Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

271
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 130 131 132 ... 182
Перейти на сторінку:

І тут мій погляд упав на кіпу щоденників, які я зібрала у свого класу для перевірки та виставлення оцінок. Рішення якось само собою відвідало мій мозок. Дорогою додому я зазирнула в перший кіоск «Преса», що трапився на шляху, і купила двадцять чотири валентинки. Мені було приємно уявляти, як наступного дня кожен учень мого класу замість виставлених мною оцінок (вирішила цього місяця двійок не виставляти), побачить валентинку. Тоді і маленьке серце, яке від мене отримає Вовка, не видасться підозрілим і ненормально відвертим.

Перед дверима квартири, яку винаймала, я стояла, як вкопана, хвилин п'ять, поки прийшла до тями. Під ногами, де колись лежав замучений сіро-буро-незрозумілого кольору килимок, тепер був рожевий у вигляді серця з білим написом «Люблю». Я забрала килимок, не дуже хотілося витирати ноги об це красиве «Люблю». На дверях було наліплено з десяток червоних валентинок. Я їх відліпила й зникла за дверима. А всередині валентинок були вірші про кохання. В одній просто написано: "Подивися у вікно на кухні, і ти зрозумієш, хто це накоїв".


Наче я не знала, хто це накоїв? З побоюванням підійшла до вікна кухні, й ноги злегка підкосилися: на бічній стіні гаража, який псував весь краєвид своєю вічною іржею, тепер красувалося на пофарбованому блакитною фарбою намальоване балончиком червоне серце з написом у середині: «Шалено люблю!» та підпис «Вова». Це серце було схоже на те, що перемогло у конкурсі «Малюнок на паркані».

Так, умів Вова дивувати, вселяти надію й робити це якось індивідуально, особисто, так, щоб інші не бачили. Коли я прокинулася вранці  п’ятнадцятого  лютого й підійшла до вікна, щоб переконатися, що все це мені не наснилося, серце було зафарбоване червоною фарбою, тому напис «Шалено люблю. Вова» зник за шаром червоної фарби.

—    Від сусіда Ростіка тобі привіт. Дякує за гараж. Давно збирався пофарбувати, - як тільки видалася нагода, сказала Вовці.

—    Так  я не для нього старався, - посміхнувся Вовка, тримаючи у руках щоденник, відкритий саме на тій сторінці, де я вклала валентинку.


—     І коли ти тільки встиг? – ніяк не могла зрозуміти, адже весь день був у школі, а після уроків репетирували шоу «Кохання з першого погляду», де Вовка разом із Новіковою брали участь від нашого класу.

—    Мені друзі-байкери допомогли. Гараж фарбували, – лукаво тихо промовив Вовка. - Ну і як?


—    А сердечко теж байкери малювали? – попитала акуратно.

—    Ні. Сердечко я сам. А що?


—    Нічого. Просто десь я вже таке бачила. Паркан. Конкурс…. Стріли, правда, не вистачає.

—    Блін, проколовся. Треба було трояндочку малювати. Та ладно, я то був, я. Задоволена? Стріла – то коли нерозділене кохання. А у нас з тобою все гаразд, ага?


—    Приємно. Відчуття: як мінімум – принцеса.

—    Бери вище, королева! А хочеш, сьогодні серенаду заспіваю? – він  світився від щастя, очі блищали, а я  сварила себе за те, що заохочувала весь цей дурдом.

—    Дякую! Вистачить і вчорашніх подарунків. Усе має бути до місця, а головне – в міру. Ще за березневого кота приймуть і відро води на голову виллють. Як йде підготовка до гри «Кохання з першого погляду»? – перевела я тему.

—    Все пучком. Ви й так сценарій знаєте. Лєнка обере мене, я її – і буде романтична пара. Лєнці приємно, а нашому класу бали. Ага? - він питав мене, а очі говорили інше.

—    Вона хороша дівчинка. Тобі підходить, – тихо промовила я.

—    Як у вас все  складно. Кажете одне, а відчуваєте інше. Це і є світ дорослих, світ лицемірства?

—    А ти хочеш, щоб я репетувала на кожному перехресті, як я тебе люблю? І всі дивилися б як на душевнохвору. І так ганьблять на всіх кутах.

—    Непогане прикриття. Красива ширмочка  Лєна. Нехай буде так. Оригінально думаєте, мамо Соня. А прикол із валентинками у щоденниках я зацінив.

Все трапилося так, як і передбачав Вова: Лєна вибрала його, він її, і вся школа аплодувала найкращій парі, яку тільки можна було уявити: красуня  Лєна, і не менш прекрасний Вова. Валерій Семенович не преминув словесно вколоти:

— Ось вона, мінлива молодь, учора освідчувався в коханні  неземному, а сьогодні закрутив із  Новіковою. Ви бліді, Софіє Костянтинівно, на вас немає обличчя, — він казав так, щоб я добре чула.

—    Щось принудило, відійдіть, щоб я ваш смокінг не зіпсувала, - парирувала я. Жахливішої людини чоловічої статі не зустрічала.

Заради мого спокою останнім часом Вова все більше уваги приділяв Лєні: проводжав її після уроків, на шкільних вечорах був поруч і знову перебрався сидіти з нею за однією партою. Я помітила, що демонстрація власницької поведінки стосовно Вови почала руйнувати хороше ставлення хлопця до Лєни. Вона його відверто дратувала. Дедалі частіше ці двоє сварилися. Можливо, саме тому я не ревнувала.

Не знаю, до чого все дійшло б, але Олена Прекрасна зустріла своє «велике кохання» й охолола до Вовки. Я трохи з стільця не впала, коли наприкінці лютого, виписуючи з Новіковою оцінки (дівчина сама напросилася), вона вирішила довірити мені свою таємницю, яка, мабуть, просто розпирала її зсередини:

—    Я закохалася, Соня Костянтинівно, - ніяк не приховуючи свого дикого захоплення з цього приводу, випалила  Лєна.

—    Вчергове у Титаренка? Я це вже чула, - дратівливо відповіла я.

—    А що, в світі один лише Вовка? Є чоловіки й крутіші, - тепер, напевне, вона не бачила в мені конкурентку, тому так вільно розповідала про обєкт  своєї пристрасті – солідного двадцятипятирічного спортсмена  Влада.

—    І що за вид спорту? – цікавилася я.

—    Баскетбол. Він такий високий, - хвалилася Лєна. – Дуже вихований і галантний.

—    Дивись, щоб кохання не заважало навчанню, все ж таки останній рік, вступ на носі, - наставляла я.

—    Влад каже, що відразу після випускного одружимося, - ще одне феєричне зізнання. – Мені це кохання не заважає, скоріше навпаки. Коли любиш – більше сили, щось робити хочеться. Раніше тільки в мене закохувалися. Було не цікаво. А тепер я люблю. Щоправда, він набагато старший від мене. Але такий серйозний.

1 ... 130 131 132 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"