Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян 📚 - Українською

Читати книгу - "Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руда магія і повна торба пригод" автора Ляна Аракелян. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 127 128 129 ... 190
Перейти на сторінку:

Батя опустився на лавку поруч зі мною і заговорив тихим і глухим голосом, голос, здавався чужим, немов я його чула вперше в житті.

– Треба було раніше тобі про все розповісти. Та тільки ніяк не знаходився потрібний момент. Думав, що коли повезу тебе на станцію, зможу розповісти, а виявилося, ні... Даруй мені, Руто...

– Хто мої справжні батьки? – Шок минув, усередині все заспокоїлося.

Батько зітхнув, важко давалася йому ця розмова.

– Мій брат Єгор навчався в академії. Він був би цілителем... Там він закохався в неймовірну дівчину. Між ними спалахнули почуття. Твоя мати, Оуелла́на – напівельфійка з давнього роду Сонценосних ельфів. Вона разом з Палажкою навчалася на тому ж факультеті, що й твоя бабуся, – він замовк. Дуже важко йому було казати те, що стільки років приховував. – А тепер в академії навчаєшся і ти. Ти не успадкувала гострих ельфійських вушок, але маєш дар творити чари на кухні.

Я хотіла спитати його про маму, але він не дав.

 – Потім поставиш запитання, – побачивши моє бажання розпитати, сказав батя, – дай мені виговоритися. Я всі ці роки жив надією не за таких обставин розповісти тобі правду, – він перевів подих. – Єгор з Оуелланою побралися. Вона вже носила під серцем тебе і будувала плани, що обов’язково відкриє власну пекарню. Хліб у неї був знатний. Король наполягав, щоб вона працювала на нього, але Оуеллана була надто волелюбною, щоб підкорятися чиїмось указам.

Я гірко усміхнулася. Бабуся, а потім і мама відмовилися працювати на королівський двір.

– До речі, тоді в академії навчалися за гроші. Ніякого королівського утримання не було. Люди не хотіли влазити в кабалу ненажерливості й неробства молодого Еріка Гульвіси. Мріям твоєї матері не судилося збутися... Вона пішла до Айгронісу відразу ж після того, як народила тебе. Вона встигла дати тобі тільки ім’я – Рута. Брат не встиг врятувати її – його послали до Аліандевії. Він побудував портал, але той зламався... Єгор загинув того ж дня, що й Оуеллана. Вони обидва тепер в Айгронісі... Рід напівельфійки не визнав тебе, для них ти бруднокровка.

Я мовчала. Досі не розумію – як можна відмовитися від рідної крові, навіть якщо вона народилася від людини, а не ельфа? До того ж моя мати була лише наполовину ельфійкою! Як так?!

– Твоя бабуся вмовила мене залишити навчання. Якщо боги посилають випробування – його треба пройти. Мені нічого не залишалося, як заприсягтися Рокнесгер, що вирощу і виховаю тебе як рідну доньку... Богиня почула мою клятву і послала, як мені тоді здавалося, добру дівчину. Я познайомився з Христею. Вона була дуже бідна і, як мені здалося, доброзичлива і милосердна до чужого горя. Каюся, я справді стояв перед нею на колінах, благаючи прийняти тебе як рідну... З знав би я, чим це все обернеться, закусив би вудила і сам би виховав...

– Від долі рогожкою не накриєшся, – повторила я слова Горпини й пригорнулася до батька. – Ти зробив усе, щоб я була щаслива. Ти – мій батько. Ти. Мій. Батько. – Чеканила я слова. – Що б у житті не сталося – ти для мене найрідніша і найближча людина.

– У тебе золоте серце... донечко, – батя обійняв мене. – Подивися, які в тебе друзі. Справжні. Як і ти.

Я усміхнулася. Друзі в мене справді найкращі.

– Дякую вам за сина, хлопці, – утер сльозу батько. – Якби не ви... не стало б у мене сьогодні Єрошки... Руто, ти на Христю не злись. Вона у нестямі від горя, от і несе нісенітниці. Не думаю, що в неї така чорна душа.

Я кивнула. У тиші, що повисла, почулося знайоме дзижчання крил. На руку приземлився клоп.

– Руточко, я вже все знаю. Бідолашна моя дівчинка, – клоп перебирав лапками, виліз на щоку і, розправивши крила, спробував мене обійняти. – Дуже вам співчуваю.

Я схлипнула.

– Але в мене хороші новини.

Я скосила очі на Шафрана.

– Твій вірний фамільяр домовився з парочкою шершнів. Цього мерзотника називатимуть Кривий Лавр. Пику вони йому добряче натовкли. Замість очей – дві щілинки, щуриться тепер, як кріт. І губи як оладки. Думаю, місцеві панянки це оцінять.

Лише мить стояла тиша. Першою реготнула Кхибра, за нею я. Потім не втримався батько. І невдовзі ми всі реготали. Хоч одна гарна новина за сьогодні.

– Може, розкажеш, де твоя коса і чому якогось Лавра називають тепер Кривим? – торкнув мене за плече Герман.

– Коса моя ось, – я потягнулася за сумкою і дістала з неї сорочку. Витягнувши косу, я віддала її баті. – Продаси. Вам зараз знадобляться гроші.

Він зітхнув і забрав косу разом із сорочкою.

– А обрізав її вчора мій невдалий жених. Помстився за те, що я відмовилася за нього заміж виходити. І ще на станції в око при всіх засвітила.

– Де цей виродок? – у Альгіна ходором ходили жовна.

– Де його будинок? – стискаючи щільно губи, запитав Герман.

– Годі! – виставила вперед долоню Кхибра. – З ним учора розібралися вже. І Шафран сьогодні «допоміг». З нього досить. Не потрібно об усяку мерзоту руки марати. Що ви йому зробите? Будинок спалите? Там його рідні живуть. Він і так став вигнанцем. Нехай іде під три чорти й живе як хоче. Правильно я кажу, Руто?

1 ... 127 128 129 ... 190
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян"