Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

289
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 134 135 136 ... 156
Перейти на сторінку:
ось великий стратег після війни. Борис Січкін в нього нескінченно закоханий. Але те, що він розповідає про Жукова, стратега ніяк не прикрашає і слави йому не додає. "Через кілька хвилин прибіг наш майор. Жуков на нього подивився як на щура. Начальник намагався доповісти, хто він і що він з'явився за розпорядженням, але язик його присох, щелепа тремтіла, очі нічого не висловлювали. Корнєєв був у комі. Жуков сказав, що якщо він ще раз побачить його поблизу свого особняка, то він його потім більше ніколи не побачить і послав його геть. Майор Корнєєв продовжував стояти, не ворухнувшись. Потім несподівано для всіх він відійшов і кинувся тікати з резиденції. Жуков не витримав і засміявся разом з нами. І тут на радощах я затягнув разом з маршалом «Не за пияцтво...» (Б. Січкін. Я з Одеси, здрастє... С. 82).

У чому ж завинив керівник ансамблю майор Корнєєв?

Борис Січкін роз'яснює:

«Жуков любив співати шинкові російські пісні. Найулюбленіша його пісня була «Не за пияцтво, не за буянство і не за нічний розбій...» Зазвичай Корнєєв нас відвозив до маршала Жукова і чекав біля входу в черговій. Якось я на радощах сильно випив і від усієї душі разом з Жуковом почав співати дуетом «Не за пияцтво, не за буянство...» Голос звучав відмінно. У мого голосу не було зовсім оксамиту, але було багато металу. Цього металу могло вистачити мінімум на два металевих заводи. Мій голос був почутий начальником далеко у вартівні. Він не знав, що Жукову подобається мій голос. Йому стало страшно, що я огидним горлопанським звуком пустую в такому відповідальному місці. Начальник викликав мене. Я вийшов і виявив майора в тремтячому стані.

– Борисе, - благально сказав він, - будь ласка, більше не співай. Ти мене підведеш під монастир.

– Це наказ? - запитав я.

– Так, - відповів начальник.

– Все в порядку, більше я співати не буду, - відповів я йому.

Я повернувся, сів за стіл, де мене чекав Георгій Костянтинович. Ми випили ще, пожартували. Жуков був в цього дня в дуже доброму настрої, обняв мене і сказав:

– Давай, Борисе, затягнемо нашу улюблену.

Я з нетерпінням цього чекав.

– Вибачте, товаришу маршале, але мені заборонили співати!

Жуков втратив дар мови, в нього затремтіли губи, очі налилися кров'ю, і через довгу паузу він не промовив, а прошипів:

– Хто це тобі заборонив співати?

Я відсутнім голосом назвав нашого начальника ансамблю.

– Покличте її (вірніше всього маршал мав на увазі цю блядь), - сказав Жуков».

Далі було те, що описано вище.

Але я звертаю увагу на іншу деталь. Артист Борис Січкін і маршал Жуков - товариші по чарці. Вони обіймаються і разом займаються «огидним горлопанством». Але артист до маршала на ви, а маршал артисту тикає. Та чому ж? Давай уже або на брудершафт з артистом випий, або вияви до нього таку ж повагу, яку він до тебе виявляє. Але дорвався до панства вчорашній холоп Жуков і поводиться з людьми так, як поводилися з кріпаками лицедіями. Тільки ансамблі кріпаків за Катерин і Олександрів ніколи майори не очолювали. Це тільки в нас у країні переможного соціалізму привозив майор трупу співочих і танцюристів до пана, а сам зі швейцарами під сходами чекав.

І якщо вже порівнювати комуністичне братство людей з проклятим огидним рабством минулого, то порівняння ніяк не вимальовується на користь свободи, рівності і братерства. Не можу уявити генерал-фельдмаршала князя Голенищева-Кутузова Михайла Іларіоновича, який, нажершися водяри, веселив би свій штаб «огидним горлопанством». І не виходить уявити, щоб великий полководець Кутузов, віддаючи накази, не говорив, а сичав, щоб дивився на майора як на щура, щоб називав його в жіночому роді, маючи на увазі при цьому, що має справу не зі старшим офіцером переможної армії, а з брудною продажною повією.

Жукову в цій ситуації сказати б: майоре, все в порядку, не хвилюйся, це я блатний репертуар Січкіну замовив. Але ні! В Жукова очі кров'ю налиті. В Жукова губи трясуться. Жуков шипить. Жукову треба, щоб усі тремтіли і тряслися.

Так в чому ж завинив керівник ансамблю майор Корнєєв? А в тому, що не вивчив жиганських смаків полководця-босяка. Майор хотів як краще. Майор вважав, що в такому суспільстві, на таких висотах повинні звучати пристойні пісні. І помилився. В компанії Жукова співали і танцювали, як на злодійський малині. В країні голод, а тут ломляться столи. Борис Січкін описує неймовірний достаток: тут вам і ікра, і сьомга, і баличок, і все, що хочете. Бенкет горою! Впору кричати: «шампанського і мамзель!» Тут присутні союзники, яким п'яний Жуков демонстративно і зумисно грубіянить. Січкін продовжує: «Почалися танці. Член Військової ради фронту генерал-лейтенант Тєлєгін танцював російський танець з хустинкою в руці і нагадував колгоспного гомосексуаліста... Герой Сталінграда генерал Чуйков був легендарною і непересічною особистістю. Незважаючи на свою славу, в житті це був простий, життєрадісний чоловік. Він не визнавав умовностей. Пам'ятаю, на тому бенкеті він розстебнув кітель, з-під якого виглянула тільняшка... Жуков запросив на танець генерала Чуйкова. Чуйков у матроської майці, величезний, із залізними зубами...» Ну і т.д.

Чому головнокомандувач Групою радянських окупаційних військ у Німеччині Маршал Радянського Союзу Г.К. Жуков запрошує на танець командувача 8-ї гвардійської армії генерал-полковника В.І. Чуйкова? Що про ці танцях думають союзники? Баб Жукову мало? Ні, баб вистачає. Наказ генерал-полковнику Сєрову: забезпечити для іноземців! «Сєров розумів толк в повіях: у нього в Москві був цілий штат і на різні смаки...» А тут не Москва, тут Берлін. Війна тільки завершилася. Але генерал-полковник діє...

«Сєров, не звертаючи на мене жодної уваги, набрав номер і жлобським голосом наказав:

– Потрібні бляді. Штук вісім. Французи

1 ... 134 135 136 ... 156
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"