Книги Українською Мовою » 💛 Поезія » Том 12 📚 - Українською

Читати книгу - "Том 12"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Том 12" автора Леся Українка. Жанр книги: 💛 Поезія / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 119 120 121 ... 242
Перейти на сторінку:
конки було не дуже приємно йти, бо темно і все-таки путь мені не відома, але воно не дуже далеко, а раз уже на трамвай попала, то всяке неприємне почуття зникло і було тільки смішно. Якраз на чай поспіла додому. Дома, «слава богу, нічого нового».

Цілую тебе міцно. Згодом писатиму, а тепер ще нема про що «так особенно».

Твоя Леся

205. ДО Ф. М. КОЛЕССИ

7 червня 1911 р. Київ 25/Ѵ 1911, Київ

Високоповажаний добродію!

Дуже дякую Вам від себе і від імені мого чоловіка за надіслану книжку «Дум». Незвичайно втішно було мені бачити сю велику працю викінченою і доведеною до ладу

Вашим високоосвіченим старанням. Тепер уже справді можна сказати: «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине!» Честь Вам і дяка за Ваші труди!

Прийміть найщиріші привітання від нас обох.

З пошаною

Леся Українка

P. S. Вашу книжку я отримала недавно, заїхавши до Києва, тому і пишу лише тепер.

206. ДО О. Ю. КОБИЛЯНСЬКОЇ

9 червня 1911 р. Севастополь 27. V. 1911. Севастополь.

Дорогий хтосічку!

Простіть, що я не писала Вам э Києва, якось не було часу, не так 8а роботою, як за людьми: повна хата була родини і знайомих, і все балачки, та й ніяк було писати. Я рада, що мій «талісман» вже почав свій вплив на Вас,— в листах Ваших вже почувається більше енергії. Надіюся, що татко Ваш ізнов подужчав,— у нього, здається мені, сильний організм, і він ще, може, не одно переборе.

Як будете мені писати, то на таку адресу: Кутаис, Ко-заковская ул[ица], д[ом] Козаковой, кв[артира] Васильєва. Се я вже їду домів! Таки вже й час...

З Лисенком я говорила. Музики не хоче писати. Нічого, обійдемось!

Будьте мені здоровенькі.

Хтось

207. ДО О. П. КОСАЧ (матері)

Початок червня 1911 р. Одеса Одеса,

Люба мамочко!

Оце я зараз їду, вже й білет є.М[одест] Ф[илипович] віддасть тобі сього листа і таки те єгипетське перо, що була не довеэла.

Прошу тебе, не відсилай усіх 9 р. мені, а прилучи з їх

4 р. до тих 6-ти, що я лишила 8а книжки, та й передплати мені «Вісника» на сей рік. Се, певне, п. Петруненко буде

ласкав зробити, він же знав і те, які саме книжки «Вісника» вже в у мене, то ті нехай лишить для тебе. «Вісник» може мені не давати V-ї кн[ижки] — нехай посилають на адресу: Кутай с, Козаковская ул [ицаї, дом Козаковой, кв[артира] Васильєва — мені (але таки конче на моє, а не на Кльонине ймення, бо я ніяких «передач», навіть таких, не люблю). Се вже й єсть моя адреса, поки буду в Кутаїсі, а про всякі зміни писатиму, звісно, в свій час.

Дуже міцно цілую тебе. Кланяюсь п[ану] Кривишоко-ві і п[ану] Петруненкові.

Твоя Леся

208. ДО О. П. КОСАЧ (сестри)

9 червня 1911 р. Севастополь 27. V. Севастополь.

Люба Лілечко!

Се вже остатня «одкритка», потім все «закритки» будуть, а тепер ще їх не маю. В Одесі я нікого, крім старих К[омарових], не бачила — всі на дачі. Старі самі казали, що я не долізла б до дачі, таке тепер там болото стоїть. (В Од[есі] такий самий був май, як і в Києві.) Вся їх родина здорова, тільки у Марг[арити] недавно було те, що й у Віри (жовчні камені), і тепер вона лічиться.

В Одесі я напевне довідалась своєї адреси. Отже, Кутаїс, Казаковская ул[ица], д[ом] Казаковой, кв[артира] Васильєва (мені). Так і пиши. Цілую тебе, т[ьотю] Сашу і Михаля. Будьте здорові.

Твоя Леся

209. ДО О. П. КОСАЧ (матері)

20 червня 1911 р. Кутаїсі 7. VI 1911, Кутаис, Козаковск[ая]

ул[ица], д[ом] Козаковой

Люба мамочко!

Чи не забув МІодест] Ф[илипович] привезти тобі єгипетське перо? Його при мені вийняли із схову і дали МІодесту] Ф[илиповичу], щоб одвіз тобі, але все ж він міг як-небудь забути.

Море, видно, хоче «загладити» свою вину передо мною, бо таке було гладеньке усі 5V2 днів, що я ним їхала, як

рідко бував. І просило сказати тобі, щоб ти його не боялась Тут спочатку було гарно і гаряче, а се 4 дні йшов дощ і було більш того що холодно, через те я і сонячного лічення ще не починала. Сьогодні вже випогоджується, то завтра, може, й почну. Тут я застала все вже в порядку після переносин на нову квартиру.

Кльоня значно схуд і втомився (через те погано спить), але горло наче трохи поправилось (видно, се просто залежить від часу) і в грудях нічого лихого не озивається.

Він дуже дякує тобі за запросини в Зелений Гай, каже, що таки ще й сього року поїхав би, але сього року одпуск дають дуже короткий — всього 28 днів, то коло половини його пішло б на саму дорогу, але на той рік, як дадуть два місяці, то ми таки приїдемо, бо Кльоня вже дуже скучив за своїми сторонами, і взагалі слід йому трохи проїздитись поза Кавказ.

Тепер же оце з 7 іюля маємо кудись недалеко в гори поїхати (удвох), а поки вернемось, то вже, може, і в Хоні тії назначать, хоча сі справи часто затягаються, надто коли припадають на канікулярну пору. Зрештою, я сама поки що не стремлюся нікуди їхати, бо якось уже самий процес їзди обрид.

У хаті в нас тепер ліпший лад, ніж був зимою,— може, вплинули трохи мої листи, а може, так просто «перемололось», ну, так чи інакше, а жити стало ліпше («Pourvu que $а dure!» мовляла мати Наполеона).

Передай мою подяку п[ану] Петруненкові за прислану статтю Ернста (в «Ділі») і попроси його при нагоді переказати Сірому, що я таки постараюсь прислати знов «Ру-фіна і Прісціллу» з огляду на просьбу Михайла Сергійовича. Коли пришлю, то не пізніше іюля, а як до того часу не пришлю, то, значить, не маю змоги нічого вдіяти. Але надіюсь якось справитись. Кримський щось не присилає даного йому клаптя, і я вже починаю турбуватись. Більш ніколи нікому не даватиму таких речей. Маю багато планів роботи на літо — се тому, що почуваюся нічого собі, але знов-таки «pourvu que $а dure».

Будь здорова, мамочко-голубочко. Цілую

1 ... 119 120 121 ... 242
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Том 12», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Том 12"