Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес 📚 - Українською

Читати книгу - "Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мовчазна пацієнтка" автора Алекс Міхаелідес. Жанр книги: 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 108
Перейти на сторінку:
відчинилися потаємні двері і Кеті перевела мене через поріг — до чарівного світу тепла, світла, кольорів і яскравого конфеті з сотень блакитних, червоних і жовтих орхідей.

Я відчував, що зігрівався в цьому теплі, ставав м’якішим, не таким грубим, наче черепаха, що виповзла на сонечко після довгої зимової сплячки, кліпаючи і прокидаючись. Кеті зробила це для мене: вона була моїм запрошенням до життя, того життя, за яке я вхопився двома руками.

Пам’ятаю, я думав, що це було воно. Кохання.

Я беззаперечно упізнав його, і мені було очевидно, що раніше я нічого подібного не відчував. Мої попередні романтичні стосунки були короткими і не задовольняли обидві сторони. Студентом я набрався мужності — у цьому мені допомогла велика доза алкоголю — і втратив цноту з Мередіт — студенткою-канадкою, що вивчала соціологію. Її гострі брекети врізалися мені в губи, коли ми цілувалися. Потім була низка примітивних стосунків. Мені здавалося, що я ніколи не знайду той особливий зв’язок, якого так прагнув. Я вважав себе занадто ушкодженим, геть не здатним на близькість. Але щоразу, коли я чув заразливий сміх Кеті, мене вкривало хвилею захвату. Це було наче осмос 12: я поглинав її юний ентузіазм, її невимушеність і радість. Я погоджувався на кожну її пропозицію і кожну примху. Я не впізнавав себе. Мені подобався цей новий безстрашний чоловік, бути яким надихнула мене Кеті. Ми постійно трахалися. Бажання з’їдало мене, безперервний, негайний голод за нею. Я мав постійно її торкатися, мені завжди було мало близькості.

Того грудня Кеті переїхала до мене в односпальну квартиру в Кентиш-Тауні 13. Це було вогке підвальне приміщення, ледь не повністю вкрите килимами — були вікна, але краєвиду з них не було. Наше перше Різдво ми вирішили відзначити як належить. Біля станції метро купили ялинку і прикрасили її іграшками та гірляндами з магазину.

Чітко пам’ятаю запах хвої, дерева і запалених свічок. Пам’ятаю, як очі Кеті дивилися на мене, сяяли і мерехтіли, наче вогники на ялинці. Я сказав це, не думаючи. Слова самі вилетіли з вуст:

— Ти вийдеш за мене?

Кеті витріщилася на мене.

— Що?

— Я кохаю тебе, Кеті. Ти вийдеш за мене?

Вона засміялася. А потім, на мій подив і радість, відповіла «так».

Наступного дня ми пішли до крамниці і вона обрала обручку. І до мене дійшла реальність ситуації. Ми були зарученими.

Дивно, але першими людьми, про яких я подумав, були мої батьки. Я хотів познайомити їх із Кеті. Я хотів, щоб вони побачили, яким щасливим я був; побачили, що я нарешті вибрався і став вільним. Тому ми сіли на поїзд до Суррею. Тепер я розумію, що це була погана ідея. Приречена від самого початку.

Батько привітав мене зі своєю типовою неприязню:

— Маєш жахливий вигляд, Тео. Ти занадто худий. Волосся закоротке. Ти схожий на в’язня.

— Дякую, тату. Також радий тебе бачити.

Мама здавалася ще більш пригніченою, ніж зазвичай. Тихішою, наче меншою, ніби її насправді там не було. Татова присутність була холодною, важкою і непривітною, він люто дивився і не всміхався. Увесь час він не зводив своїх холодних темних очей з Кеті. Атмосфера за ланчем була напружена. Здавалося, що ні Кеті батькам не сподобалася, ні радості за нас вони не відчували. Не знаю чому, але я був цим здивований.

Після ланчу батько зник у своєму кабінеті. Більше ми його не бачили. Коли мама прощалася зі мною, вона задовго, занадто міцно обіймала мене і нетвердо трималася на ногах. Я відчув гострий сум. Коли ми з Кеті покидали будинок, я зрозумів, що частина мене не пішла, а лишилася в домі — вічна дитина у пастці. Я відчував себе загубленим, безнадійним, на очі наверталися сльози. І тоді Кеті здивувала мене, як завжди. Вона обійняла мене і прошепотіла на вухо: «Тепер я розумію. Я все розумію. Тепер я кохаю тебе ще більше».

Далі вона не пояснювала. Не було потреби.

 

Ми одружились у квітні, у маленькому РАЦСі на Юстон-­сквер. Ми не запрошували нічиїх батьків. І Господа також. Кеті наполягала, щоб не було нічого релігійного. Але я таємно проказав молитву під час церемонії. Я подумки подякував Йому за те, що подарував мені таке неочікуване, незаслужене щастя. Тепер я усе бачив ясно, я розумів Його вищу мету. Господь не відмовився від мене, коли в дитинстві я почувався таким самотнім і таким наляканим — Він ховав Кеті у Своєму рукаві й чекав, щоб дістати її, наче спритний фокусник.

Я відчував таку сумирність і вдячність за кожну секунду, що ми провели разом. Я знав, що мені пощастило, неймовірно пощастило мати таке кохання, я розумів, яким рідкісним воно було і що іншим не так поталанило. Більшість моїх пацієнтів ніхто не любив. Алісію Беренсон ніхто не любив.

Важко уявити двох більш різних жінок, ніж Кеті й Алісія. Згадуючи Кеті, я думаю про світло, тепло, кольори і сміх. Згадуючи Алісію, я думаю лише про безодню, темряву і сум.

Про тишу.

1 ... 17 18 19 ... 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес"