Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Гірка правда 📚 - Українською

Читати книгу - "Гірка правда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Гірка правда" автора Віктор Варфоломійович Поліщук. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 166 167 168 ... 191
Перейти на сторінку:
емісарами з Галичини.

Пише мені близька особа з України про сучасний стан українського народу: Мабуть, Господь Бог покарав нас за минуле. Вже нема в що зодягтися, скоро й голод може нас виморити.

Визнаймо вину наших братів-виродків! Відмежуймо себе від їхніх злочинів! Просімо прощення не тільки в польського народу, але передусім в Господа Бога, в Ісуса Христа, якщо ми християни, пам'ятаючи, що без покаяння немає прощення.

Скажімо світові правду, хоч вона така гірка. Моя сповідь є першим кроком у цьому напрямку.

Торонто, 1992 р.

Пояснення деяких абревіатур

АБН Антибільшовицький Блок Народів: офіційно не відомо ким фінансована організація, формальним засновником якої була ОУН-б, до складу входять крайнє націоналістичні елементи з різних країн. Вперше назовні почала діяти 1949 р. в Единбурзі, Шотландія.

ДЦ УНР Державний Центр Української Народної Республіки: подоба УНР за кордоном, після II світової війни опанований ОУН-м. 1992 р. перестав діяти.

ІСНО Ідеологічно Споріднені Націоналістичні Організації: організаційна надбудова ОУН-м, виступає також під назвою СКР ІСНО, тобто Світова Координаційна Рада ІСНО.

КУК Конгрес Українців Канади: парагромадська організація у Канаді, опанована й контрольована українськими націоналістами.

КУН Конгрес Українських Націоналістів: мутація ОУН-б на Україні, очолювана Славою Стецько. Організація реєстрована як легальна.

КУППО Конференція Українських Політичних Партій і Організацій: ефемерна організація, на терені якої фракції ОУН намагалися погоджувати спільну лінію щодо загальних напрямків політики ОУН.

ОУН Організація Українських Націоналістів: заснована 28.1. - 2.ІІ.1929 р. у Відні.

ОУН-б фракція ОУН бандерівців, постала 1940 р.

ОУН-м фракція ОУН мельниківців.

ОУН-з фракція ОУН, яка постала 1954 р. після розколу в ОУН-б. Називають її також "двійкарями" від дуумвірату Лев Ребет і Зенон Матла, а ще називають її "угаверівці".

ОУН-Р те саме що й ОУН-б.

ЗЧ ОУН те саме що й ОУН-б.

ОУН-с те саме що й ОУН-м.

ОДВУ Організація Державного Визволення України: парагромадська організація ОУН у Сполучених Штатах, тепер контрольована ОУН-м.

ПУН Провід Українських Націоналістів: головний орган ОУН, після розламу в ОУН головний орган ОУН-м.

РП ОУН Революційний Провід ОУН: головний орган ОУН-б.

СКВУ Світовий Конгрес Вільних Українців: організація світового (західного) масштабу як надбудова українських націоналістів.

СКВ Самооборонні Кущові Відділи: озброєні (часто вилами, дрючками, ножами) відділи, до складу яких входили місцеві селяни, підлеглі ОУН-УПА.

СБ ОУН Служба Безпеки ОУН: орган терору ОУН, після розламу ОУН-б.

УАКРада Українська Американська Координаційна Рада: парагромадська надбудова ОУН-м у США.

УДР Українське Державне Правління: орган ОУН-б що намагався втримати тяглість "державності", створеної ОУН-б 30.06.1941 р. у Львові.

УЦК Український Центральний Комітет: легальна організація що діяла в Генеральній Губернії, постала 1941 р. у Кракові, очолювана Володимиром Кубійовичем, контрольована ОУН-м, співтворець СС дивізії "Галичина".

УДК Українські Допомогові Комітети: теренові організації УЦК, що діяли в Генеральній Губерні, зокрема в Холмщині й на Підляшші.

УНДО Українське Національно-Демократичне Об'єднання: українська політична партія, що діяла в міжвоєнний період в Польщі з центристських позицій.

УНК Український Національний Комітет: ефемерний орган що постав 15.III.1945 р. в Берліні, очолюваний полк. Павлом Шандруком. Спроби покликання до діяльністі УНК були напередодні гітлерівської агресії на СРСР в Кракові, також у Львові після припинення "Акту ЗО червня", також у Києві.

УHP Українська Народна Республіка: українська держава, проголошена 22 січня 1918 р. в Києві.

УНО Українське Національне Об'єднання: парагромадська організація ОУН у Канаді, тепер контрольована ОУН-м.

УГВР Українська Головна Визвольна Рада: утворення ОУН-б, що мало свідчити, що це рід парламенту. Постала 1944 р. в липні в лісах Сдіного Бескиду.

УПА Українська Повстанська Армія.

УHPA Українська Народно Революційна Армія: назва відділів Тараса Бульби-Боровця від серпня 1943 р.

орган ОУН. УНСО Українська Національна Самооборона: Підпорядковані ОУН-УПА відділи селян в Галичині, відповідник СКВ на Волині.

УНА Українська Національна Армія: армія, яка мала неначе постати після створення 15.111.1945 р. УНК в Берліні. Не постала, бо не було вже на це часу. Ядром УНА мала стати СС дивізія "Галичина", але вона до останньої хвилини війни воювала в рамках "Ваффен-СС" під командуванням генерала СС і гітлерівського штабу.

УККА Український Конгресовий Комітет Америки: організаційна надбудова ОУН-б у Сполучених Штатах.

УВФ Український Визвольний Фронт: організаційна надбудова ОУН-б світового масштабу.

УВФ Український Визвольний Фонд: складова частина УНО в Канаді, яка займається збиранням фондів для ОУН-м.

УРП Українська Республіканська Партія: мутація ОУН-м на Україні.

УРКП Українська Республіканська Консервативна Партія: фрагмент мутації ОУН-б на Україні.

ВЗУН Великий збір Українських Націоналістів, найвищий

ЗУЗ Західноукраїнські Землі: території на захід від ріки Збруч, до яких ОУН зараховує також "Закерзонську Україну", тобто Лемківщину, Холмщину й Підляшшя.

Примітки

Частина І

ЗЛОЧИННІСТЬ ОУН

Розділ 1 - Потреба правди

1. Jan Lukaszow (Tadeusz Andrzej Olszanski): Zeszyty Historyczne, Instytut Literacki, zeszyt 90, Paryi, 1989

2. Feliks Budzisz: "Obowiazek pamieсі", "Gazeta Gdanska", 9.IV.1990; Zdzisiaw Jagodzinski: "Morituri viventes obligant", "Tydzien Polski", 3.XI.1990, Londyn

3. Akt Koncowy Bezpieczenstwa і Wspolpracy w Europie, Warszawa, 1990

4. Петро Мірчук: "УПА 1942 - 1952", Мюнхен, 1953.

5. "Віднова", №

1 ... 166 167 168 ... 191
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гірка правда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гірка правда"