Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Невідоме Розстріляне Відродження 📚 - Українською

Читати книгу - "Невідоме Розстріляне Відродження"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Невідоме Розстріляне Відродження" автора Павло Коломієць. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Поезія / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 171 172 173 ... 552
Перейти на сторінку:
правда», з 1929-го – редактором у ВУФКУ й на кінофабриці (1931–1933). На сценарному та режисерському факультетах Київського кіноінституту викладав теорію драми, сценарію і літератури.

Я. Савченко активно друкувався в газетах і журналах, окремими виданнями вийшли книжки «Азіятський апокаліпсис» (1926), «Поети й белетристи», «Проти реставрації греко-римського мистецтва» (1927), «Доба й письменник», «Народження українського радянського кіно» (1930), «П’ятнадцять років театру імені І. Франка» (1935).

Першого вірша надрукував у журналі «Ілюстрована Україна». З 1917 р. публікує у періодиці багато статей та фейлетонів. Поезії друкує в журналах «ЛНВ», «Мистецтво», «Глобус», «Зоря», «Життя й Революція», «Гарт». Видав збірки поезій «Поезії» (1918) та «Земля» (1921), відтак публікував вірші лише в періодиці, активніше зайнявшись теорією літератури.

У 1933 р. його звільнили з усіх посад «за протягування націоналістичних поглядів», а серед ночі 17.09.1937 р. Я. Савченка заарештували. 1.11.1937 р. його засудили до розстрілу. Вирок виконали наступного дня.

«Ранок – Стремління. Південь – Розпука…»
Ранок – Стремління. Південь – Розпука. Вечір – Вмирання. Зустрічі Мертвих. Вічна розлука. Смертне співання. Ждання покою. Сум. Безнадійність. Туга жорстока. Регіт безжальний, злобний, єхидний Білого Ока. Східці таємні. Тиша. Мовчазність в круглій Печері. Підеш у Вічність сонно-безгласний. Замкнуться Двері. Підеш од Сонця. Там не досягне Соняшна Влада. Будеш дивитись вічно на себе в Чорні Свічада. Христос отаву косив
Танцювали за вікном чотири кущі, Тоді, як не стало вже сліз. Згинув син у боях революцій — І ніхто чутки не приніс. Носила осінь сонце в золотих відрах, А мужик переплакував журбу сліпу. – Тату! осідлайте не коня, а вітра, Пошукайте ще раз у степу. Може він спочиває в знемозі, Або на грудях Великдень несе, Не в степах на небитій дорозі — На споришах коня пасе. І полетіли — Долинами, Ярами Та лісами. А вгорі На високій брамі Самотній місяць Грає-виграє, Жалібно промовляє: – Ой туго, туго мужикова, Червона, як кров, Як трава шовкова! Та не пить
1 ... 171 172 173 ... 552
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Невідоме Розстріляне Відродження», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Невідоме Розстріляне Відродження"