Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

288
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 114 115 116 ... 156
Перейти на сторінку:
class="book">Ніхто особливо важливих об'єктів у Ленінграді не підривав ні до появи Жукова, ні при ньому, ні після нього.

А тепер поясніть мені, в чому ж виявився особистий внесок рятівника? Що змінилося з його появою?

Жуков похвалявся: з'явився я і наказав розміновувати кораблі.

Все було якраз навпаки. З'явився Жуков, а вже після його появи почалася операція з мінування об'єктів особливої важливості в місті та на флоті. При цьому ніхто не питав ні думки Жукова, ні його поради, ні згоди, ні дозволу.

Розділ 27
Спаситель

Жуков - браконьєр російського народу.

А. Варламов. «Літературна газета», 3-9 вересня 2003 року – 1 -

Кожен, кого готували до військової стратегічної розвідки, пам'ятає головну заповідь: ти повинен дістати такі докази, які переконають будь-кого. Потрібно шукати такі факти, яким повірить навіть той, хто не хоче вірити. А потім сивий полковник махне рукою і скрушно скаже: але бувають такі мудрі стратеги, яких ніякими фактами, ніякими доказами не проб'єш, у цій ситуації розвідка безсила. Напуття це зазвичай супроводжують розповіддю про зіткнення командувача фронту генерала армії Г.К. Жукова з начальником розвідки Ленінградського фронту комбригом Євстигнєєвом Петром Петровичем...

Сам Жуков, ясна річ, про цей епізод не згадує і про нього не розмірковує. Він згадує зовсім інше. Жукову було мало розповісти про Сталіна, який нібито вважав становище Ленінграда безнадійним і вже змирився з його втратою. Жуков розповів про Гітлера та його оточення: «Командувач німецької групи армій "Північ" фон Лееб квапив війська. Він вимагав швидше зламати опір захисників Ленінграда, щоб з'єднатися з карельською групою фінських військ. Після падіння Ленінграда німецьке командування хотіло всіма силами вдарити на Москву, обійшовши її з північного сходу. Але Ленінград стояв міцно і не здавався ворогові, незважаючи на всю лють і міць його атак. Гітлер був у сказі» (Спогади та роздуми. М., 1969. С. 331).

Якщо вірити Жукову, то з моменту його появи в Ленінграді німецькі війська безперервно штурмували місто. Якби вони його захопили, то вивільнені сили кинули би в обхід Москви. Але Жуков урятував Ленінград. Жуков штурми відбив. Тим самим великий стратег не дозволив Гітлеру звільнені після захоплення Ленінграда дивізії кинути на московський напрям. Виходить, що, захищаючи Ленінград, Жуков і Москву врятував. Ясна річ, Гітлер сказився.

Все начебто сходиться.

Але не будемо поспішати. Прикинемо: звідки Жукову відомо, що німецьке командування вимагало від своїх підлеглих? А з яких джерел Жуков дізнався, що Гітлер був у сказі? Де стратег вичитав, що фон Лееб квапив війська? Якщо Жуков таке почерпнув у трофейних документах, то слід було на них послатися. А ще краще - їх опублікувати.

У другому виданні звучання різко посилене: "Гітлер квапив командувача групи армій «Північ» генерал-фельдмаршала фон Лееба швидше опанувати Ленінградом і якомога швидше вивільнити рухливі з'єднання 4-ї танкової групи для перекидання їх на московський напрям до складу групи армій «Центр». І далі: «Генерал-фельдмаршал фон Лееб ліз зі шкіри геть, щоб виконати за будь-яку ціну наказ Гітлера - покінчити з ленінградською операцією до початку наступу німецьких військ під Москвою» (Спогади та роздуми. М., 1975. Т. 1. С. 400 , 408).

У першому виданні фон Лееб квапив, а в другому, більш правдивому, піднімай вище: квапив сам Гітлер.

Після війни німецькі історики досить серйозно зайнялися вивченням прорахунків і помилок, допущених Гітлером і його полководцями. Доступ до всіх документів, які залишилися після війни на території Західної Німеччини, був практично негайно відкритий. Переважна частина цих документів опублікована.

І дуже шкода, що офіційна пропаганда Радянського Союзу, а тепер Росії ліпить нашу історію і культ особи Жукова, не рахуючись із змістом архівних документів. Усіх мастей Карпови, Симонови, Гарєєви і Чаковські заявляють, що архівами вони користуватися не мають наміру, що героїчних оповідань Жукова їм цілком достатньо.

Радий би з ними погодитися, та ось біда: в різні роки різними людям Жуков розповідав різні історії. Не тільки ті, хто був поряд з Жуковом, спростовують його вигадки, але й він сам постійно спростовував себе самого.

2 -

Звернемося до німецьких документів, до яких ні Жукову, ні його захисникам звертатися ніяк не хочеться.

Гітлеру явно не вистачало сил наносити удари розчепіреними пальцями і на південь, і на схід, і на північ. У нього не було сил одночасно захоплювати і Крим, і Донбас, і Північний Кавказ, і Москву, і Київ, і Харків, і Ленінград. Тому 6 вересня 1941 року Гітлер підписав Директиву No 35. Пункт 3 наказував Ленінград оточити. Не штурмувати, а тільки відрізати від країни. Але й таке завдання здавалося Гітлеру дуже важким, а його вирішення - проблематичним. Тому він ставив завдання обережніше: «Прагнути до повного оточення Ленінграда, щонайменше зі сходу». В директиві немає навіть натяків на можливий штурм Ленінграда. Навпаки, директива начисто відкидала таку можливість, бо наказувала перекинути з-під Ленінграда значну частину рухомих військ і з'єднань 1-го повітряного флоту в групу армій «Центр», тобто на московський напрям.

Директиву No 35 кожен бажаючий може знайти в будь-якому німецькому довіднику з війни. Ця директива переведена на російську мову і багато разів публікувалася, наприклад, у збірнику В.І. Дашичева «Банкрутство стратегії німецького фашизму. Історичні нариси. Документи і матеріали» (М., 1973. Т. 2. С. 241-243).

Для стратегічного охоплення Москви з північного сходу Гітлеру були потрібні рухомі з'єднання: танкові й моторизовані дивізії. У групі армій «Північ», яка наступала на Ленінград, всі рухомі з'єднання були об'єднані в 4-у танкову групу. Жуков ще знаходився в районі Єльні, Сталін ще

1 ... 114 115 116 ... 156
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"