Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море 📚 - Українською

Читати книгу - "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море"

233
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море" автора Аліна Центкевич. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Пригодницькі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 180 181 182 ... 184
Перейти на сторінку:
рр. був радистом і одночасно механіком в експедиції Руала Амундсена на судні «Мод», де, незважаючи на молодість, здобув повагу таких людей, як X. Свердруп і Ф. Мальмгрен. Нагороджений норвезьким орденом св. Олафа, удостоєний норвежського громадянства (1926). До смерті працював в Інституті метеорологічних досліджень міста Тромсе.(обратно) 40

Нью-Олесунн (норв. Ny-Alesund, «Новий Олесунн» — населений пункт в норвезькій провінції Свальбард (архіпелаг Шпіцберген). Нью-Олесунн — саме північне в світі постійне громадське поселення.

(обратно) 41

У. Нобіле згадував про нього так: «Кращого радиста для цього польоту не вдалося би знайти. Однак на наступний день після нашого прибуття в Кінгсбей Готтвальдт, який керував радіослужбою на борту дирижабля, повідомив мені, що через дефект слуху, виявленого у Олонкіна, він хоче замінити його радистом місцевої станції Сторм-Йонсеном. Я заціпенів від подиву: досі Олонкін добре чув! Готтвальдт нічого не відповів, але в той же день, щоб переконати мене, направив до російського юнака лікаря, що лікував шахтарів, і той, навіть не потурбувавшись запросити мене на перевірку, підтвердив дефект слуху. Так добрий Олонкін був усунений від участі в останньому польоті. Він дуже це переживав, Томазеллі навіть бачив, як він плаче. Думаю, що справжньою причиною виключення Олонкіна з експедиції було бажання Амундсена мати на борту ще одного норвежця. Після цієї заміни у складі експедиції опинилося сім італійців, сім норвежців, один швед і один американець.»

(обратно) 42

Чухновський Борис Григорович (1898 — 1975) — радянський авіатор, один з перших полярних льотчиків. В 1928 році він увійшов до складу експедиції для порятунку екіпажу дирижабля «Італія», який потерпів катастрофу в Арктиці. Літак Чухновского «Юнкерс» ЮГ-1 погрузили на криголам «Красін». Звідти він здійснював розвідувальні польоти. 10 липня був знайдений табір Нобіле і на крижину скинули припаси. 11 липня Чухновский виявив двох італійців — Маріано і Цаппі, які за місяць до того разом з Ф. Мальмгреном залишили табір і намагалися дістатися до Шпіцбергена самостійно. На зворотному шляху літак здійснив вимушену посадку на крижину і пошкодив шасі. Чухновский в своїй телеграмі наполіг, щоб «Красін» в першу чергу йшов на порятунок італійців. Екіпажу літака довелося п'ять діб провести на льоду.

У 1933 році Чухновський запропонував ідею спеціалізованого літака для використання в Арктиці, зформулював для нього технічні вимоги. Літак ДАР (далекий арктичний розвідник) сконструював Р. Л. Бартіні, Чухновский брав участь у його створенні в якості льотчика-випробувача в 1935–1936 р.р.

(обратно) 43

Бабушкін Михайло Сергійович (1893 — 1938) — радянський полярний льотчик, Герой Радянського Союзу (27 червня 1937). У 1928 році брав участь у пошуках експедиції Нобіле, в 1933 році брав участь в експедиції пароплава «Челюскін», в 1935 — в високоширотній експедиції криголама «Садко». У 1937 році Бабушкін — 2-й пілот флагманського корабля в польоті на Північний полюс для висадки дрейфуючої станції «Північний Полюс-1».

(обратно) 44

Радіосигнал: «Увага!»

(обратно)
Оглавление Аліна Центкевич, Чеслав Центкевич ЩО З ТЕБЕ ВИРОСТЕ, ФРІТЬОФЕ? ЛЮДИНА, ЯКУ ПОКЛИКАЛО МОРЕ Повісті ЩО З ТЕБЕ ВИРОСТЕ, ФРІТЬОФЕ?   І ЯК УСЕ ПОЧАЛОСЯ _____________________     Розділ перший ПЕРШІ МАНДРИ     Розділ другий ГАНС НАНСЕН     Розділ третій «КУДИ Ж, У ДІДЬКА, ПОДІЛИСЯ ТЮЛЕНІ?»     Розділ четвертий СЕРЕД ЛЬОДІВ ДАЛЕКОЇ ПІВНОЧІ     Розділ п'ятий ЩО РОБИВ ФРІТЬОФ У НЕАПОЛІ?     Розділ шостий ЧИ МАВ СЛУШНІСТЬ РУДОБОРОДИЙ ЕРІК?   II НА ЛИЖАХ ЧЕРЕЗ ГРЕНЛАНДІЮ _____________________     Розділ сьомий «ТАКА ІДЕЯ МОГЛА ВИНИКНУТИ ТІЛЬКИ У МОЛОДОГО НЕДОСВІДЧЕНОГО ЗАЙДИГОЛОВИ!»     Розділ восьмий КОГО ВЗЯВ НАНСЕН У СВОЮ ПЕРШУ ПОЛЯРНУ ЕКСПЕДИЦІЮ     Розділ дев'ятий «ЛЮДИНА ВСЕ Ж ТАКИ НЕ БІЛИЙ ВЕДМІДЬ»     Розділ десятий ДРУЖБУ З ЕСКІМОСАМИ ВСТАНОВЛЕНО НА МИГАХ     Розділ одинадцятий НЕГОСТИННІ ВОРОТА ГРЕНЛАНДІЇ     Розділ дванадцятий ВОЖДЬ ІНДІАНЦІВ НЕ ДОВІРЯЄ БІЛОМУ     Розділ тринадцятий НЕМАЄ НІЧОГО СМАЧНІШОГО ЗА НЕАПОЛІТАНСЬКИЙ СУП     Розділ чотирнадцятий «НЕВЖЕ НА СВІТІ Є ЩОСЬ, ОКРІМ
1 ... 180 181 182 ... 184
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Що з тебе виросте, Фрітьофе? Людина, яку покликало море"