Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Червень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Червень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 141 142 143 ... 179
Перейти на сторінку:
Якщо небо повернеться на другий бік, то і я обновлюся, якщо море виміряється, то і Єлизавета народить. Якщо сонце зупиниться, то й сухі груди молоко дадуть. Якщо місяць загородиться, то й затверділа утроба розволожиться до народження. З чого зрозумію це, я бо старий, і жінка моя постаріла у днях своїх?"

Ангел же сказав до Захарії: "Чи не віриш Богові, що все може, і вважаєш Божу обітницю несильною і непостійною? І того, хто приносить тобі добру вість, не соромишся випробовувати? "Із чого зрозумію це?" — говориш, о Захаріє? Хіба до Єгипту Бог посилає тебе, аби настрашити фараона, що ти відмовляєшся? Кажеш собі, що Бог нічого понад природу не робить. Якщо шукаєш природного перебігу, а не віриш божественній силі чудесній, то скажи мені: де стоять стовпи, що тримають вагу землі? На чому тримається небесне коло? Де ложа хмар? Де збираються дощові краплі? І снігові брили де січуться? І який шлях руху сонця? Хто кладе межу між ростом місяця і зменшення його? Хто знає лік зіркам? Збурене море як піску тримається? Пітьма мли як з'являється? Людина в утробі матері як утворюється? І душа, Богом створена, як раптом у зачатому немовляті опиняється? "З чого зрозумію?" — кажеш. Чи не віриш, що кожне єство скоряється своєму Творцеві, і, що Бог хоче, — єство, хоч і понад нього, зразу те робить. Ти ж не віриш, що неплідна народить, то що скажеш, коли почуєш, що нешлюбна діва преславно народжує? І те, у що нелегко повірити, приймуть за тверду віру. Якщо ж знамення просиш, аби повірити в те, що я тобі кажу, — ось тобі нехай буде знамення: будеш мовчати і не зможеш говорити до того дня, о чоловіколюбне покарання, поки не виправишся. Сам-бо голос, що згрішив, покараний від ангела. Сам лише язик скований, що посмів перечити ангелові. Будеш робити знаки людям і перебуватимеш німий". Добре євангелист написав: "Перебуватиме німий". Мовчання те чекатиме голосу, що має народитися.

Чекав Захарія Йоана: старець — дитини, священик — пророка. Чекав мовчки, сказав-бо ангел: "Тому що, не вірячи, просиш знамення, у своєму тілі прийми знамення, що карає тебе, — будеш мовчати". Де ж бо необдумана сміливість, там і вуздечка покарання. Де ж слово спротиву і докору, там і присуд заборони. Хотів Бог, о Захаріє, аби ти був проповідником такого чуда, — ти ж будеш мовчати і не зможеш говорити, тому що неміч тілесну вважав сильнішою від обітниці Божої. До того дня це буде, поки слова мої, в які ти не повірив, не збудуться свого часу. Чи бачиш, що без віри ніщо велике й досконале статися не може.

Захарія ж, коли почув ці слова, зразу вийшов з церкви, кару за невірство несучи — скування язика. О чудо! Увійшов инших звільнити від гріхів і суду — і сам вийшов засуджений, бо згрішив. Люди ж чекали, сподіваючись щось добре почути від нього, він же робив знаки й рухами говорив: "Хай ніхто не зближається до мене, хай ніхто мене не питає, суд гніву Владики ношу". О преславні речі: Захарія мовчить, а Єлизавета веселиться. Зв'язується язик, а утроба вагітніє. Добромовні уста неплідні, а та, що була неплідною, стає матір'ю. Голос батька сковується, материнське лоно сповненням часу до народження зважується. Захарія мовчить, а Йоан у лоні матері грає: лише побачила неплідна Єлизавета Пречисту Діву, що прийшла до неї — зразу зоря ранкова пізнала своє сонце, і затріпотів Йоан у лоні матері. Затримання єства, що не скоро народжується, належне творить, аби не зразу виходити з лона у світ цей. "Предтечею Владики я є, — говорить, — хоч і зв'язаний законами співприродних мені немовлят, які в материнських утробах є. Але не чекаю, поки народжуся, випереджаючи, граю: пізнав Владику, що послав мене наперед іти перед лицем Його, приготувати перед Ним шлях. Зрушу пута природні й поспішу проповідувати Прихід Владики. О преславне чудо! Чого не довідалися ангели на небесах, те довідався Йоан, будучи в лоні. Від престолів і господств утаїлася тайна Божого Воплочення, а Йоанові в утробі матері відкрилася. Прийшов до нас, як же нині чуєте, Відкупитель роду нашого, і зразу, ще в дівочому лоні ношений, пішов до друга свого — Йоана, який був ще в лоні матері. І було видно Творця, що вітає своє творіння. Царя в наметі воїнському, Владику, що в дім раба прийшов. Його ж Йоан з утроби матері своєї бачив — Того, кого носила дівоча утроба, перед часом намагався перейти устави єства, тріпотінням своїм возвав: "Бачу Того, хто поклав межі єству, і не чекаю часу народження, дев'ять місяців бути в утробі мені не потрібно, бо Той, хто вічний, прийшов до мене. Вийду з цієї темниці, у яку замкнений, і проповідуватиму швидке пізнання чудесних і преславних речей. Трубою я є, оголошу Божий у тілі прихід і тим голосом язик батьків легко розв'яжу до мовлення". Поглянь на тайну нову й дивну. Ще не родився, а тріпотінням говорить. Не має ще голосу, а ділами чутний. Не навчився жити, а Бога проповідує. Не бачив світла, а показує сонце. Не вийшов з лона, а вперед бігти поспішає. Не терпить всередині перебувати, коли прийшов Владика. Не хоче чекати часу народження свого, але намагається розірвати в'язницю лона і провістити прихід Спаса. "Прийшов, каже, Той, що розбиває пута, то чому я сиджу зв'язаний? Прийшло Слово, то чому я не проголошую голосу Слова, але ще стримуваний перебуваю? Вийду, піду наперед, проповідуватиму всім: "Ось Агнець Божий, що забирає гріхи світу". Таке було тріпотання Йоанове.

Коли прийшов час Єлизаветі народжувати, народила сина. І почули про це родичі її і навколишні, раділи з нею, бо за природою і понад природу зачала й народила. Як жінка, за природою зачала, понад природу те, що в старості й неплідності народила, благодаттю Святого Духа, а не силою єства. Инше бо діло єства, а инше — благодаті. І чудесне було все, що діялося щодо Йоана, бо народження його було не лише від тілесних батьків, а й від благодаті Духа Святого. Не стільки батькам потрібний був Йоан, скільки Божому Слову. І свідок цьому архангел Гавриїл, що говорить до Захарії: "Ось жінка твоя народить тобі сина, і Духа Святого сповниться ще з лона матері своєї, і багатьох із синів Ізраїлевих наверне до Господа, Бога їхнього". Хіба не чудесним є народження отрока? Сказано, що жінки в печалі родять

1 ... 141 142 143 ... 179
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Червень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"