Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"

876
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити" автора Дейл Карнегі. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 81
Перейти на сторінку:
і подумає про це, то, можливо, вже заспокоїться і не чіпатиме мене. В такому разі все буде добре. Якщо ж він почне мене розпитувати, у мене буде шанс пояснити йому причину моїх дій. Отже, якщо я піду завтра на роботу і поводитимуся так, ніби нічого не сталося, я ще можу уникнути Бріджхауса.

Обміркувавши ситуацію, що склалася, я вирішив діяти за четвертим варіантом — тобто у понеділок вранці, як завжди, з'явитися на роботі, — і одразу ж відчув неймовірне полегшення.

Коли наступного ранку я увійшов до офісу, адмірал вже сидів у моєму кабінеті з сигарою в зубах. Він, як завжди, пильно подивився на мене, але нічого не сказав. А за шість тижнів адмірал, слава Господу, повернувся до Токіо, й на цьому мої хвилювання скінчилися.

Як я вже казав, у неділю я, напевно, врятував собі життя, бо записав усі заходи, яких можна було вжити, і спокійно проаналізував їхні наслідки. Це дало мені можливість ухвалити правильне рішення. Якби я не зробив цього, то нервував би, вагався і зопалу міг наробити дурниць. Я не спав би цілу ніч і в понеділок прийшов би до офісу розгублений і схвильований, а це могло б підштовхнути японця до з'ясування ситуації.

На власному досвіді я знов і знов переконуюся, що сам факт ухвалення рішення має величезну цінність. І нездатність ухвалити конкретне рішення і вирватися із „зачарованого кола“ сумнівів і вагань спричиняє нервові зриви і перетворює життя на справжнє пекло.

Я побачив, що половина моїх хвилювань зникає, тільки-но я ухвалюю чітке конкретне рішення. Ще сорока відсотків неспокою я зазвичай позбуваюся, коли починаю виконувати ухвалене рішення.

Тому, щоб заспокоїтися на дев’яносто відсотків, мені достатньо зробити чотири кроки.

1. Чітко сформулювати і записати причину неспокою.

2. Продумати і записати всі варіанти можливих дій.

3. Ухвалити рішення щодо оптимального варіанту.

4. Негайно розпочати його реалізацію».

Нині Гейлен Літчфілд обіймає посаду директора Далекосхідного відділення компанії Starr, Park and Freeman, Inc., яка представляє там інтереси великих страхових і фінансових фірм. Як я вже казав раніше, він є одним із найвпливовіших американських бізнесменів в Азії. Він зізнався мені, що своїм успіхом багато в чому зобов’язаний власному методові, за яким аналізує причину неспокою, а потім ухвалює конкретне рішення.

Чому цей метод дозволяє сягнути успіху? Бо він ефективний, конкретний і спрямований безпосередньо на пошук суті проблеми. Крім того, його найважливішим елементом є третє незамінне правило: «робіть все, щоб вирішити проблему». Якщо ми не вживатимемо якихось конкретних заходів, то всі наші зусилля, яких ми доклали для пошуку фактичного матеріалу, будуть марні.

Про це Вільям Джеймс сказав так: «Коли ви ухвалили рішення й на порядку денному постає питання про його реалізацію, то не думайте про відповідальність, а дбайте про досягнення результату». Вільям Джеймс замість слова «хвилюватися» навмисне вживає тут його синонім «дбати». Він мав на увазі, що тільки-но ви ухвалили виважене рішення на основі зібраних вами фактів, негайно починайте діяти. Не зупиняйтеся, щоб переглянути своє рішення. Не вагайтеся. Не хвилюйтеся. Не відхиляйтеся від складеного плану дій. Не піддавайте його сумніву. Не озирайтеся назад.

Одного разу я запитав Вейта Філіпса, одного з найвідоміших нафтопромисловців в Оклахомі, про його спосіб ухвалення рішень. Він відповів так: «Я вважаю, що надміру ретельне обмірковування проблем може викликати в людини розгубленість і неспокій. Настає момент, коли подальший аналіз і роздуми лише завдають шкоди. Настає момент, коли треба приймати рішення і діяти, не озираючись назад».

Чом би вам просто зараз не застосувати спосіб Гейлена Літчфілда для вирішення наявних проблем, спричинених неспокоєм?

Питання 1. Що мене непокоїть зараз? (Будь ласка, олівцем напишіть відповідь.)

Питання 2. Яких заходів я можу вжити, щоб вирішити проблему? (Напишіть, будь ласка, свою відповідь.)

Питання 3. Яким буде моє остаточне рішення щодо подальших дій?

Питання 4. Коли я розпочну його реалізацію?

Розділ 5

Як уникнути п'ятдесяти відсотків хвилювань, спричинених роботою

кщо ви бізнесмен, то, певне, зараз кажете собі: «Назва цього розділу безглузда. Я працюю в бізнесі дев'ятнадцять років, і хто, крім мене самого, краще знає, як це робити? Думка про те, що хтось може навчити мене, як уникнути п'ятдесяти відсотків хвилювань, що спричиняються роботою, — абсурд!»

Як по правді, то кілька років тому так подумав би і я. Великі обіцянки недорого коштують. Будьмо відвертими: звісно ж, я не зможу допомогти вам уникнути п'ятдесяти відсотків хвилювань, що спричиняються вашою роботою. Врешті, цього не зробить ніхто, крім вас. Але я можу показати, як це роблять інші, а решта — ваш вибір!

Давайте пригадаємо вислів доктора Алексіса Карреля: «Бізнесмени, які не вміють долати неспокій, вмирають молодими». Отже, зважаючи на серйозність проблеми, можливо, ви будете задоволені, якщо я позбавлю вас хоча б десяти відсотків хвилювань, спричинених вашою роботою?

Згодні? Чудово! Тоді я розповім, як один бізнесмен не лише позбувся п'ятдесяти відсотків своїх хвилювань, а й заощадив три чверті свого часу, що зазвичай витрачав на наради, присвячені вирішенню різних проблем.

Я не збираюся розповідати вам про якогось «містера Джона» або «містера X», або про «одного знайомого з Огайо». Йдеться про цілком реальну людину на ім'я Леон Шимкін. Протягом багатьох років він був одним зі співвласників і директором видавничого дому Simon and Schuster, Рокфеллерівський центр, Нью-Йорк.

Ось що Леон Шимкін розповідає про себе.

«Протягом п'ятнадцяти років майже половину свого робочого часу я витрачав на наради, де обговорювалися проблеми і приймалися рішення робити те або це, або взагалі нічого не робити. Ми нервували, совалися у своїх кріслах, тинялися залом, сперечалися і ніяк не могли зупинитись на якомусь конкретному рішенні. Пізно ввечері я почувався вичавленим лимоном. І був абсолютно певен, що все життя, яке мені залишилося, братиму участь у таких нарадах. П’ятнадцять років я робив це і не уявляв собі, що існує набагато кращий спосіб вирішення проблем. Якби хтось сказав мені, що я зможу заощаджувати три чверті часу, який витрачаю на наради, і зберігати три чверті своєї нервової енергії, то я подумав би, що він — відірваний від життя оптиміст. Втім, саме я розробив метод, який дозволив мені позбутися непосильного тягаря. Я застосовую його вже протягом восьми років. Ефективність моєї роботи фантастично зросла, здоров'я зміцніло, і я вважаю себе цілком щасливою людиною.

Це схоже на чари. Але, як і всі чарівні фокуси, мій метод украй простий,

1 ... 13 14 15 ... 81
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"