Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський 📚 - Українською

Читати книгу - "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти" автора Данило Борисович Яневський. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Пригодницькі книги / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 57
Перейти на сторінку:
так і її близьких, у наявності внутрішніх проблем, особистих невдач тощо.

Якщо людина і надалі не помічає цих знаків та продовжує простувати по сходинках моральної деградації, тоді запускається останнє попередження внутрішнього «Світла». І якщо людина вирішує, що далі так жити не можна, потрібно повністю змінитися, то вона має свідомо зробити цей вибір. В таких випадках людина, як кажуть у народі, «увірувала», починається її поступове фізичне та духовне одужання.

Існує багато прикладів, коли вбивці, ґвалтівники, рецидивісти після якоїсь життєвою трагедії чи драми йдуть у монастир, приймають монаший постриг та займаються потім все життя служінням Богу та людям, змінюючи своє життя на 180 градусів. Виходить, що «добро» завжди перемагає «зло», але ми маємо захотіти, аби так сталося, допомогти «добру» перемогти, докласти хоч якихось зусиль для цього, адже вода під лежачий камінь не тече!

Кожна людина сама визначає свій шлях життя, кожна людина сама окреслює, як будувати свій внутрішній храм та чи будувати його взагалі. Та й храм кожної людини теж різний. В когось він величний, гарний, сповнений світлом та любові, а в когось просто має фундамент та пару недобудованих стін.

Для того, аби побудувати «храм добра», на противагу «храму зла», ми маємо змінитися, в першу чергу, зсередини і зрозуміти, що МИ є частинкою величезного живого організму під назвою Природа, але ніяк не її вінцем. І від того, наскільки гармонійно ми навчимося жити з Природою, значить з Тим, хто спроектував та створив її, залежить подальше наше життя.

Mysteries, Ancient // Encyclopedia, ІI, 497

«Найбільш важливими серед цих Містерій були Осиріса в Єгипті, Мітри в Персії, Кабіри у Фракії, Адоніса в Сирії, Діонісія й Елеїнські в Греції, Скандинавські серед племен готів і Друїдів між Кельтами»…

Про символізм Печери Роздумів

Перед процедурою ініціації кожен неофіт перебуває в Печері Роздумів. На її стінах розміщено зображення…

Перед столом на похиленій рамі укріплено скрижаль, на якій профан бачить такий напис: «Якщо допитливість привела Тебе сюди — залиш це місце! Якщо Ти боїшся, що дізнаються твої недоліки, тобі буде погано серед нас. Якщо ти схильний до брехні, ми тебе викриємо! Якщо Твоя душа відчула страх, не йди далі! Якщо Ти виявиш наполегливість, будеш очищений Стихіями. Вийдеш з надр Темряви — побачиш Світло!»

На стіні — лента з написом V I. T R I. O L…

Думки англійських Братів з дослідницької Ложі містять деякі міркування щодо символічного тлумачення цього гасла. Це — абревіатура латинського вислову «Visita Interiora Terra Rectificando Invenies Occultum Lapidem», тобто «Відвідай надра Землі і шляхом очищення здобудеш там потаємний камінь».

Традиційно ця цілком алхімічна за смислом фраза тлумачиться як спонукання профана — кандидата на вступ зануритися до надр його власної душі з тим, аби, очистивши її, здобути Мудрість.

Має сенс звернення і до більш детальних коментарів цієї фрази.

VISITA означає «відвідай». Це означає, що мандрівка кандидата-профана до глибин його власної душі має мати характер, власне, характер скоріше не безкінечного віддалення від відправної точки, а кругового руху, нехай і звивистими шляхами, по обхідних дорогах, лабіринтом, але все одно який завершується у відправному пункті. Іншими словами, кандидат не повинен бажати залишитися в місці, де здобув Істину: він має повернутися до світу, аби далі нести цю Істину людству.

INTERIORA, в свою чергу, перекладається як «надра», «нутрощі», «центр». Гностичне Євангеліє від Пилипа (69:1–5) пережає такі Слова Христа: Господь сказав: «Я прийшов низьке уподібнити Вищому і зовнішнє — внутрішньому. І з’єднати їх ТАМ. Він говорив про ТЕ місце в символах і образах. Ті, хто каже, що Бог — нагорі, — вони помиляються. Тому що про Того, Хто в ТОМУ місці, — про Нього можна сказати: Він простирається знизу. І водночас Він, Якому належить також і все, що приховано від світу цього, — Він вище всього! Насправді це просто тільки базікати: «внутрішнє і зовнішнє, зовнішнє — від внутрішнього… А ще Господь назвав місце загибелі «темрявою зовнішньою». І увесь світ цей оточений нею…»

Таким чином, якщо розглядати значення другого слова вислову в зв’язку зі значенням його першого слова, ми тут зустрічаємося з продовженням і розвитком відомого герменевтичного принципу «що нагорі, то й внизу», яке набуває форми «що всередині, то й ззовні».

TERRA — Земля, як планета, так і ґрунт, тобто одна з алхімічних стихій (елементів), основа, матерія (на противагу духу, повітрю, ефіру), тіло.

RECTIFICARE — «очищувати», «перегоняти», «переганяти», «ректифікувати», «випрямляти», «виправляти». Це поняття включає в себе як виправлення, відновлення (матеріальне), так і очищення (духовне). Воно передбачає необхідність дотримання прямих шляхів, тобто шляхами моральності, виправлення нерівностей, тобто викоренення пороків. Мається на увазі, що тільки шляхом очищення власної душі ми будемо здатні знайти Істину.

INVENIES — в буквальному значенні означає «знайдеш», «здобудеш».

OCCULTUM — «прихований», «потаємний». Англійські Брати вбачають етимологічний зв’язок цього слова з латинським «occulum» — «око». Останній склад даного слова вони трактують як скорочення латинського слова «Templum» — тобто «Храм». Такцм чином вони тлумачать це нібито складове слово як «Всевидяче Око, що в Храмі перебуває».

LAPIDEM — «камінь». Значення символу каменю для Ордену важко переоцінити — не говорячи про численні його тлумачення в різних езотеричних традиціях світу. В даному випадку, скоріш за все, особливе значення має символіка Філософського Каменю як втілення Мудрості, Істини, Знання.

Підсумовуючи, можна сказати і так: дивлячись на напис V. I. T. R. I. O. L., кандидат повинен розпочати очищення власної душі, шукати в ній те порочне, якого треба позбутися, і шукати те світле та чисте, що належить пестити та розвивати для того, аби кінець кінцем здобути Істину, яка і є ключем до Мудрості і Життя Вічного.

Не забуваймо, що «vitriolum» — це латинська назва хімічної сполуки купоросу, тобто групи сульфатів таких металів як мідь, залізо та цинк. Добре відомо,

1 ... 17 18 19 ... 57
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти, Данило Борисович Яневський"