Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Філософія: Навчальний посібник. 📚 - Українською

Читати книгу - "Філософія: Навчальний посібник."

486
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Філософія: Навчальний посібник." автора Олександр Михайлович Кривуля. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 165 166 167 ... 234
Перейти на сторінку:

1. Аналитическая философия: Становление и развитие (антология). - М.: Дом интеллектуальной книги, Прогресс-Традиция, 1998. - 528 с.

2. Витгенштейн Л. Философские работы. Часть I. - М.: Гнозис, 1994. - 612 с.

3. Грязнов А. Ф. Феномен аналитической философии в западной культуре XX столетия // Вопросы философии. - 1996. - №4. - С. 37-47.

4. Метафизические исследования. Выпуск 11. Язык. - СПб.: Алетея, 1999. - 362 с.

5. Моррис Ч. У. Основания теории знаков // Семиотика. - М.: Радуга, 1983. - С. 37-90.

6. Новое в зарубежной лингвистике. Вып.17. Теория речевых актов. Сборник. - М.: Прогресс, 1986. - 423 с.

7. Остин Д. Три способа пролить чернила: Философские работы. - СПб.: Алетейя, 2006. - 335 с.

8. Рюс Ж. Поступ сучасних ідей: Панорама сучасної науки. - К.: Основи, 1998. - 669 с.

9. Соссюр, Фердинанд де. Труды по языкознанию. - М.: Прогресс, 1977. - 695 с.

10. Философия, логика, язик. - М.: Прогресс, 1987. - 336 с.

До теми «Культура»

1. Антология исследований культуры. Т.1. Интерпретация культуры. - СПб.: Университетская книга, 1997. - 728 с.

2. Библер В. С. От наукоучения - к логике культуры: Два философских введения в двадцать первый век. - М., 1990. - 413 с.

3. Культурология. XX век: Антология. - М.: Юристъ, 1995. - 703 с.

4. Малиновский Б. Научная теория культуры (фрагменты) // Вопросы философии. - 1983. - №2. - С. 116-124.

5. Михед П. Слов’янське відродження і формування нової парадигми української культури // Сучасність. - 1999. - №1. - С. 110-114.

6. Пелипенко А. А., Яковенко И. Г. Культура как система // Человек. - 1997. - № 5,6.

7. Риккерт Г. Науки о природе и науки о культуре. - М.: Республика, 1998. - 413 с.

8. Символы в культуре. - СПб.: Изд-во С.-Петерб. ун-та,1992. - 145 с.

9. Стёпин В. С. Культура // Вопросы философии. - 1999. - №8. - С. 61-71.

10. Сторі Д. Теорія культури та масова культура. Вступний курс. - К.: Акта. - 357 с.

11. Тайлор Э. Б. Первобытная культура. - М.: Полииздат, 1989. - 573 с.

12. Фрейд З. Недовольство в культуре // Философские науки. - 1989. - №1. - С. 92-101.

13. Шпенглер О. Закат Европы. Очерки морфологии мировой истории. 1. Гештальт и действительность. - М.: Мысль, 1993. - 663 с.; 2. Всемирно-исторические перспективы. - М.: Мысль, 1998. - 606 с.

6. СВІТ ПРАВА У ФІЛОСОФСЬКІЙ РЕФЛЕКСІЇ
6.1. Про «право» філософії торкатися права

Філософія і право... Кажуть, що давні греки дали людям філософію, а римляни - право. І хоча інші народи світу (напр., Китаю та Індії) ще й до контактів з європейцями знали філософію й право, а все ж частка істини в цьому виразі є. Дійсно, філософія як перший вид систематизованого раціонального знання пішла від греків, а перша раціонально упорядкована система права з'явилась у Римі. Може сьогодні й не кожному є очевидними глибокі зв'язки цих двох найдавніших форм людських міркувань, однак такі зв'язки були колись і залишаються донині, хоч побачити це заважає нинішня поглиблена професіоналізація і розподіл сфери інтелектуальних зусиль філософів і правознавців. Щоб виправдати місце обраної теми в структурі нашого курсу перед тими, хто висловить скепсис відносно доцільності або «права» філософії втручатись у професійні справи юристів, слід ще раз нагадати специфіку філософії та її роль. Філософія є системою світоглядного знання, що раціональними засобами обґрунтовує принципові позиції щодо відношення людини до світу, а зв'язок людини й світу вона висвітлює крізь призму інтересів і потреб людини, беручи останню як цілісність, в єдності емоційного і раціонального, духовного й тілесного, психічного й фізіологічного, соціального та індивідуального. Інша сторона філософії визначається її взаємовідносинами з рештою наук. Так уже склалась історична доля філософії, що на неї немов лежить прокляття «первородного гріха»: відокремившись від філософії, різні науки зберігають первісне щеплення від неї. Десь у методологічних підвалинах і філософія, і окремі науки збігаються в своїх інтересах. Це знайшло вираз у розвитку таких специфічних галузей філософського знання, як філософія фізики, філософія техніки, філософія мови, філософія історії тощо. Серед них є й філософія права. Сам вираз «філософія права» може нести подвійний смисл залежно від того, що мати на увазі під «правом»: чи то деякий зріз соціальної дійсності, чи то науку про нього. У першому випадку «філософія права» буде досліджувати філософськими засобами правову реальність, здійснювати рефлексію відносно права як соціального явища. У другому, коли під «правом» (у скороченому написанні) буде розумітись певна галузь науки, тобто правознавство, - філософія зосередиться на методологічних питаннях правової науки. Сучасний стан філософії права є таким, що вона поєднує в собі обидва аспекти, хоч окремі філософсько-правові вчення можуть схилятись більше в той чи інший бік.

Яке ж відношення між філософією і правознавством відносно права? Тут є суттєва проблема. До деякої міри філософські ідеї представлені в так званій загальній частині правових законів. У ній визначаються ключові поняття стосовно того, про що йдеться в особливій частині. Ясна річ, що не всі базові юридичні терміни завжди проходять етап попередньої філософської фільтрації, в цьому, частіш за все, немає ніякої нагальної потреби. Але буває й так, що інтереси філософії і права можуть збігатися у суті і визначенні фундаментальних понять. Наприклад, досі у вітчизняному правознавстві поширена

1 ... 165 166 167 ... 234
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Філософія: Навчальний посібник.», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Філософія: Навчальний посібник."