Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р 📚 - Українською

Читати книгу - "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р"

341
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 110 111 112 ... 152
Перейти на сторінку:
Такими є - проживаючі разом із ним інше подружжя, їх діти та батьки. Членами сім'ї члена кооперативу можуть бути визнані і інші особи, якщо вони постійно проживають із членом кооперативу та ведуть із ним спільне господарство (див. абз. 3 п. 54 Примірного статуту ЖБК). Склад сім'ї члена сім'ї кооперативу може змінюватися внаслідок вибуття, а також вселення в установленому порядку інших осіб (пп. 2 п. 30 Примірного статуту ЖБК).

2. Відповідно до ч. 1 даної статті члени сім'ї, які проживають разом з членом житлово-будівельного кооперативу, мають рівне з ним право користування жилим приміщенням. Такого ж права набувають і інші особи, зокрема, ті, які вселилися в жиле приміщення в будинку житлово-будівельного кооперативу як члени сім'ї, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням. Наприклад, при вселенні невістки або зятя може бути обумовлено, що ця особа набуває право користування частиною кімнати, яку займає відповідно її чоловік або жінка - дитина члена кооперативу.

Члени сім'ї, як і член кооперативу, можуть проживати в жилому приміщенні, користуватися кухнею, ванною кімнатою, коридором тощо. У випадку виникнення спору щодо користування приміщенням вони вправі вимагати визначення порядку користування ним, у тому числі шляхом звернення до суду (пп. "г" п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.09.87 р. "Про практику застосування судами законодавства про житлово-будівельні кооперативи"). При вирішенні такого спору до уваги береться порядок користування жилим приміщенням, що вже склався.

3. Необхідно враховувати також положення, відповідно до якого при тимчасовій відсутності члена сім'ї члена житлово-будівельного кооперативу, якому належить право на частину паєнагромадження, за ним зберігається жиле приміщення незалежно від причин і строку відсутності. У разі вибуття на інше постійне місце проживання цей член сім'ї може бути визнаний таким, що втратив право на жиле приміщення. При тимчасовій відсутності інших членів сім'ї члена кооперативу жиле приміщення за ними зберігається у випадках і в межах строків, встановлених ст. 71 ЖК України, а також за умови бронювання жилого приміщення у порядку, встановленому для членів сім'ї наймача жилого приміщення в будинку державного і громадського житлового фонду. Після закінчення зазначених строків або строку броні член кооперативу вправі вимагати в судовому порядку визнання цих членів сім'ї такими, що втратили право на жиле приміщення (п. 57 Примірного статуту ЖБК). Встановивши, що член сім'ї пайовика був відсутній понад зазначені строки з поважних причин, суд може продовжити пропущений строк (п. 14 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.09.87 р.).

Крім того, члени сім'ї члена житлово-будівельного кооперативу, які перебувають на обліку бажаючих вступити до кооперативу, за умови вступу до кооперативу мають переважне право на одержання жилого приміщення, що звільнилося в будинку (будинках) цього кооперативу, якщо відсутні члени житлово-будівельного кооперативу, які потребують поліпшення житлових умов або вони від одержання жилого приміщення, що звільнилося, відмовилися. Надання членам сім'ї члена кооперативу зазначеного жилого приміщення провадиться з додержанням вимог п. 28 Примірного статуту. У разі виникнення спору питання вирішується в судовому порядку (див. п. 56 Примірного статуту ЖБК).

4. Член ЖБК вселити у займане ним жиле приміщення своє подружжя, дітей, батьків, а також інших осіб має право лише за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, у встановленому порядку. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно (пп. 2 п. 30 Примірного статуту ЖБК). Лише за згодою членів сім'ї член ЖБК має право провести обмін займаного жилого приміщення (ч. 1 ст. 143 ЖК), а також здавати в найом частину жилого приміщення (ч. 1 ст. 144 ЖК).

Таким чином, права членів кооперативу у певній мірі обмежені повноваженнями проживаючих разом із ним членів сім'ї.

5. Проте на відміну від члена кооперативу члени сім'ї члена кооперативу, крім того з подружжя, що має право на частину паєнагромадження, не вправі вимагати поділу приміщення, його обміну і здачі в найом, а також вселення інших осіб, за винятком неповнолітніх дітей, що передбачено коментованою статтею.

6. Відповідно до правил п. 31 Примірного статуту ЖБК, член кооперативу має право за згодою загальних зборів членів кооперативу передати свій пай будь-кому з постійно проживаючих з ним членів сім'ї, які досягли вісімнадцятирічного віку або одружилися чи влаштувалися на роботу, в передбачених законом випадках, до досягнення зазначеного віку. Пай, який є спільною власністю подружжя, може бути переданий тільки при наявності згоди іншого з подружжя. Спори, що виникають у зв'язку з передачею паю, вирішуються в судовому порядку.

7. Частиною 2 коментованої статті встановлено, що якщо член житлово-будівельного кооперативу виключений з кооперативу (крім випадків, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 7 статті 147), помер або вибув з нього з інших причин чи переселився в іншу квартиру в будинку того ж кооперативу, члени його сім'ї, які проживали разом з ним, зберігають право користування жилим приміщенням за умови вступу до кооперативу одного з них. Член сім'ї, який виявив бажання вступити до кооперативу замість попереднього члена кооперативу, має перевагу перед іншими особами. Подружжю члена кооперативу, що має право на частину паєнагромадження, надається перевага на вступ до кооперативу перед іншими членами сім'ї. При відсутності подружжя, що має право на частину паєнагромадження, а також при відмові її від вступу до кооперативу така перевага надається спадкоємцям члена кооперативу, які проживали разом з ним. Таким чином, у вказаних випадках подружжя члена кооперативу має особливу перевагу перед іншими особами (перед усіма претендентами, у тому числі іншими членами сім'ї).

Слід також врахувати правила п. 55 Примірного статуту ЖБК, відповідно до яких до кооперативу може бути прийнято стільки спадкоємців, скільки є ізольованих кімнат у квартирі. При цьому, відповідно до п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.09.87 р., суд вправі провести поділ квартири між спадкоємцями померлого члена кооперативу, якщо є можливість надання їм ізольованих кімнат, за умови вступу їх до кооперативу. При неможливості такого поділу спадкоємці, які прийняті до кооперативу, компенсують іншим спадкоємцям, які прийняли спадщину, спадкову частку в паєнагромадженні.

Враховуючи, що член ЖБК, який повністю вніс пайовий внесок за квартиру,

1 ... 110 111 112 ... 152
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р"