Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Воїн-5. Місто мертвих, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Воїн-5. Місто мертвих, Олег Говда"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Воїн-5. Місто мертвих" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 16 17 18 ... 52
Перейти на сторінку:
Розділ 9

Ось моє село, ось моя хата рідна.

Подивившись викреслену мною на землі карту-схему, Тінь сказав, що до Долині Мертвих можна дістатися двома шляхами. Один — коротший, лише три дні з хвостиком. Але проходить він зовсім дикими, безлюдними місцями. Другий — на день-півтора довше, зате більшу частину йти будемо наїждженими трактами. А головне — ця дорога проходить майже поряд із Виселками та містом гномів.

Тверезо розсудивши, що як лихо-злощастя чекало свого часу сотню років, то і за один зайвий день теж нікуди не дінеться, вибрали другий варіант. Бо переваг було одразу кілька. По-перше, — знімається питання з провізією. В рідному селі голодними нас точно не залишать. І нагодують, і в дорогу зберуть. По-друге, — хоч одну ніч проведемо не просто неба, а в ліжку чи на сіновалі. По-третє, — у гномів дізнаємося чим бій закінчився. Та й ще одна ідея була, поки не усвідомлена, але цікава. І перевірити її можна було лише в гномів. Отже, прислухалися до мудрості, котра стверджує, що прямий шлях не завжди найкоротший, і потопали трактом. Благо, виспалися і ніч видалася зоряною. З дороги не звернеш…

Висілки зустріли нас півнячим перекликом, гусячим ґоготом і муканням худоби.

— Доброго дня, господине! Приймай гостей! — гукнув із порога.

— Ой! — Листиця, що клопотала біля печі, гримнула чимось, мабуть, не втримала в руках, і кинулася до мене.

— Влад! Живий! Матусю рідна, а я вже й не знала, що думати. Пішов на вигін і зник... Котрий тиждень, ні слуху, ні духу... Проходь... чого ж на порозі, як чужий! — потім побачила моїх товаришів. — Милості просимо, дорогі гості... А в нас учора сорока на подвір'ї цілий день стрекотіла без упину. Я питаю: «до гостей чи новин?» — а вона відлетить і знову повертається. І стрекоче, стрекоче… Я й повірила. Вареники затіяла... опару ще звечора поставила...

Листиця не замовкала ні на хвилинку. Видно було — скучила і напереживалася ...

— Нам би вмитися з дороги… — влучивши паузу, вклинився я в її словесний потік. — А ти, відправ кого за старостою поки що…

— Так-так, звичайно… Проходьте, проходьте… Ось чистий рушник… Колодязь у дворі… Радість яка… Зараз я…

Хазяйка виметнулася назовні і закричала: «Петько! Бігом до Титича! Скажи, Влад Твердиличу об'явився!», — і відразу повернулася.

— Ви вмивайтеся, вмивайтеся… а я зараз накрию стіл.

Загалом, через десять хвилин, вмиті, переодягнувшись у чисте, ми втрьох сиділи за столом, і жадібно навертали свіжі, ще гарячі вареники. Одна миска — щедро полита сметаною, друга — заправлена масними шкварками. І запивали все це настояним на м'ятному листі узваром.

  — Добрий день у хату! — у дверях з'явився сільський староста. — Хліб та сіль…

— Сідай, Титичу… — посунувся трохи убік, звільняючи старості місце на лаві. — Як то кажуть, чим багаті…

— Прошу, — додала від себе Листиця. — Не соромтеся... Я ще закинула в окріп. Зараз піднесу...

— Дякую… — староста не чинячись сів за стіл. — Вареники у Листиці добрі. Скільки не з'їж, а живіт добавки просить. Знає молодиця якусь таємницю.

Листиця тим часом виставила ще одну миску, наповнену доверху свіжозвареними варениками.

— Пригощайтеся…

На якийсь час у хаті запанувала тиша.

— Що нового діється? — Першим відірвався від миски староста.

— Та все по-старому, Титичу.

— А ось тут не погоджуся… — похитав головою той. — Ми хоч і у дідька на запліччі живемо, а все ж таки не в пущі. Деякі новини і до нас долинають.

— І що ж такого цікавого сороки на хвості принесли?

— Так, кажуть, битва нещодавно була сувора. Гноми та орки з кимось під землею зійшлися. Міцно зійшлися… Багато хто там і залишився… — хитро глянув на мене і продовжив. — А ще еее… ті «сороки» подейкують, ніби водив їх у бій чоловік — людина, яку орки своїм вождем визнали? Не знаєш, часом, про кого це вони цокочуть?

— Не варто вірити всьому, що кажуть, — відмахнувся я недбало. — Та й яка людям від того користь, щоб голову забивати? Воює нелюд між собою — нам тільки користь. Правильно?

— Це так… — зітхнув староста. — Істинно так. Замучилися вже з нелюдями… Один неспокій.

— Гей! Ти про що зараз? — я навіть недонесений до рота вареник назад у тарілку поклав. — Невже, гобліни умову порушили і знову данину вимагають?

— Ні, — староста хитнув головою. — Дякую тобі, Владе Твердиличу, з гоблінами у нас спокій. Пішли вони з наших місць і більше не потикаються. Інша у нас турбота…

— То кажи... що мені кліщами з тебе кожне слово тягнути?

Староста якось невпевнено засіпався, мабуть, вирішував: говорити чи ні, — і наважився.

— Пам'ятаєш того троля, якому ми скалку з дупи витягли?

— Ще б пак… — усміхнувся я. — Як не пам'ятати… Адже без його допомоги не відвоювали б ми у гоблінів село. А що?

— Та пустує, зараза…

— Ану, ну… детальніше?

— Взяв собі за звичку з'являтися до нас не рідше ніж раз на тиждень і вимагати частування…

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 16 17 18 ... 52
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Воїн-5. Місто мертвих, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Воїн-5. Місто мертвих, Олег Говда"