Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Березень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Березень, Данило Туптало"

305
0
09.06.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Березень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 147
Перейти на сторінку:
у славі вічній. її ж і ми нехай сподобимося молитвами святого священомученика Теодота, благодаттю Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж слава з Отцем і Святим Духом навіки. Амінь,

У той самий день пам'ять святого мученика Троадін, юнака з Неокесарії, його ж святий Григорій Неокесарійський бачив прозорливо, копи страждав на одній пустельній горі, від гоніння ховаючись. Одного разу, сповнюючи звичні свої до Бога молитви, був у страху і збентежився вельми, стояв непорушно довгий час мовчки і наче на якесь зворушливе видовище дивився. Через досить часу просвітлів лицем і радости сповнився, почав велегласно дякувати Богові й пісню урочисту співав, промовляючи: "Благословенний Господь, що не дав нас зловити зубам Ухнім". Спитав же його диякон: "Яка причина, отче, такої твоєї зміни, що нині збентежений і радісний ти е?" Відповів святий: "Бачив, дитино, видіння дивне: малий хлопець з великим дияволом боровся. І здолав його, на землю кинув і переміг його". Диякон же не зрозумів сказаного. Промовив святий знову: "Нині юнак один християнський на ім'я Троадій на суд перед ката приведений був. 1 після багатьох тяжких мук за Христа убитий був і пішов на небо, торжествуючи. Я-бо спершу збентежений був, боявся, щоб не здолали його муки і не відвернувся він від Христа. Нині ж, бачивши його, що сповнив подвиг мучеництва і до неба йде, радію". Диякон же, чуючи це, дивувався, що те, що далеко відбувається, наче близьке, святий бачить.

У той самий день пам'ять сорока святих мучеників, які з чотирмастами в Італії від лонгобардів постраждали. Про них же святий Григорій Бесідник, Папа Рімський, у книзі 3-ій у главі 27-ій пише, кажучи: "П'ятнадцять років тому, як же свідчать ті, що тоді були, сорок землеробів лонгобарди, на римську область напавши, полонили, примушували їх , скуштувати м'яса ідоложертовного з ними. Вони ж і торкнутися страви нечистої не хотіли, хоч і смертельні бачили погрози. Полюбили-бо вічне життя понад тимчасове і стояли вірно в благочесті й у своєму ісповідант. Були всі потяті. 1 гцо? Чи не мучениками справжніми вони стали, які, щоб не засмутити Творця свого куштуванням ідоложертовних страв, вибрали за краще через меч життя своє закінчити. У той же час инших, до чотирьохсот душ, лонгобарди взяли. Коли ж, за звичаєм своїм, голову козячу в жертву принесли і, навколо обходячи, співали нечисті пісні схиляючи шию, Кланялися козячій тій голові і молилися, — те ж чинити і полонених своїх силою змушували. Тоді багато всіх полонених вибрало, що краще тимчасовою смертю безсмертне здобути життя, аніж тих нечистих послухати наказів і з ними поклонитися бісівській жертві — життям тут мертвим жити. Шию-бо, яку завжди схиляли перед Творцем своїм, не хотіли схилити перед творінням, через те схопили їх ратники, сильною розпалившись люттю, усіх мечами порубали, бо не могли мати їх причасниками омани своєї.

У той самий день святу діву Єнталію у Сицилії брат її Сирміліян мечем за Христа убив — пішла вона до Світлиці Жениха свого безсмертного.

У той самий день преподобний отець Агатон у єгипетському пустельному скиті переставився. Він, коли прийняти кінець мав, перебував три дні, дивлячись вгору очима непорушно. Ті брати, що сиділи біля нього, питали його, кажучи: "Отче Лгатоне, що бачиш?" Говорив він їм: "Перед судом стою Христовим". Казали йому отці: "Хіба й ти боїшся суду?" Відповідав їм преподобний Агатон: "В дотриманні заповідей Господніх чинив я в міру сили своєї, але чоловіком є, звідки знати, чи приємне моє діло для Бога?" Казали йому брати: "Чи не покладаєшся на добрі свої діла, які робив, догоджаючи Богові?" Відповів святий: "Не покладаюся, допоки самого не побачу Бога, инший-бо Суд Божий, а инший — людський". Те мовивши, переставився.

У той самий день пам'ять святого отця нашого Арсенія, єпископа Тверського. Дивись про нього у Пролозі.

Місяця березня в 3-й день

Страждання святих мучеників Євтропія, Клеоника і Василиска

Після закінчення страждання і мученицької кончини святого великомученика Теодора Тирона у граді Амасійському залишилися у в'язниці, за Христа утримувані, побратими його — співвоїни і близькі друзі: Євтро пій, і Клеоник, і небіж його Василиск. Ігемон же Публій, який святого Теодора му чив, гнівом Божим вражений, загинув, а замість нього инший прийшов, на ім'я Асклипіодот, родом із Фригії, вдачею лютий і розумом безбожний. Чинив багато злого народу християнському: мав-бо від царя Максиміяна дану на християн владу, аби примушувати їх до ідольської жертви, а тих, що не коритимуться, лютими губити муками. Він, сівши на судищі з радниками своїми, прикликав Євласія-книгохранителя і звелів йому читати судові акти, що раніше були. Коли ж читано страждання Теодора Тирона, усі дивувалися терпінню мужа. І сказав ігемон до Євласія: "Де загін Теодорів, що в пам'ятнику цьому згаданий?" Відповів Євласій: "Стережуть у в'язниці з иншими в'язнями". Тоді бачив ігемон капище нечистої богині їхньої Юнони - названої матері богів, яке спалив святий Теодор, і заричав, наче лев, на дружину Теодорову. І звелів зразу послати воїнів у в'язницю, аби привели до нього святих мучеників: Євтропія, Клеоника і Василиска. Були ж Євтропій з Клеоником братами рідними, родом із Кападокії, а Василиск — небіж святого Теодора, в Амасії народився, з любови всі троє називалися братами. І пішли до в'язниці воїни, сказали в'язничному сторожеві: "Дай нам дружину Теодорову". Він же зайшов всередину до святих і сказав: "Вставайте, ось настала ваша година, ЇЇ ж день і ніч спрагло чекали, кличе-бо вас ігемон. Але прошу вас, не забудьте мене в доброму вашому ісповіданні". Це сказав сторож в'язничний, бо бачив їх, що вдень і вночі молилися, і чуда Божі відбувалися, і світло невимовне осявало їх і в'язницю, яка безліч разів сама по собі відчинялася, — і вірив, що Господь є з ними. Святі же, вставши з радістю, виходили, а инші в'язні, що залишалися, плакали, бо позбавлялися товариства святих мучеників. І сказав їм святий Євтропій: "Не плачте, брати мої, знову-бо побачимо один одного, але моліться до Господа нашого Ісуса Христа, щоб подав нам померти стражданням за Нього, і щоб закінчилося еллінське біснування, і сповнилася вселенна благодаті Господньої". Так утішивши в'язнів, святі вийшли з воїнами. І коли, співаючи, ішли, святий Євтропій сказав; "Як то гарно, як то добре жити братам разом". Був же з неба до нього голос, що говорив: "Не заберу тебе від братів твоїх, допоки не прийдете до Теодора і не спочинете на лоні патріяршому тих, що у світлі живуть". Був

1 ... 13 14 15 ... 147
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Березень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Березень, Данило Туптало"