Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

391
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 113 114 115 ... 210
Перейти на сторінку:
лихо, епідемії. І, нарешті, переве­дення засуджених матиме місце при реорганізації або ліквідації виправної уста­нови у зв’язку з невідкладною необхідністю.

4. Якщо засуджений захворів, має тимчасову непрацездатність і потребує спеціального медичного втручання, він може бути переведений до загальної клінічної лікувальної установи, яка діє на правах міжобласної і обслуговує хворих кількох областей. Після одужання він повертається в колонію, де пере­бував раніше. При захворюванні на туберкульоз або загостренні інших хроні­чних захворювань засудженого переводять в спеціалізовану установу, де хво­рий може одночасно з відбуванням покарання одержувати необхідну медичну допомогу.

5. Порядок вирішення питань переводу засудженого до іншої установи за­лежить від того, здійснюється він у межах однієї області чи носить характер міжобласного. У першому випадку питання вирішується Регіональною комі­сією територіального управління ДДУПВП після всебічного вивчення підстав, думки адміністрації та характеристики засудженого; у другому — Апеляційною комісією ДДУПВП.

6. Підстави переведення засуджених з однієї установи виконання покарань до іншої, іншого рівня безпеки, передбачені статтями 100, 101 КВК України.

Стаття 94. Структурні дільниці виправних і виховних колоній

1. У виховних колоніях створюються такі дільниці: карантину, діагности­ки і розподілу; ресоціалізації; соціальної адаптації.

У виправних колоніях мінімального і середнього рівня безпеки створю­ються такі дільниці: карантину, діагностики і розподілу; ресоціалізації; поси­леного контролю; соціальної реабілітації.

У виправних колоніях максимального рівня безпеки створюються такі дільниці: карантину, діагностики і розподілу; ресоціалізації; посиленого кон­тролю.

Вказані дільниці ізолюються одна від одної.

2. У дільниці карантину, діагностики і розподілу тримаються всі новопри­булі до колонії засуджені.

3. У дільниці ресоціалізації тримаються засуджені, які направлені з діль­ниці карантину, діагностики і розподілу, а також переведені з інших дільниць у порядку, встановленому цим Кодексом.

4. У дільниці посиленого контролю тримаються засуджені, які під час пе­ребування в дільниці карантину, діагностики і розподілу виявили високий сту­пінь соціально-педагогічної занедбаності і потяг до продовження протиправ­ної поведінки, а також засуджені, які не проявили готовності до самокерова- ної соціально-правомірної поведінки і переведені з інших дільниць у порядку, встановленому цим Кодексом.

5. У дільниці соціальної адаптації тримаються засуджені, які правомірно себе поводять і сумлінно ставляться до навчання та праці і яким до звільнен­ня залишається не більше шести місяців.

6. У дільниці соціальної реабілітації тримаються засуджені, які направле­ні з дільниці карантину, діагностики і розподілу, а також переведені з діль­ниці ресоціалізації в порядку, встановленому цим Кодексом.

7. Організація роботи дільниць виправних і виховних колоній регламен­тується цим Кодексом і нормативно-правовими актами Державного департа­менту України з питань виконання покарань.

1. Важливими принципами кримінально-виконавчого законодавства Украї­ни є диференціація та індивідуалізація виконання покарань, раціональне засто­сування примусових заходів і стимулювання правослухняної поведінки засу­джених, поєднання покарання з виправним впливом. Кримінально-виконавчим кодексом України впроваджено прогресивну систему виконання та відбуван­ня кримінальних покарань, яка дозволяє ефективно використовувати засо­би виправлення і ресоціалізації, створювати умови для повернення засудже­них після звільнення до самостійного соціально-нормативного життя. Новою сферою діяльності персоналу установ виконання покарань є робота, пов’яза­на зі зміною умов тримання засуджених в межах однієї колонії шляхом пере­ведення до різних структурних дільниць. Зазначені положення відповідають Європейським тюремним правилам (пункти 12 та 67.1), в яких рекоменду­ється мати в установах виконання покарань гнучку систему розподілу засуд­жених.

2. Стаття, що коментується, передбачає створення в колоніях таких струк­турних дільниць: а) у виховних колоніях — карантину, діагностики і розподі­лу (далі — КДіР); ресоціалізації; соціальної адаптації; б) у виправних колоніях мінімального та середнього рівнів безпеки — карантину, діагностики і розпо­ділу; ресоціалізації; посиленого контролю; соціальної реабілітації; в) у виправ­них колоніях максимального рівня безпеки — карантину, діагностики і розпо­ділу; ресоціалізації; посиленого контролю.

3. Засуджені, поміщені в дільницю КДіР, піддаються первинному психолого-педагогічному та іншому вивченню, за результатами якого готуються про­позиції розподільчій комісії (або адміністративній комісії) установи щодо їх по­дальшого розподілу до дільниці ресоціалізації або посиленого контролю.

До дільниці ресоціалізації направляються засуджені, які не виявили стій­кої схильності до порушення установленого порядку відбування покарання.

До дільниці соціальної реабілітації направляються засуджені за злочини, вчинені з необережності, злочини невеликої та середньої тяжкості, які не ви­явили стійкої схильності до порушення установленого порядку відбування по­карання.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КВК України, до дільниці посиленого контролю направляються засуджені, які під час перебування в дільниці КДіР виявили високий ступінь соціально-педагогічної занедбаності і потяг до продовжен­ня протиправної поведінки. Також у дільниці посиленого контролю трима­ються засуджені жінки, яким за вироком суду (за встановленим до 2001 р. по­рядком) було призначено відбувати частину строку покарання на тюремному ув’язненні.

4. Основними критеріями для направлення засуджених до дільниці поси­леного контролю, відповідно до Методичних рекомендацій ДДУПВП щодо організації роботи, пов’язаної із забезпеченням прогресивної системи відбу­вання покарання в кримінально-виконавчих установах, є такі.

А. Поведінка засудженого під час перебування у дільниці КДіР (вона ви­ступає основним критерієм для клопотання про направлення засудженого до дільниці посиленого контролю): а) свідома відмова виконувати вимоги уста­новленого порядку відбування покарання; б) допущення злісних порушень уста­новленого порядку відбування покарання; в) фізичний опір представникам адміністрації; г) приниження людської гідності інших засуджених; ґ) створен­ня конфліктних ситуацій із застосуванням фізичної сили; д) нав’язування та пропаганда серед засуджених злочинних традицій.

Б. Відомості щодо поведінки засудженого до прибуття в колонію, особистісна та кримінально-правова характеристика під час вивчення та спостере­ження у дільниці КДіР: а) систематичні порушення режиму під час перебу­вання у слідчому ізоляторі, неодноразові поміщення до карцеру (два та біль­ше разів), перебування на профілактичному обліку (наприклад, як схильний до нападу на адміністрацію, до членоушкодження тощо); б) переведення до колонії більш високого рівня безпеки або повернення з колонії нижчого

1 ... 113 114 115 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"