Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Спомини 📚 - Українською

Читати книгу - "Спомини"

1 034
0
29.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спомини" автора Йосип Сліпий. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 133 134 135 ... 334
Перейти на сторінку:
а четвертий остався в пані Бич і її сина[651], але їх перелапало КҐБ. Я хотів забиратися з того дому до іншого, ближче Красноярська, але КҐБ не позволило і мене арештувало рано, в часі, коли я правив Службу Божу.

Будучи в Маклакові, коли я мусів заходити до МВД, то завжди стрічав там калмика, що складав доноси. Біля мене також дали одного, який викрадав листи і носив до розвідки. Був ще там один інженер з Харкова, якого прислали спеціяльно задля мене. Він підходив до мене на сьомому ляґпункті в Дубровлазі і пізніше, по 10 роках, прислали йому до дому інвалідів, щоби мене шпіонувати. Він вдавав великого приятеля, а потім зложив клеветливі зізнання, і то так з правила роблять не тільки придніпрянці і руські, але й деякі наші. Справді огидні потвори!

Оповідали, що одну жінку взяв шофер до машини, знасилував її й опісля убив в огидний спосіб. Раз навіть начальник КҐБ сказав мені: “Да, преступность растет”[652]. А я йому на це відповів: “Надо опиум”[653], — тобто реліґії, яку вони називають опіюм народу. Бувало, і то досить часто, що кругом в околиці п’ять магазинів обікрали вночі дочиста. Між старим і новим домом інвалідів, в печері, звили собі кубло бандити і ограблювали прохожих. Мене також мало що не вбили. Було сто разів безпечніше в тюрмі, як в тому, так званому, домі інвалідів. Були такі бандити-інваліди, які мандрували з одного дому до другого, обкрадали мирних людей і переносилися дальше до іншого дому інвалідів, шукаючи нових жертв. І завжди, лягаючи і встаючи, не був я певний свого життя. При тому всьому я працював над історією. Під час проходів зібрав я всі тамошні рослини і засушив та переслав до Львова. Рівно ж післав випхані птиці і сибірські звірята, кількадесять штук, і вони, мабуть, в музею Наукового товариства ім. Шевченка[654]. Так само зібрав я всі тамошні комахи і мотилі за цілий рік і також вислав до Львова, але НКВД знищило збірку. Дійсно велика шкода!

З Кузьмінки я писав до єпископа Атанасія у Володимирі-над-Клязьмою і прохав його віднайти гріб отця-архимандрита Климентія, але він відписав, що то неможливе, і після того небаром помер.

Маючи там можливість зібрати трохи сухарів, товщу й інших речей, посилав я професору Станіславському, бо він не одержував посилок. І коли його кликали по цю посилку, то він не хотів йти, бо не вірив, що то для нього. Так само посилав я гроші йому, єпископові Чарнецькому, Василеві Барвінському і іншим, навіть селянам, що мені помагали. Будучи в Москві, я посилав їм по 100 рублів, через КҐБ, і вони одержували. Професор Станіславський писав опісля до мене і навіть, коли забрали всіх австріяків до центрального ляґпункту, то його, що також був австрійським громадянином, оставили, і він писав листи до мене, але я відповідав обережно, а потім зовсім перестав відповідати, бо його задержали довше, вичікуючи від мене для нього поручення у Відні, куди він мав вертатися

1 ... 133 134 135 ... 334
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спомини», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спомини"