Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р 📚 - Українською

Читати книгу - "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р"

341
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 113 114 115 ... 152
Перейти на сторінку:
вони подають спільну заяву до ЖБК. Загальні збори кооперативу приймають відповідне рішення. Вимагати, щоб розділ провадився рішенням суду за відсутності спору поміж колишнім подружжям, нема підстав. Угода між колишнім подружжям про поділ паю є обов'язковою для кооперативу при вирішенні питання про членство іншого із подружжя в кооперативі. При наявності рішення суду про поділ паю особа визнається членом кооперативу з моменту набрання рішенням суду законної чинності (абз. 2 п. 43 Примірного статуту ЖБК).

6. У тих випадках, коли за колишнім із подружжя судом було визнано право на частину паєнагромадження, він вправі вимагати поділу займаної квартири у будинку ЖБК на загальних підставах (ст. 146 ЖК України).

Частиною 2 статті, що коментується, передбачено, що якщо поділити квартиру неможливо, один із колишнього подружжя, за яким визнано право на частину паєнагромадження, вправі вимагати від другого подружжя, який є членом житлово-будівельного кооперативу, виплатити йому суму, що відповідає його частині паєнагромадження.

Ця сума може бути стягнута, якщо особа надасть згоду звільнити жиле приміщення. При цьому такій особі присуджується сума, що відповідає його частині паєнагромадження, коли він цього просить. Вимоги про його виселення у зв'язку з одержанням компенсації за частку у паї можуть бути заявлені тим із подружжя, який виплатив компенсацію, а у разі його смерті або вибуття з кооперативу - особами, до яких перейшло право користування квартирою, якщо їх не залишилося, - ЖБК (п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.09.87 р. (з наступними змінами)).

Після одержання зазначеної компенсації особа, яка її отримала, повинна звільнити займане приміщення, а в разі відмови - підлягає виселенню у судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.

7. Видається, що у даному випадку - у контексті коментованої статті ЖК, вказуючи на можливість поділу жилої площі лише поміж членом кооперативу та його колишнім подружжям, законодавець обмежує права інших осіб, що приймають участь у паєнагромадженні. До таких осіб, як уявляється, можуть відноситися: по-перше, одне із подружжя, яке за певними причинами бажає поділу квартири, проте не бажає розірвання шлюбу; по-друге, члени сім'ї пайовика, які мають право на частку у паєнагромадженні.

Стаття 147. Виключення з житлово-будівельного кооперативу

Члена житлово-будівельного кооперативу може бути виключено з кооперативу у випадках:

1) подання відомостей, що не відповідають дійсності і були підставою для прийому до кооперативу, а також неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про прийом до членів кооперативу;

2) встановлення вироком суду, що пайовий внесок складається з коштів, добутих злочинним шляхом;

3) систематичного руйнування чи псування жилого приміщення, або використання його не за призначенням, або систематичного порушення правил соціалістичного співжиття, що робить неможливим для інших проживання з членом кооперативу в одній квартирі чи в одному будинку, якщо заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними;

4) систематичного здавання жилого приміщення в найом з метою одержання нетрудових доходів;

5) виїзду на інше постійне місце проживання;

6) несплати пайового внеску;

7) систематичної несплати без поважних причин внесків на погашення банківського кредиту або внесків на експлуатацію та ремонт будинку;

8) в інших випадках, передбачених Примірним статутом житлово-будівельного кооперативу.

Порядок виключення з житлово-будівельного кооперативу встановлюється Примірним статутом житлово-будівельного кооперативу.

Рішення про виключення з житлово-будівельного кооперативу може бути оспорено в судовому порядку.

1. Виключення із кооперативу являє собою примусове, всупереч бажанню члена кооперативу, припинення його членства у відповідному кооперативі та пов'язаних із цим правовідносин поміж ним та кооперативом, що провадиться за рішенням компетентних органів.

Стаття, що коментується, передбачає випадки, за яких громадяни можуть бути виключеними із житлових та житлово-будівельних кооперативів.

Перша підстава відноситься лише до тих кооперативів, що були створені за ініціативою органів місцевого самоврядування із громадян, які потребували покращення житлових умов. Член такого кооперативу може бути виключений із кооперативу у випадку подання відомостей, що не відповідають дійсності і були підставою для прийому до кооперативу, а також неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про прийом до членів кооперативу.

Підставою для виключення із членів кооперативу відповідно до даної статті ЖК також є встановлення вироком суду, що пайовий внесок члена кооперативу складається із коштів, добутих злочинним шляхом.

Третьою підставою для виключення з членів відповідного кооперативу може слугувати систематичне руйнування чи псування жилого приміщення, або використання його не за призначенням, або систематичного порушення правил співжиття, що робить неможливим для інших проживання з членом кооперативу в одній квартирі чи в одному будинку, якщо заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними.

Щодо четвертої підстави виключення із членів кооперативу, зумовленої одержанням нетрудових доходів внаслідок систематичного здавання жилого приміщення в найом, то ця підстава залишилась у минулому як за соціально-економічними причинами, так і за правовими. Справа у тому, що багаточисельні акти, присвячені нетрудовим доходам, скасовані або втратили силу. Більше того, держава активно декларує захист прав суб'єктів підприємницької діяльності.

До підстав виключення із кооперативу законодавець також відносить: виїзд на інше постійне місце проживання; несплату пайового внеску; систематичну несплату без поважних причин внесків на погашення банківського кредиту або внесків на експлуатацію та ремонт будинку; та інші випадки, передбачені Примірним статутом житлово-будівельного кооперативу. До останніх, зокрема, віднесено неодержання ордера та незаселення квартири без поважних причин протягом місяця з дня видачі ордерів членам даного кооперативу (пп. 3 п. 50 Примірного статуту ЖБК).

Причому у разі вибуття члена житлово-будівельного кооперативу з кооперативу до заселення будинку або виключення його з кооперативу у зв'язку з виїздом на інше постійне місце проживання чи несплатою пайового внеску член його сім'ї, який

1 ... 113 114 115 ... 152
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р"