Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Третя світова: Битва за Україну 📚 - Українською

Читати книгу - "Третя світова: Битва за Україну"

1 934
0
26.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Третя світова: Битва за Україну" автора Юрій Георгійович Фельштинський. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта / 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 114 115
Перейти на сторінку:
плата від сусідніх країн та НАТО могла перетворити Кримський півострів в зону міжнародного туризму та розважального бізнесу.

44

Соглашение между Украиной и Российской Федерацией по вопросам пребывания Черноморского флота Российской Федерации на территории Украины.

Украина и Российская Федерация, развивая отношения на основе принципа стратегического партнерства, зафиксированного в Договоре о дружбе, сотрудничестве и партнерстве между Украиной и Российской Федерацией от 31 мая 1997 года, в соответствии со статьей 1 Соглашения между Правительством Украины и Правительством Российской Федерации о свободной торговле от 24 июня 1993 года, выражая готовность к взаимному учету интересов обеих сторон в решении вопросов двусторонних отношений в различных сферах, основываясь на действующих базовых соглашениях по Черноморскому флоту, договорились о нижеследующем:

Статья 1

Стороны продлевают действие Соглашения между Украиной и Российской Федерацией о статусе и условиях пребывания Черноморского флота Российской Федерации на территории Украины от 28 мая 1997 года, Соглашения между Украиной и Российской Федерацией о параметрах раздела Черноморского флота от 28 мая 1997 года и Соглашения между Правительством Украины и Правительством Российской Федерации о взаиморасчетах, связанных с разделом Черноморского флота и пребыванием Черноморского флота Российской Федерации на территории Украины от 28 мая 1997 года на 25 лет с 28 мая 2017 года с последующим автоматическим продлением на последующие пятилетние периоды, если ни одна из Сторон не уведомит письменно другую Сторону о прекращении их действий не позднее чем за один год до истечения срока действия.

Статья 2

Арендная плата за пребывание Черноморского флота Российской Федерации на территории Украины начиная с 28 мая 2017 года состоит из платежей Российской Федерации Украине в размере 100 миллионов долларов США в год, а также из дополнительных средств, получаемых за счет снижения с даты вступления в силу настоящего Соглашения цены в размере до ста долларов США от установленной действующим контрактом между НАК «Нафтогаз Украины» и ОАО «Газпром», на каждую тысячу кубометров газа, поставляемого в Украину, исходя из льготного согласованного объема поставок, предусмотренного упомянутым контрактом, по такой формуле: при цене 333 доллара США и выше за тысячу кубометров газа снижение составит сто долларов США, при цене ниже 333 долларов США снижение составит 30 % от такой цены. Эти дополнительные средства подлежат учету по итогам каждого календарного года, в течение которого применяется указанное снижение, возрастающим итогом и признается как обязательства Украины, погашаются путем выполнения положений статьи 1 настоящего Соглашения.

Статья 3

Настоящее Соглашение подлежит ратификации и вступает в силу с даты последнего письменного уведомления о выполнении каждой из Сторон внутригосударственных процедур, необходимых для вступления в силу.

45

Колишній міністр уряду Тимошенко Юрій Луценко означив новий стиль правління Януковича як «друзям — все, ворогам — закон, народу — горб», і незабаром разом з Тимошенко опинився за ґратами.

46

Після втечі Януковича дрібним компаніям вдалося частково повернути свій бізнес. Однак, навіть після втечі Януковича та його близьких соратників, не дивлячись на блокування їх рахунків у зарубіжних банках, фірми, контрольовані «сім’єю» президента, продовжують своє функціонування.

47

Юрій Луценко — український політичний та державний діяч. Колишній соціаліст, один з лідерів руху «Народна самооборона» (1999–2012). З 2013 р. — ініціатор руху «Третя Українська Республіка». Народився в 1964 р. у м. Рівне. Закінчив Львівський політехнічний інститут. Служив у лавах збройних сил СРСР. Син Віталія Луценка — члена ЦК Компартії України, народного депутата України (1994–1998). З 2005-го по 2010 р. кілька разів обіймав посаду міністра внутрішніх справ України в урядах Юлії Тимошенко (двічі), Юрія Єханурова та Віктора Януковича. 26 грудня 2010 р. заарештований Генеральною прокуратурою України за обвинуваченням у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах. Після стрімко проведеного розслідування, буквально наступного дня його визнали винним та засудили на чотири роки позбавлення волі з конфіскацією майна. У серпні 2012 року Луценко визнали винним ще в одній кримінальній справі за обвинуваченням у недбалості при проведенні оперативно-розшукових заходів у межах розслідування отруєння Віктора Ющенка й засудили ще до двох років. Європейський суд визнав переслідування Луценка політично вмотивованим. У квітні 2013 р. Луценка звільнили на підставі указу президента України про помилування. Відразу ж після виходу на волю він активно включився в політичне життя, заснував громадський рух «Третя Українська Республіка» та став організатором Євромайдану 2013–2014 рр.

48

Термін «titushki» пов’язують з прізвищем спортсмена Вадима Тітушки, який брав участь у травні 2013 року в побитті журналістів під час мітингу, організованого опозицією, за що він був засуджений лише умовно. Термін закріпився в негативному узагальнюючому сенсі для іменування тих молодих людей, яких негласно використовували в політичних цілях як найманців (переважно для організації силових провокацій, бійок та інших акцій із застосуванням фізичної сили). «Партією тітушек» стали називати правлячу Партію регіонів. «Тітушки» стали другим за популярністю неологізмом року після слова «Євромайдан». На думку деяких вчених, будучи зразком української лексики, це слово має шанс увійти в академічні словники разом зі словами «Євромайдан» та «кнопкодави» (депутати парламенту, які голосують за відсутніх колег).

49

Коли Михайло Станчев на початку 90-х років працював у Харківській міській адміністрації, місту довелось приймати від американців гуманітарну допомогу у вигляді армійських продовольчих пакетів, що залишились в Європі після операції «Буря в пустелі» в Іраку. Транспортувати назад до США продукти було дорого і американський уряд вирішив надати молодій українській державі гуманітарну допомогу. Групу військових, яка привезла вантаж до України, святково зустріли в міській адміністрації та щедро нагодували їжею в ресторані готелю, де мешкали американці. Після обіду командир групи полковник Греб спитав у тодішнього керівника міжнародного відділу міськвиконкому Михайла Станчева: «Для кого ж ми привезли ці пакети? У вас така смачна їжа! Ми такої й в Америці не їли!»

50

Р. Москаль. Останній бій УПА. 1960 рік. — Українська правда, 28 березня 2011 р.

51

Подпольный псевдоним Романа Шухевича. — Ю.Ф., М.С.

52

Рубці. — Ю.Ф., М.С.

53

Слідкують. — Ю.Ф., М.С.

54

Книга віршів, поем і пісень Т. Шевченка. — Ю.Ф., М.С.

55

Усталений. — Ю.Ф., М.С.

56

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — політична партія України, очолювана з грудня 1999 року Юлією Тимошенко. Партія представлена у Верховній Раді України з 2002 р. До арешту Тимошенко у 2001 р партія підтримувала режим Кучми. Після арешту Тимошенко «Батьківщина» перейшла в опозицію та приєдналась до руху «Україна без Кучми». На парламентських виборах 2002 р. партія стала основою

1 ... 114 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Третя світова: Битва за Україну», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Третя світова: Битва за Україну"