Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Мереживо людських доль 📚 - Українською

Читати книгу - "Мереживо людських доль"

399
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мереживо людських доль" автора Наталія Хаммоуда. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 58
Перейти на сторінку:
хтось живе? — здивувався Пилип, бо знав з Сенчиних слів, що Надя проживає сама. — Чому світло у вікнах?

— Ні, — тепер вже із серйозним, трохи розтривоженим обличчям, — то я так залишаю. Коли здалека бачу світло, здається, що вдома мене хтось чекає. Просто, так завжди було… Розумієте? Коли я ввечері затримувалась, батьки ніколи не гасили світла, і не лягали спати, доки мене не діждуться. Так було завжди. Розумієте?

— Розумію, — заспокоїв Пилип дівчину, очі якої вже почали наливатись сльозами. — Я б також так зробив. Ти йди напевно. Холодно?

— А може зайдете? Я вас вечерею почастую, а ви мені ще про тата розповісте. У мене й пиріг з капустою є? Ходімо, — вже майже тягнучи Пилипа за рукав просила дівчина.

Після смачної вечері Надя порізала пиріг на шматки, налила в горнята чаю. Дівчина всілась у крісло, а Пилип на диван і почав свої оповідки про армію.

— …А, згадав. Одного разу ми з Іваном, і ще одним… Як же його звали? Володька… Степан… Згадав — Толік! Ми троє вирішили у «самоволку» піти. На дискотеку! А замість себе скрутили покривала та подушки, ковдрами вкрили… Подушки, значить, замість нас «сплять», а ми, оце, на дискотеці з дівчатами танцюємо, й у вус не дуєм, що в казармі оголосили тривогу. Тривога, всі вишикувались, а нас нема. Ми танцюєм. Ох, і влетіло нам тоді… По пів місяця на «губі» відтанцювали.

Надя слухала, і уявивши всю ситуацію голосно сміялась. Її сміх, вираз обличчя, вогники в очах, і те, як вона наклоняла голову під час розмови, йому здалися сильно знайомими. Воно й звісно — вона Іванова дочка. Що тут дивного? Але ні, то було щось інше…

— А давайте, я вам татів армійський альбом принесу. Разом і на вас подивимось, бо я серед тих хлопців щось вас не пригадую. Може тим часом ще якусь цікаву історію згадаєте?

— Ти ніби мої думки читаєш. Саме хотів попросити, — відповів чоловік, зрадівши.

Надя дістала із шафи важкого, в шкіряній обкладинці з червоною армійською зіркою, альбому. Розкривши першу сторінку, на неї глянув тато. Такий молодий і красивий. Він посміхався куточками вуст. Надя всілася поряд із Пилипом, поклала альбом на коліна і почала перегортати сторінки. Раптом із альбому вивалилась купка старих, пожовклих світлин. Що це? Вона не раз і не два переглядала альбом, але цього тут точно не було. Вона впевнена.

Дівчина зібрала світлини серед яких був сірий невеликий добряче заклеєний конверт з підписом «Пилипу». Що за містика?

— Це для вас, — здивована, протягнула конверт.

Не менш здивований Пилип взяв його до рук, і, розкривши, почав уважно читати.

«Дорогий друже, Пилко!

(Ти вибач, але я по армійськи. Мені так легше.)

Те, що хочу тобі написати, змінить твоє життя. Я б міг і змовчати, і все б ішло так, як іде, але я не маю права. Не можу, бо то буде з мого боку зрадою по відношенні до жінки, Галочки. Я відчуваю, що ти повинен знати правду, яку я таїв від тебе двадцять років. Я не міг тобі відразу все сказати, бо та правда нанесла б удар по твоїй сім’ї, кар’єрі, а можливо й по твоєму житті. Звичайно, я мій тобі сказати це і при зустрічі, але не бачив сенсу. А зараз я впевнений, що повинен тобі сказати, бо я обіцяв дружині…

Багато років тому, ще під час служби у Квітковому, до мене підійшла заплакана Галя. Пам’ятаєш, нашу медсестричку Галю? Згадав? Я впевнений — ти згадаєш. Так, саме ту Галю. В частині всі знали, що між вами було, бо таке кохання не затаїти. В той день Галочка розшукувала тебе. Вона мала намір сповістити тобі, що чекає дитину. Твою, Пилко, дитину. Ми обоє розуміли, що такій новині ти ніяк не зрадієш, бо саме в той день ти одружувався з дочкою генерала. Галочка була рішуче настроєна на аборт, але я не дозволив їй вбити дитину. Я просто попросив перевести нас в інше місто, а потім одружився з Галочкою. Про це знали тільки ми: я і Галочка. Ніхто до цих пір не знає, що Надя — твоя дочка. Навіть сама Надя. Як вважатимеш за потрібне — скажи їй. Як ні — твоя справа, але знай: я зробив для Наді все, що робить люблячий батько для своєї єдиної дитини. Я віддав їй всю ласку і всю батьківську любов.

І ще, Пилко, хочу сказати тобі найболючіше, що пекло мені серце всі ці роки. В цьому нема твоєї вини, але Галочка… Вона все життя кохала тільки тебе одного. Я так і не зміг зробити її щасливою.

Прощай, Пилко. Не тримай зла, як і я на тебе не тримаю.

Твій друг, Іван».


Пилип тримав аркуш в тремтячих руках і не міг ні підвести на дівчину очей, ні вимовити єдиного слова. Трохи второпавши, що сталося, він просто протягнув Наді листа, і вхопивши куртку в руки вибіг із хати у зимову ніч.


Епілог «Небо і Земля, Небо і Земля Нині торжествують, Янголи й люди, Янголи й люди, Весело святкують…»

— Надю, доню, у нас, здається колядують.

— Ходімо до колядників, тату, — і накинувши Іванового кожуха Пилипові на плечі, дівчина широко відчинила двері колядникам…

— Христос народився!


Віруюча

— Ото тобі нема що робити, — кричала Мотрина на свого онука Петрика. — Стягаєш додому всяку нечисть. Тих псів і котів уже на кожнім куті. Ти хочеш всі сільські парші додому постягати? Мудрі люди слабу тварину з подвір’я гонять, а ти

1 ... 15 16 17 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мереживо людських доль», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мереживо людських доль"