Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Щоденник Лоли 📚 - Українською

Читати книгу - "Щоденник Лоли"

495
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Щоденник Лоли" автора Ольга Купріян. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 49
Перейти на сторінку:
інтернету — не розумію!

А ще А. В. написав мені зауваження в щоденник, бо я йому начебто нагрубила. Спитала, чого він примушує нас робити дурниці й витрачає наш час даремно. Він спершу почервонів, а потім побілів. Я думала, буде кричати, як Дарина, але він тільки глибоко вдихнув. Паша загинав пальці — дорахував до восьми. Тоді А. В. сказав, що якби у світі не було віршів, люди б вибухали від горя та страждань, навіть від краси, яку часом неможливо бачити без сліз. Я думала, він зараз заплаче. Паша дуже докірливо на мене подивився тим зі своїх поглядів, який сповіщає, що я впорола дурницю.

Тоді я вирішила все виправити і врятувати ситуацію, щоб учитель не розплакався на уроці. Хоч якби це зняти на відео, був би хайповий матеріал!

Я спитала, чи можна довести свою думку? Антон остовпів, але дозволив. Я вочевидь перебила йому щось важливе, про що він хотів договорити, але передумав.

Тоді я дістала смартфон і загуглила «Чого являєшся мені у сні?». Ого, виявляється, є така пісня! Коротше! Я включила трек на повну гучність, і всі слухали. Сказала, що в наш час немає проблем у тому, щоб учити щось напам'ять. Навіть абетку чи табличку множення легко знайти в інтернеті.

Потім я сказала, що якби на всі вірші, які нас змушують вчити у школі, були прикольні пісні, то вчити літературу було б іще більш-менш стерпно.

Але А. В. все одно вліпив мені одиницю за невиконану домашку. Бо він задавав вивчити вірш. Але визнав, що мої аргументи цікаві, і він подумає, як можна застосовувати це на уроках. Тю. Відморозився, коротше.


Ввечері.

Паша таке зробив, таке! Щось супермегаромантичне, як у кіно! І дозволив виставити це у мій блог, а-а-а! Невже він змінив свою думку?!

Упс, прийшла бабуся і просить помити і вкласти малих, допишу пізніше.


Перед сном.

Ледь не заснула, поки читала дітям на ніч. Якщо вони й завтра змусять мене читати про Котигорошка чи Кривеньку Качечку, я закричу! Як можна сто разів слухати одне й те саме?!!

Майже всі сили пішли на те, щоб не заснути поруч із ними. Повкладалися на мене, наче я їхня подушка, ковдра і матрац водночас. Одна пара ніг на правій нозі, друга на лівій, по голові на обох плечах, третя голова на животі. Поки все це спляче й тепле царство знімеш із себе, щоб не збудити, триста разів упрієш.

Але я дуже, дуже досвідчена в цьому плані))).

Ху-у-ух!

То на чому я зупинилася?

Ага, Паша записав кавер на «Чого являєшся мені у сні?». Дуже круто звучить, бо Паша співав різними голосами — то тонко, то грубо, не пам'ятаю, як називається цей голос — баритон чи що? Немає коли гуглити.

Паша кумедний. Сказав, що дозволяє використати відос у блозі за умови, що я напишу: «Це зняв мій хлопець». Так, наче я б сама цього не написала! Та він найкращий хлопець у світі!

Треба не забути ще змінити статус на «Зустрічається».


17 листопада

Сьогодні мало не проспала школу, не могла заснути до ранку. Будильник, як завжди, продзвенів тоді, коли я саме заснула. Ненавиджу будильники! Якщо рай існує, то в ньому точно немає жодного будильника! А в пеклі, мабуть, одне з покарань — вічно вставати під улюблену пісню, аж доки не зненавидиш її до ригачки!

Бабуся вже зібрала малих, хоч це мій обов'язок. Я зазирнула в холодильник, щоб зробити собі бутер, а там — торт. Це ж бабуся, мабуть, пекла його вночі, бо ввечері ще нічого не було…

Я сподівалася, що ніхто не згадає, що сьогодні за день… але хіба бабуся могла забути? Звісно, бо це ж МАМИН ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ. Якось бабуся забула про мій день, але про мамин вона ніколи не забуває. Мабуть, увечері посадить нас усіх за стіл і змушуватиме згадувати… «Пити, не цокаючись!» — як це все-таки бісить. З мамою зав­жди було так весело цокатися! І вона ніколи не сварила за розлите, і навіть дозволяла мені пробувати шампанське та вино на свята.

Мамин ДН зав­жди був особливим. Ми святково вдягалися, робили з мамою макіяж. Мама просила нафарбувати їй очі й губи. Казала, що не вміє рівно фарбуватися, а в мене талант. Ми пекли разом із нею торт, а Вадик прикрашав. А потім малявки задмухували свічки, і ніколи не могли задмухнути з першого разу. Це було так смішно! Але мама цитькала, щоб я не сміялася, хоч сама ледве стримувалася, я ж бачила… Наша мама… моя мама…

Я не можу говорити про неї. Не можу. Коли я хочу щось сказати, в мене в горлі ніби стає клубок. Це взагалі нормально?

А бабуся говорить, і говорить… І малі без кінця-краю розпитують: «А мама те? А мама се?», «А який у мами улюблений колір?», «А це мамина сукня чи твоя?», «А я схожа на маму?», «А як мама співала?», «А що мама казала?»,« А куди мама поїхала?», «А мама повернеться?», «А мама на небі?», «А нам можна до мами?» А-а-а-а-а, здається, в мене вибухне мозок!

Я НЕ ЗНАЮ! Якби ж я знала… У посольстві нам просто сказали, що вона померла. Серце зупинилося… Привезли попіл, в урні… А звідки ж я можу знати, що то була мама?

Взагалі я часто думаю про маму. Часом перед сном згадую, як вона приходила до мене в ліжко й обіймала. Казала, що втомилася і їй потрібні обіймашки. Я тоді бурчала, що мені потрібен «власний простір», але совалася й ми засинали разом, поки хтось із малих не приходив і не канючив, щоб мама прийшла до них. Так, наче їм потрібніше!

Це були наші останні місяці разом… А потім від малих пішов батько, а потім… мама поїхала. Ненавиджу її за це! Ми б щось придумали! Ми б знайшли їй роботу тут…

Я все це пишу, а клубок у горлі так і тисне. Навіть писати про маму тяжко… Добре, що мій щоденник нічого не каже і взагалі не «дивиться» на мене якимось проникливим поглядом. Не уявляю, як би я розповідала про маму дівчатам чи Паші. Звісно, Паша знає, що мама померла. Але він думає, що ми вже звикли. А ми… мабуть, ми ніколи не звикнемо.

Ось — сторінка вже зовсім мокра. Добре, що я не фарбувалася зранку. І добре, що все-таки вирішила не йти у школу. Паша надзвонював, але я вимкнула звук. Писав у чат, але

1 ... 13 14 15 ... 49
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Лоли», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щоденник Лоли"