Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ваш начальник зайнятий, він під зав’язку заповнює свій робочий календар, тому все, що вимагає часу, який він відводить на виконання справді важливих справ, має бути надзвичайно важливим.
Якщо ви й так уважаєте, що скоротили повідомлення або презентацію до абсолютного мінімуму, скоротіть його ще трошки. Навіть якщо ви хочете окреслити передісторію провального проєкту, не починайте з цього. Почніть з основної думки.
«Усе пішло шкереберть».
Тепер усю увагу, якої ви прагнули, зосереджено саме на вас. Червоні начальники швидко помічають, коли ви починаєте ходити навколо питання. Вони відчувають проблему. Переходьте відразу до справи. Це може бути щось на кшталт: «Я хочу, щоб ми обрали варіант C. Мені потрібен новий комп’ютер. Я не відчуваю себе добре на цій роботі. Мені потрібно взяти відпустку».
Ви зрозуміли. Менше балаканини.
Будьте професійними
Намагайтеся створити враження, що ви знаєте, що робите. Працюйте й дотримуйтеся свого плану. Якщо ви встановили тридцять хвилин для обговорення питань A, Б і В, тоді робіть саме це. Не торкайтеся інших питань. Справа просуватиметься оперативніше, а швидкі наради — це хороші наради. Начальник хоче знати, чи є проблеми, якщо так — чи ви маєте план розв’язання цих проблем. А якщо проблем немає, то немає потреби і в розв’язаннях.
Червоні начальники не марнують час на пустопорожні балачки. Якщо вони вже мають рішення, то негайно переходять до іншого — наступного завдання. Чи є кращий спосіб бути ефективнішим? Подивіться, що вам треба зробити, зробіть це і закрийте справу. Все просто.
Саме це — професіоналізм. Якщо ваш начальник помітить, що ви дієте саме так, ви матимете репутацію людини, яка добре виконує свою роботу. І саме це подобається більшості начальників незалежно від їхнього кольору.
Підготуйтеся до початку наради, а не під час неї
Завалитися на зустріч і почати від душі розповідати про все, що спаде вам на думку, — такий варіант не пройде в жодному разі. Звичайно, якусь кумедну бувальщину про ваше минуле літо можуть і послухати, але щось подібне вашому червоному начальникові точно не припаде до душі. Червоні особистості взагалі, а червоні начальники зокрема, дуже дратуються, коли ви марнуєте їхній час. Тому добре підготуйтеся. Упорядкуйте все заздалегідь і складіть свої папери як належить. Якщо ви працюєте на своїх гаджетах, відкрийте документи на комп’ютері й переконайтеся, що знаєте, де який є. Питання можуть виникнути на нараді, можливо, не на рівні деталей, але все ж таки — якщо ви швидко не находите документ, автоматично виникне проблема. Шукаючи інформацію, ви марнуєте пів хвилини дорогоцінного часу свого начальника.
Коли ви копирсаєтесь у своїх невпорядкованих паперах, червоний начальник також може в цей час читати електронні листи у своєму мобільному телефоні, надсилати повідомлення, телефонувати комусь або просто вийти з кімнати. Це — погані ознаки.
Тож добре підготуйтесь, навіть якщо дев’яносто дев’ять відсотків ваших матеріалів ніколи не стануть в пригоді, якщо ви справді підготуєтеся, то справлятимете враження людини, що добре знається на своїй справі.
Зосередьтеся на результатах і цілях
Також добре бути стислим у своїх висловлюваннях, дотримуватися суті питання, але діяти, як сказано в підзаголовку вище. Ваш червоний начальник орієнтований на завдання — це ви вже зрозуміли. Відтепер ви не будете занадто багато розпитувати про людей із вашої команди, як вони ся мають і як почуваються.
Проте у цьому разі завдання саме по собі — не найважливіше, бо йдеться передовсім про кінцевий продукт, тобто про результат. На початку ви, звісно ж, ставите собі мету, бажано ту, що буде важко досягти. Вам не доведеться красномовно розповідати про можливості нового продукту або інноваційного способу роботи й роздмухувати їхні переваги. Така поведінка притаманна жовтим особистостям і жовтим начальникам, а от ваш червоний начальник справді вірить у неможливі цілі (неможливо = потребує всього трохи більше часу). Незалежно від того, що ви хочете обговорити зі своїм начальником, пам’ятайте про мету.
Якщо йдеться про те, що ви хочете записатися на курс і потребуєте схвалення начальника, то скажіть, що мета курсу — підвищити вашу ефективність у роботі. Вам потрібен новий комп’ютер, телефон, краще програмне забезпечення або гостріші ножі? Поясніть, що завдяки їм ви зможете робити свою роботу швидше й краще.
Питання про результати все ж зостається. Як все пройшло минулого разу? Ми щось заробили на пропозиції X? Ми в плюсі від того, що звернулися по допомогу до персони Y? Як досягти кращих результатів? Як ми можемо стати більш прибутковими?
Не всі червоні начальники женуться за грошима. Але ті, хто це робить, — роблять це дуже добре. Звичайно, результати можна виміряти різними способами. Приміром, можна збільшити задоволеність персоналу на X відсотків. Або досягти зростання середнього значення задоволеності на три пункти вище в наступному замірі задоволеності клієнтів. Або зменшити втрати. Це може бути чим завгодно — червоний начальник хоче побачити хоч якісь результати. Інакше докладати зусиль немає сенсу, чи не так?
Не беріть усе особисто на себе
Я не можу навіть порахувати, скільки разів мені доводилося пояснювати, що червоні начальники зовсім не погані — вони просто так «звучать». Вони прямі, не оминають тем і можуть так вчепитися у вас своїм поглядом, що ви справді зніяковієте. Я визнаю: це все з їхнього боку не дуже чемно.
Ніхто не хоче мати сварливого начальника. Але слід подумати над тим, що стоїть за його випадами. Ваш червоний начальник звучить критично, бо він не переймається тим, як бодай хоч трохи пом’якшити свої висловлювання. Проте ви завжди можете бути впевнені в повній відвертості з його боку. Особисто я поважаю цю чесноту, коли людина має достатньо сил і сміливості, порушивши тишу, сказати, що щось відбувається не так. Занадто багато шведів просто стискають кулаки у своїх кишенях — іноді ми потребуємо правди, навіть якщо її неприємно чути.
Чіткі повідомлення без будь-яких прикрас. Якщо ви поцікавитесь у червоного начальника про ваші справи, то ви можете почути ось таке: «Ви б досягли більшого, якби зробили так, як я вам сказав».
Ай. Це було неприємно. Мені радше хотілося почути, що я — найкраще, що колись траплялося з цим колективом!
Однак подивімося, що ці слова означають насправді. Можливо, правда полягає в тому, що я міг би досягти кращих результатів, якби робив так, як сказав мій начальник. Ми знаємо в глибині душі, що іноді так воно і є. Проте — і це важливо — начальник іноді помиляється. Запропонований ним чи нею метод — не спрацював. Тоді ви
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.