Книги Українською Мовою » 💛 Езотерика » Житія Святих - Червень, Данило Туптало 📚 - Українською

Читати книгу - "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"

296
0
09.06.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житія Святих - Червень" автора Данило Туптало. Жанр книги: 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 162 163 164 ... 179
Перейти на сторінку:
будеш на очі. Якщо ж не віриш словам моїм, дам тобі на це рукописання своє". І, сівши, написав так: "Я, Лев, покладаючись на чудотворця Сампсона і вірою безсумнівною до нього утверджуючись, поручником себе тобі віддаю, що, коли даси досить олії убогим і подорожнім, зцілишся очима: святий Сампсон здоров'я тобі від Бога випросить". Євстратій, те рукописання прийнявши й олії досить дати обіцявши, став того ж дня на очі здоровий. Але тому що на вдачу був скупий, знову почав не давати олії. Й однієї ночі явився йому преподобний Сампсон, кажучи з гнівом: "Чи насміхаєшся з мене?" Тим видінням настрашений, Євстратій наступного дня прикликав друга свого Лева і віддав йому багато олії, просячи, аби він помолився за нього до святого за прощення гріха його.

Муж чесний один з радників царських, на ім'я Варда, впав у недугу, що називалася карбункул, від неї ж утворилися йому на грудях великі й невиліковні рани — і страждав люто довгий час. Коли надійшов день пам'яті святого мученика Мокія, лікарі, які при ньому були, й инші домашні пішли до церкви мученикової на всенічну. Хворий же на ліжку лежав, сумував дуже через те, що не може йти до церкви на празник і поклонитися чудесному гробу преподобного Сампсона, який у тій мучениковій церкві був. Коли він через те сумував, явився один муж старий, кажучи: "Встань". Відповів хворий: "Як можу встати? Зовсім знеміг я тілом від важкої хвороби". Той же мовив: "Я тобі кажу: встань і йди до церкви Святого мученика Мокія, його ж свято сьогодні. І помолися біля гробу Сампсона святого". Те мовивши, невидимий став. Хворий же відчув у собі міць, почав потрохи з ліжка вставати й не чув болю своїх ран. Зняв з рани лікарську пов'язку і пластирі — побачив, що рани цілком погоїлися. Сповнився радости, одягнувся у святковий одяг і пішов до церкви. Побачили його всі, що виздоровів несподівано, здивувалися й прославили Бога.

Часто, якщо хто впадав у якусь недугу, просив нести себе до лікарні святого Сампсона і там за вірою своєю приймав здоров'я. В одного пресвітера, на ім'я Єфедим, раб Юрій хворий був на водянку — і відіслав його пан до лікарні святого Сампсона. Там декілька днів пробувши й полегшення не отримавши, повернувся раб до дому свого пана. Побачив його пан, почав гніватися на нього за невірство його і знову відіслав до лікарні — звелів попросити мира, що виточується з гробу чудотворця, й помаститися ним. Пішов раб, переночував там і зранку повернувся до пана здоровий. І розповів, як оздоровився. "Бачив, — казав, — цієї ночі у видінні сонному, як явився мені святий Сампсон, одною рукою торкнувся живота мого і сказав: "Іди звідси вже здоровий". Я ж, вставши, відчув себе цілий здоровим". На таку ж хворобу слабувала жінка служебника церковного Ірина. Вона у видінні сонному бачила святого Сампсона зі святими безсрібниками Козьмою і Даміяном, які до неї прийшли і торкнулися її — і від того видіння стала здорова.

Такі й більше діялися чуда і подавалися зцілення молитвами Сампсона преподобного, за що всі прославляли дивного у святих своїх Бога, Йому ж і від нас хай буде честь і слава, поклоніння і вдячнсть нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

У той самий день пам'ять святого Севіра-пресвітера

Із бесід святого Григорія Двоєслова, папи римського, з Петром-дияконом (книга 1, глава 12)

У краях Тудерея-града, між двох гір у долині, на місці, названому Ентирокліна, була церква Пречистої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. У ній був пресвітер на ім'я Севір, дивний вельми в житті богоугодному. Чоловік один із тамтешніх мешканців захворів і до смерти зближався — послав скоро до пресвітера того, просячи його, аби швидко до нього прийшов, бо хотів сповіддю із покаянням очиститися від сподіяних гріхів і прийняти відпущення перед своїм відходом з тіла. У той час пресвітер у винограднику своєму зрізав грона і сказав до посланців: "Ідіть наперед, я вас дожену". Бачив же пресвітер, що небагато залишилося грон, задумав трохи лишитися, поки й ті збере. Закінчивши діло своє, вирушив у дорогу до хворого. Коли йшов, зустріли його люди, що були у хворого, і сказали: "Чого затримався, отче? Вже й не трудися, бо помер чоловік той". Це почувши, пресвітер затремтів і почав голосно плакати, називаючи себе вбивцею. Плачучи, дійшов до дому, де тіло померлого лежало, і кинув себе перед ложем зі сльозами на землю, ридав сильно й головою до землі бив, винним себе в смерті його називаючи. Коли він так ридав, раптом мертвий ожив. Те побачивши, люди вжахнулися вельми чудові тому, й утішилися воскресенням його, і з радости плакали, і питали його: "Де ти був і як душею в тіло повернувся?" Він же відповів, кажучи: "Якісь страшні й дуже гордовиті етіопи взяли мене, їм же з рота і носа вогонь виходив. І вели мене в якісь темні місця, страху й трепету сповнені. І ось раптом з'явився юнак пресвітлий, з иншими світлоносними назустріч нам ішов, і до поводирів моїх сказав владно: "Поверніть його, бо Севір-пресвітер плаче за ним. І через Севірові сльози Господь дарував йому це". Тоді Севір-пресвітер із землі встав, з невимовною радістю віддав Богові дяку. Воскреслого ж чоловіка про покаяння повчив і, сповідь його вислухавши та гріхи відпустивши, причастив його Божественних Таїнств Тіла і Крови Христового. І перебував чоловік той сім днів у житті цьому, молячись безперестанно до Бога. На восьмий день, перебуваючи в радості, переставився. Нам же можна зрозуміти, в якій любові своїй Господь мав Севіра-пресвітера, як не хотів його засмутити, але швидко молитву його почув і волю його вчинив. Звідси стає відомо, що й Севір-пресвітер дуже любив Бога і ціле життя своє служив Йому сердечно. Угодив же Господові до кінця, відійшов до Нього і став перед престолом божественної слави з ликами святих, що славлять Отця, і Сина, і Святого Духа, єдиного у Тройці Бога, Йому ж і від нас хай буде слава навіки. Амінь.

Місяця червня в 28-й день

Перенесення чесних мощей святих мучеників Кира і Йоана, безкорисливих лікарів

Житіє і страждання їх дивися 31 січня.

Постраждали за Христа ці святі страстотерпці Кир і Йоан місяця січня у тридцять перший день, у царювання Диоклитіяна, у граді, що називався Канопос, на відстані дванадцятьох поприщ від Олександрії. Після їхньої страдницької кончини християни таємно взяли святі

1 ... 162 163 164 ... 179
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житія Святих - Червень, Данило Туптало», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житія Святих - Червень, Данило Туптало"