Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

387
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 151 152 153 ... 210
Перейти на сторінку:
позбавлення волі має бути однаковою для кож­ної окремо взятої особи;

б) вказані обов’язки засуджені виконують у неробочий час.

Поняття робочого часу визначено у главі IV КЗпПУ (статті 50—65). При цьому нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищува­ти 40 год. на тиждень. Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) пе­редбачається ПВР УВП і розпорядком дня (п. 31 ПВР УВП). Саме у розпоря­дку дня визначаються години для залучення засуджених до виконання робіт без їх оплати (додаток 10 до цих Правил). Зазвичай такі роботи виконуються у часи проведення соціально-виховної та культурно-масової роботи;

в) тривалість виконання визначених адміністрацією безоплатних робіт не може перевищувати двох годин на день.

Це означає, що засуджений може виконати визначену роботу одноразово протягом двох годин або по частинах кілька разів у загальній сумі до двох го­дин на день (ст. 60 КЗпПУ).

Визначені у законі умови носять системний характер, тобто, відсутність принаймні однієї з умов, визначених у ч. 5 статті, що коментується, веде до не­законної діяльності адміністрації УВП.

9. Залучення засуджених до позбавлення волі до суспільно корисної праці є загальновизнаною міжнародною практикою. Зокрема, у пунктах 71—76 Євро­пейських тюремних правил зазначено, що праця у в’язниці розглядається як по­зитивний елемент виправлення, професійної підготовки та управління установою.

У той самий час, і умови праці, і заробітки, і охорона праці та інші суттєві умови використання праці засуджених в УВП України не відповідають між­народним стандартам і породжують справедливі нарікання як вітчизняних екс­пертів, так і їх зарубіжних колег.

Стаття 119. Умови праці засуджених до позбавлення волі

1. Для осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі, робочий тиждень не може перевищувати норму тривалості робочого часу, встановле­ного законодавством про працю. Час початку і закінчення роботи (зміни) ви­значаються адміністрацією колонії. Засуджені звільняються від роботи у вихід­ні, святкові та неробочі дні, визначені законодавством про працю.

2. З урахуванням характеру виконуваних засудженим робіт допускається підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за об­ліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

3. Праця засуджених організовується з додержанням правил охорони пра­ці, техніки безпеки і виробничої санітарії, встановлених законодавством про працю.

1. У частині 2 ст. 45 Конституції України зазначено положення про те, що тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.

У статті 50 КЗпПУ встановлено, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год. на тиждень. У статті 51 цього ж Ко­дексу закріплена скорочена тривалість робочого часу (для неповнолітніх осіб; учнів; працівників, задіяних на роботах зі шкідливими умовами праці) — 24 год. або 36 год. на тиждень.

2. Робочий тиждень — норма тривалості робочого часу в календарному тиж­ні, встановленому законодавством України. Відповідно до норм КЗпПУ (стат­ті 52—54, 56, 61 та ін.), для працівників встановлюється п’ятиденний або шес­тиденний робочий тиждень і тривалість щоденної роботи (7 год. при тижневій нормі 40 год., 6 год. — при тижневій нормі 36 год. та 4 год. — при тижневій нор­мі 24 год.).

Робочий час — термін, протягом якого працівники, відповідно до ПВР УВП, зобов’язані виконувати трудові обов’язки, передбачені трудовим дого­вором.

3. Умови праці для засуджених до позбавлення волі носять як загальний (встановлені Конституцією та КЗпПУ), так і кримінально-виконавчий харак­тер (визначаються нормативно-правовими актами з питань виконання пока­рань). Зокрема, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) для засу­джених передбачається не Правилами внутрішнього трудового розпорядку (ст. 57 КЗпПУ), а Правилами внутрішнього розпорядку установ виконан­ня покарань. Так, у п. 31 ПВР УВП зазначено, що розпорядок дня включає і час перебування засудженого на виробництві. Цей розпорядок дня затвер­джується начальником УВП, узгоджується з начальником територіального органу управління ДКВС України, доводиться до відома засуджених і персо­налу колонії та вивішується на стенді в черговій частині, місцях цілодобо­вого несення служби черговою зміною, місцях надання побутових послуг за­судженим (додаток № 10 до ПВР УВП). При цьому, якщо засуджені працю­ють на виробництві в кілька змін, то розпорядок дня складається для кожної зміни.

Кримінально-виконавче законодавство України та відомчі норматив­но-правові акти ДКВС України закріпили й інші особливості умов праці засуджених до позбавлення волі. Разом з тим, у п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 р. № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» зазначено, що робота, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду, не вважається при­мусовою.

4. Як зазначено у ст. 53 КЗпПУ, напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73), тривалість роботи працівників, крім осіб, зазначених у ст. 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шести­денному робочому тижні. Більш того, напередодні вихідних тривалість робо­ти при шестиденному робочому тижні не може перевищувати п’яти годин.

5. Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиден­ному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства (ст. 67 КЗпПУ). При цьому за п’ятиденного робочого тижня працівникам надається два вихідні дні на тиждень, а за шес­тиденного — один вихідний день.

У статтях 68—69 КЗпПУ встановлені умови визначення вихідних днів на деяких об’єктах роботи, а у ст. 71 — винятковий порядок залучення до роботи у вихідні дні.

6. До святкових і неробочих днів законодавець відносить (ст. 73 КЗпПУ):

• 1 січня — Новий рік;

• 8 березня — Міжнародний жіночий день;

1 ... 151 152 153 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"