема рації припускатися помилкового ходу в ендшпілі. Ваша майстерність у розрахунку часу визначається вашою поведінкою в ендшпілі — наскільки швидко ви змінюєте темп і доводите справу до швидкого і повного завершення.

Образ: яструб. Спокійно й беззвучно він мріє високо в небі, усе помічаючи своїм гострим зором. Ніхто внизу не підозрює, що перебуває в небезпеці. Раптом, вибравши мить, яструб падає вниз зі швидкістю, від якої немає захисту; жертва й не тріпнеться, а чіпкі пазурі птаха вже несуть її в небо.

Авторитетна думка:

В людських ділах припливи є й відпливи.

Зустрінь приплив — і піднесешся вгору,

А пропусти, і путь твоя земна

Мілинами й стражданнями проляже.

(«Юлій Цезар», дія 4, ява 3, Вільям Шекспір (1564—1616 рр.), переклад В. Мисика)

Зворотний бік

Не можна здобути владу, якщо попустити віжки і пристосовуватися до всього, що дає час. Часом треба керувати хоч якось, або вас без жалю зроблять жертвою. Отже, цей закон не має зворотної дії.

Закон 36.

Зневажайте те, чого не можете мати: ігнорування — найкраща помста

СУДЖЕННЯ

Визнаючи якусь дрібницю, ви її оживлюєте й надаєте переконливості. Що більше уваги ви приділяєте ворогові, то сильнішим його робите. Маленька помилка часто стає серйознішою і помітнішою, коли ви пробуєте її виправити. Іноді краще залишити все так, як є. Якщо є щось, що ви хочете, але не можете мати, продемонструйте зневагу до цього. Що менше зацікавленості ви проявите, то більш недосяжними здаватиметесь.

ЛИСИЦЯ Й ВИНОГРАД

Кума Лисиця раз голодна влізла в сад;

Там винограду грона спіли.

І очі й зуби їй від того аж горіли,

Бо ж яхонтом палав добірний виноград.

Та от біда, висить він зависоко

Відкіль не глянь, знущання лиш саме:

Хоч бачить око, зуб не йме.

І день промарнувавши цілий,

Пішла й промовила: — Та хай він пропаде!

Що ж, гарний де-не-де,

Та кислий — зовсім ще неспілий,

Оскома зразу нападе.

Байки, Жан де Лафонтен (1621—1695 рр.), вільний переклад Д. Білоуса

Порушення закону

Лідер мексиканських повстанців Панчо Вілья був спочатку ватажком банди, але після початку революції в Мексиці 1910 року став ніби народним героєм: грабував потяги і роздавав гроші бідним, очолював зухвалі рейди, зачаровував пань романтичними ескападами. Його вчинками захоплювались американці, бо він здавався людиною іншої епохи, почасти Робіном Гудом, почасти Дон-Жуаном. Після кількох років запеклої боротьби переможцем у Революції раптом став генерал Карранса; переможений Вілья і його військо повернулися додому, до північного штату Чіуауа. Його солдати порозходились, а він знову очолив банду, завдаючи шкоди своїй популярності. Зрештою, може, з відчаю, він почав прискіпуватися до США, яких звинувачував у своїх бідах.

У 1916 році Панчо Вілья наскочив на поселення Колумбус у штаті Нуево Мехіко. Лютуючи в містечку, він зі своїми бандитами вбив сімнадцять американських солдатів і цивільних. Президент Вудро Вілсон, як і багато американців, симпатизували Вільї, але тепер бандита належало покарати. Радники Вілсона квапили його ввести військо до Мексики й зловити Вілью. Вони доводили, що така потуга, як США, не може не завдати удару армії, яка вторглася на їхню територію, бо це стане дуже поганим сигналом. Багато американців, продовжували вони, знали Вілсона як пацифіста, проте народ не вважав пацифізм належною відповіддю на насильство — Вілсон мав продемонструвати свій характер і мужність, наказавши ввести війська.

Тиск на Вілсона був сильним, і не минуло й місяця, як він, за згодою уряду Карранси, відрядив десятитисячну армію для захоплення Панчо Вільї. Виправу назвали каральною експедицією, а командувачем став енергійний генерал Джон Дж. Першинґ, який розгромив партизанів на Філіппінах і американських індіанців на південному заході. Звичайно, Першинґ знайде і здолає Панчо Вілью.

Якось, коли Джордж Бернард Шоу піддав у пресі нищівній критиці економічні погляди Дж. К. Честертона, друзі даремно чекали на відповідь. Історик Гілер Беллок дорікнув йому за це. «Любий Беллоку, — сказав Честертон, — а я йому вже відповів. Для такого гострого на язик чоловіка, як Шоу, саме мовчання є нестерпним дотепом у відповідь».

«Брунатна книжечка анекдотів», за ред. Кліфтона Фейдимена, 1985 р.

Каральна експедиція стала сенсацією, і американські репортери в численних машинах відстежували дії Першинґа. Вони писали, що кампанія стане випробуванням американської могутності. Солдати мали найновіше озброєння, перемовлялися по радіо, в армії була авіарозвідка.

У перші місяці військо поділилося на невеликі загони для прочісування нетрів на

1 ... 109 110 111 ... 160
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «48 законів влади», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (5) до книги "48 законів влади"
Гість Діана
Гість Діана 25 січня 2024 12:22

Люблю роботи Роберта Гріна. Ця книга не стала виключенням. Шедевр

Левко
Левко 26 січня 2024 12:26

Корисна книжка, рекомендую для загального розвитку. Цікава, актуальна. Через деякий час, думаю, ще разочок прочитаю

Окама
Окама 6 лютого 2024 12:50

Чудова книга. Комусь може здатись цинічною чи навіть аморальною, але я бачу реалістично зображену картину виживання на верхівці влади.
Книжка навчить читача, як домогтися успіху в житті, як "прижитися" поруч із владою і можновладцями, не втративши своєї індивідуальності та смаку до життя. У ній міститься багато цікавих фактів із життя політиків, нестандартних прикладів поведінки та ведення ділових переговорів, цитати з праць великих філософів і письменників.

Гість Ліна
Гість Ліна 6 травня 2024 13:03

Класна книжка. Була б дуже корисна для багатьох людей

Жора
Жора 8 травня 2024 12:40

Норм книга, мені сподобалась