Книги Українською Мовою » 💙 Любовне фентезі » Гвендолін, Олеся Лис 📚 - Українською

Читати книгу - "Гвендолін, Олеся Лис"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гвендолін" автора Олеся Лис. Жанр книги: 💙 Любовне фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 74
Перейти на сторінку:
Розділ 13

Ранок приносить з собою прохолоду і вогкість. Прокидаюся ще до сходу сонця і деякий час напружено вдивляюся в сірий досвітанковий туман. Тіло дрижить від холоду, немов у лихоманці, голова болить, а в роті пересохло. Ковтнувши, відчуваю біль у горлі, немов його ріжуть гострими ножами. Тільки не це! Дінкхет, допоможи! Невже таки захворіла?

Додаю неабияких зусиль щоб стати на ноги і беруся розмахувати руками, розганяючи кров по тілу. Незважаючи на хворобливі відчуття і нудоту, пересилюю себе і ковтаю шматочок хліба, намагаючись якомога більше розмочити його в роті. Але горло все одно відгукується різким гострим болем. Води немає, губи потріскалися від жару і печуть. Облизую їх, щоб зменшити ці відчуття, і вирішую рушати в дорогу. Чим раніше я знайду воду, тим краще. Під час лихоманки потрібно часто пити, так завжди радила мама, а вона найкраща цілителька з усіх, кого я знаю.

До світанку я встигаю подолати півтори милі і валюся з ніг від втоми. Найбільше хочеться лягти на землю і померти. А ще води. Часом її дзюрчання ввижається мені, але я знаю, що це лише обман.

Сідаю на повалене дерево, щоб хоч трохи відпочити. Змусити себе з'їсти ще шматочок не виходить. Але прямо біля своєї руки я бачу молоді, скручені в клубочки стебла орляка. Простягаю руку, зриваю зелений бублик і беруся жувати. Орляк може бути як корисний, так і отруйний, та найголовніше - його можна використовувати в якості їжі. Проте тільки молоді пагони, ось такі клубочки. Це набагато краще мені зараз підходить, ніж сухий коржик.

Після їжі я вже відчуваю себе набагато краще, більш того, починаю розуміти, що дзюрчання води мені не ввижається, а я чую його насправді. Нарвавши ще трохи орляка і сховавши за пазуху, йду на жаданий звук.

Дерев стає менше, і незабаром я виходжу на берег дрібного, але досить таки чистого струмка. Не стримавшись, з тихим стогоном припадаю до води і деякий час з насолодою п'ю. Відриваюся лише тоді, коли мені здається, що мій живіт ось-ось лопне. Витираю рот рукавом і, трохи подумавши, розмотую груди, діставши відносно чистий шматок матерії. Змочивши тканину, прикладаю її до палаючого лоба і декілька секунд насолоджуюсь довгоочікуваним полегшенням.

Думки трохи прояснюються, мені доводиться визнати, що в такому стані я далеко не дійду. За моїми підрахунками до тракту залишився ще день шляху, і я можу собі дозволити сьогодні затриматися на березі струмка. Інакше є велика ймовірність, що звалюся десь посеред лісу від лихоманки на радість диким хижакам. А навіть якщо і не звалюся, то з очевидними ознаками хвороби мене в супутники ніхто не стане брати, побоюючись заразитися самому.

Вікінги, швидше за все вже вийшли до моря, переслідувати мене по лісі третій день поспіль вони навряд чи стануть. Не така вже я й важлива для них.

Трохи заспокоївшись, відходжу назад до дерев і беруся ламати собі гнучкі пишні гілки, щоб влаштувати теплу лежанку. Дві ночі поспіль на сирій землі далися мені важко. Ще я знаходжу зарості ожини. Для самих ягід ще досить-таки зарано, але їх листя прекрасно допомагають від лихоманки. Щоправда мама з них робила відвар, мені ж доводиться жувати сирими в надії, що теж допоможе. А коли моє ліжко готове, влаштовуюся на ньому зручніше і провалююся в неспокійний сон.

Відпочинок виявляється цілющим і корисним, прокидаюся я практично без жару, але з вовчим апетитом. Навіть і моргнути не встигаю, як ковтаю залишки коржа і орляка. Горло все ще доставляє мені клопоту, але не так, як вранці. Спускаюся до струмка і знову жадібно п'ю. А вечорі знову починається лихоманка. Я неспокійно вовтужусь на своєму ліжку не в силах заснути, поки мені не приходить в голову обтерти палаючу шкіру прохолодною водою. Так завжди робила мама.

Вода приносить полегшення і трохи вгамовує вогонь, що роздирає мене зсередини. Повертаюся до свого ложа, і цього разу спокійно засинаю.

А вранці прокидаюся бадьорою і вже відпочившою, немов і не було ніякої хвороби. Знаю, цей стан може бути вельми оманливим, і до вечора мене знову накриє. Але зате це перша ознака одужання, якій я не можу не радіти.

Радісно спускаюся до струмка, щоб напитися і вмитися, але, не встигаю зачерпнути в жменю воду, як злякано завмираю. За спиною чітко чується низький утробний рик.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 13 14 15 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гвендолін, Олеся Лис», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гвендолін, Олеся Лис"