Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Містичні істоти, загадки і таємниці Карпат, Данило Ульянов 📚 - Українською

Читати книгу - "Містичні істоти, загадки і таємниці Карпат, Данило Ульянов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Містичні істоти, загадки і таємниці Карпат" автора Данило Ульянов. Жанр книги: 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 16 17 18 ... 52
Перейти на сторінку:
було засноване ченцями, а церква побудована 1600 року між двома крутими ущелинами на горі. Поряд із храмом знаходиться старовинне кладовище, а з південного боку — кам'янистий і крутий потік Йордан.

Церква Святого Духа в Рогатині — пам'ятка архітектури національного значення. Офіційно її зведення датується 1598 роком, і церква є одним із найдавніших храмів України.

Усі, хто хоч трохи цікавиться історією та культурою України, напевно, чули про цей дерев'яний храм. Він стоїть на старому кладовищі вже п'яте століття — і есе так само приваблює відвідувачів з усіх кінців України та із-за кордону. Ця церква належить до найцінніших дерев'яних сакральних споруд України. Храм зберігся до наших днів практично без змін із часів Середньовіччя.

Найсильніше місце — Манявський скит, монастир у селі Манява Богородчанського району. Його, згідно з легендою, заснували ченці Києво-Печерської лаври, які втекли від Хана Батия 1240 року. Засновники Манявського скиту оселилися біля Блаженного каменя, який лежить на схилі гори поряд із цілющим джерелом. За благословенням до цього каменя приходили російські князі. Камінь має форму розкритої раковини, на якій зверху з'являється цілюща вода, що лікує очі і швидко загоює рани. У монастирі є справжні святі місця. Одне з них, позначене дерев'яним хрестом, учені називають енергетичним центром Землі. Якщо біля хреста простягнути руки, то долонями можна відчути легке поколювання. Існує повір'я, що коли обійти із запаленою свічкою святі місця: келію і підземний храм, то свічка стане освяченою і буде охороняти будинок і всіх, хто живе в ньому. А в гірській ущелині вище монастиря спадає Манявський водограй. Висота його становить близько 20 метрів. Вода падає декількома каскадами. Біля підніжжя водоспаду розташоване невелике озеро, купання в якому вважають цілющим.

На відстані всього 12 кілометрів від центру Закарпаття — Ужгорода — при виході з Ужанської долини, на виступі гори, яка колись була вулканом, розкинулися руїни стародавнього Невицького замку. До замку веде лісова стежка. Міцний вал і глибокий рів охороняють замок. Овіяний легендами і уподобаний примарами Невицький замок є найцікавішим місцем для містиків і шукачів Сили.

Взагалі Ужгород — дуже сильне місце, згідно з давнім повір'ям. У космогонічних міфах слов'ян це місто відігравало далеко не останню роль. Воно уособлювало одну з космічних сил, що побудувала космос у такому вигляді, у якому він відомий нам. Тому змія вважається улюбленицею богів і її не вбивають. На західній Україні навіть є таке повір'я: якщо ви знайдете мертвого вужа, то набийте його горохом і закопайте в себе на ділянці. Родючість і процвітання на багато років власникові ділянки забезпечені.

А чого вартий Середнянський замок, побудований у XII столітті ченцями Ордена тамплієрів! Є думка, що саме там, глибоко під землею, сховані скарби стародавнього Ордена. Недалеко від східної стіни замку, у підлозі, зберігся квадратний фундамент, на якому стояла невелика споруда циліндричної форми і невеликих розмірів. Зараз вже дуже складно визначити призначення цієї внутрішньої складової замку, але багато дослідників переконані в тому, що саме тут тамплієри зберігали частину своїх величезних скарбів. А за однією з легенд, саме в цьому замку тамплієри заховали священний Грааль.

Говерла, найвища вершина Українських Карпат, також уважається місцем Сили. Колись саме там, на вершині гори, приносили жерці жертви богам. Говерла славиться тим, що на ній іноді зникають люди, а деякі повертаються в зміненому стані свідомості.

