Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море 📚 - Українською

Читати книгу - "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море"

233
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море" автора Аліна Центкевич. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 178 179 180 ... 184
Перейти на сторінку:
ЗМІСТ

ЩО З ТЕБЕ ВИРОСТЕ, ФРІТЬОФЕ?

ЛЮДИНА, ЯКУ ПОКЛИКАЛО МОРЕ

АЛІНА ЦЕНТКЕВИЧ, ЧЕСЛАВ ЦЕНТКЕВИЧ (Біографічна довідка)


Примітки
1

Додаткові ілюстрації та примітки - Rem_Karpov

(обратно) 2

Північний ліс (норв.).

(обратно) 3

Тепер — Осло.

(обратно) 4

Трактири в Італії.

(обратно) 5

Франклін Джон (1786–1847) — англійський полярний дослідник.

(обратно) 6

Де-Лонг Джордж-Вашінгтон (1844–1881) — американський полярний дослідник.

(обратно) 7

Баренц Вільям (1550–1597) — голландський мореплавець і дослідник. Помер, повертаючись з Арктики на батьківщину разом з командою корабля, який затонув біля берегів Нової Землі, де потерпілі провели зиму. Ім'ям Баренца названо море Північного Льодовитого океану.

(обратно) 8

Поло Марко (1254–1324) — італійський мандрівник. У своїх спогадах — «Книзі» — Марко Поло один з перших ознайомив європейців з Центральною Азією та Китаєм, де прожив близько 17 років.

(обратно) 9

Здрастуйте (англ.).

(обратно) 10

Жерлаш Андрієн (1866–1934) — бельгійський дослідник Антарктики.

(обратно) 11

Нагурський Іван Йосипович (1883–1917) — російський військовий льотчик. В 1914 році у пошуках російських арктичних експедицій здійснив на гідролітаку 5 польотів. Пробув у повітрі понад 10 годин і пролетів близько 110 км на висоті 800–1200 м. Вказав на можливість досягнення Північного полюса літаком.

(обратно) 12

Xейс Ісаак — американський полярний дослідник. В 1860–1861 роках на невеличкому судні «Юнайтед Стейтс» він намагався проникнути в Північний Льодовитий океан з боку Гренландії. Але недалеко від берега судно застрягло в льодах. Залишившись там на зимівлю, Хейс пройшов на собаках до 81?35’ північної широти.

(обратно) 13

Кейн Елайша-Кент — американський полярний дослідник. В 1853–1855 роках очолював арктичну експедицію на судні «Едванс». Після двох вимушених зимівель біля західного узбережжя Гренландії експедиція залишила вмерзле в кригу судно і з великими труднощами повернулася на батьківщину.

(обратно) 14

Хлопець, служка (англ.).

(обратно) 15

Півострів, розташований на південь від Південної Америки. В деяких країнах його називали ще півостровом Пальмера, Землею О'Хіггінса. 1961 року на Міжнародній конференції по вивченню Антарктики ухвалено називати його Антарктичним півостровом.

(обратно) 16

Андре Соломон-Август — шведський інженер. Перший зробив спробу дослідити Арктику з повітря. У 1897 році на аеростаті власної конструкції вилетів із Шпіцбергену з метою досягти Північного полюса. Під час цього польоту Андре і два його супутники загинули.

(обратно) 17

Росс Джеймс-Кларк — англійський полярний дослідник, який відкрив північний магнітний полюс (1831).

(обратно) 18

Росс Джон — англійський мореплавець і полярний дослідник, дядько Джеймса Росса.

(обратно) 19

Перрі, Мак-Клюр, Мак-Клінток — англійські полярні дослідники, керівники арктичних експедицій.

(обратно) 20

Вузол — одиниця вимірювання швидкості руху суден, що дорівнює одній милі (1,852 км) за годину.

(обратно) 21

Сучасна назва — острів Принца Уельського.

(обратно) 22

Ере — дрібна норвезька грошова одиниця.

(обратно) 23

«Еребус» і «Террор» — кораблі, на яких у 1840–1841 роках відбувалась англійська полярна експедиція в Антарктиду, очолювана Джеймсом Россом.

(обратно) 24

Незважаючи на те, що канадське і північні узбережжя Аляски в серпні — вересні 1905 року були вільні від льоду, Амундсен вирішив залишитися на третю зимівлю. Його супутники дивувалися про причини такого рішення: Амундсен пояснював зимівлю саме важким станом льодів. Т. Буманн-Ларсен вважав, що головною причиною було те, що начальник вважав дворічну подорож занадто короткою, адже епохальні експедиції Нансена і Свердрупа тривали відповідно 3 і 4 роки.

(обратно) 25

Трапер — мисливець у Північній Америці, який полює на хутрового звіра.

(обратно) 26
1 ... 178 179 180 ... 184
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море"