Зате люди, які вважають себе темними чаклунами, цю гору дуже цінують і проводять на ній темні обряди. Цікаво, що коло підніжжя Говерли розташоване невелике містечко Ворохта, яке прославилося тим, що в ньому живе неймовірна кількість ворожок, магів і цілителів. Назва Ворохта походить від слова «ворохтіти», тобто «ворожити», «гадати». Навіть герб міста свідчить про його містичний і чаклунський характер — на Ворохтинському гербі зображено едельвейс — квітку магів.

Ще одне місце Сили — гора Менчул. Вона не дуже висока за карпатськими мірками — всього близько 1300 метрів. Карпатські градівники здійснюють тут обряди, що міняють погоду, — викликають і припиняють дощі, притягують сонце. На вершині цієї гори особливо сильно відчувається контакт із природними силами і стихійними духами. Прохання, вимовлені тут, завжди будуть почуті, бажання, загадані на Менчулі, збуваються найчастіше… Карпатські мольфари дбайливо зберігають давні унікальні обряди, які проводяться тільки на цій горі і тільки в певні дні…

Гора, що виконує бажання, — це вже згадувана Чорна Гора (Піп Іван). Частина схилу, звернена до України, укрита лісом, інша ж частина, румунська, — це гола скеля, яку ніби укутують лісові схили. У наш час від цієї скелі залишилася лише безформне нагромадження каменів. Гуцули ставляться з надзвичайною повагою до цього місця, адже воно здавна було жрецьким і ритуальним. І в наші дні піднімаються вони на вершину гори на свято Івана Купала. Кажуть, що на горі не можна просити дощу і смерті, бо це негайно збудеться. Дійсно, зміни погоди там такі різкі, що стає страшно. А ось тим, хто не може мати дітей, Піп Іван допомагає.

На невеликій височині поблизу Рахова є потужне місце «Роза вітрів». Вітер тут ніколи не вщухає, причому дме зусібіч водночас. Зате й Сила тут найпотужніша. Безліч ритуалів на виконання бажань здійснюють на цих місцях, і всі вони збуваються!

Ще одне місце Сили — гора Петрос, одна з найвищих вершин карпатського масиву Чорногора, четверта за висотою в Україні. Знаходиться на північно-західному кінці хребта, між горами Шешул і Говерла. Назва перекладається з румунської як «камінь». За легендою, колись на вершині Петроса був знайдений кам'яний хрест. Нині на цьому місці споруджена дерев'яна каплиця.

Одне з найдавніших місць Сили — гора Писаний Камінь, що розташована на Буковецькому хребті в Покутських Карпатах. Поблизу Писаного Каменя б'є підземне джерело, воду якого гуцули вважають цілющою.

На скелі Писаний Камінь збереглися загадкові напівсферичні ями-чаші і петрогліфи, викарбувані за дуже давніх часів. Більшість дослідників уважають, що схематичні зображення людських фігур із піднесеними над головою руками можна віднести до VIII–IX століть. Здавна скеля Писаний Камінь була великим святилищем, в якому наші Далекі предки-сонцепоклонники молилися і приносили жертви язичницьким богам і в першу чергу богу Сонця. На підтвердження цього припущення вчені наводять три артефакти, які може побачити кожен сучасний дослідник цього таємничого місця.

Так, першим доказом сакрального призначення Писаного Каменя є наявність на верхній грані скелі шести великих жертовних ям, у яких поступово збирається і тривалий час зберігається дощова вода, яку давні слов'яни-язичники вважали святою. Другим доказом є наявність схематичних наскельних малюнків людей і тварин, людини зі списом, коней як

1 ... 16 17 18 ... 52
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Містичні істоти, загадки і таємниці Карпат, Данило Ульянов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Містичні істоти, загадки і таємниці Карпат, Данило Ульянов"