Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

382
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 185 186 187 ... 210
Перейти на сторінку:
(більш детально див. коментар до ст. 4 КВК).

4. Помилування — це повне або часткове звільнення засудженого від пока­рання. В Україні помилування здійснюється Президентом України (див. ко­ментар до ст. 4 КВК).

5. Скасування вироку суду і закриття кримінальної справи — це одне із рі­шень, які приймають апеляційні (ст. 366 КПК) та касаційні (ст. 396 КПК) су­ди України. Зокрема, як зазначено у ст. 376 КПК, апеляційний суд, встановив­ши обставини, передбачені статтями 6, 7, 71, 72, 8, 9,10,111 цього Кодексу, ска­совує обвинувальний вирок чи постанову і закриває справу. Підставами для скасування або зміни судових рішень, зазначених у ч. 1 ст. 347 КПК України, при розгляді справи в апеляційному суді є:

1) однобічність або неповнота дізнання, досудового чи судового слідства;

2) невідповідність висновків суду, викладених у вироку (постанові), фак­тичним обставинам справи;

3) істотне порушення кримінально-процесуального закону;

4) неправильне застосування кримінального закону;

5) невідповідність призначеного покарання тяжкості злочину та особі за­судженого (ст. 367 КПК).

Відповідно до вимог ст. 381 КПК України для виконання ухвали апеляцій­ного суду по факту скасування вироку суду і закриття кримінальної справи (ст. 377 КПК) справа надсилається до суду першої інстанції не пізніше трьох діб після її розгляду, а у випадках, передбачених ч. 2 ст. 379 КПК України, після складання і оголошення повного тексту ухвали.

Як зазначено у ст. 4001 КПК України, касаційний суд, встановивши об­ставини, передбачені статтями 6, 7, 71, 72, 8, 9, 10, 111 цього Кодексу, скасовує обвинувальний вирок чи постанову і закриває справу. Підставами для скасу­вання або зміни вироку, ухвали чи постанови є:

1) істотне порушення кримінально-процесуального закону;

2) неправильне застосування кримінального закону;

3) невідповідність призначеного покарання тяжкості злочину та особі за­судженого (ст. 398 КПК).

Вирок апеляційного суду, постановлений ним як судом першої інстанції, може бути скасований або змінений і через однобічність, неповноту дізнання, досудового чи судового слідства або невідповідність висновків суду, викладе­них у вироку фактичним обставинам справи (ч. 2 ст. 398 КПК).

Відповідно до вимог ст. 4003 КПК України для виконання ухвали касацій­ного суду справа надсилається до суду першої інстанції не пізніше п’яти діб після її розгляду, а у випадках, передбачених ч. 2 ст. 379 КПК України, — після складання і оголошення мотивованої ухвали.

Ухвали і постанови апеляційної і касаційної інстанцій набирають законної сили негайно після їх оголошення, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 2 ст. 402 КПК).

Проте слід мати на увазі, що постанови місцевих судів, винесені за резуль­татами розгляду скарг, і ухвали апеляційних судів щодо цих постанов у каса­ційному порядку, визначеному частинами 2 статей 383, 386 КПК України, не оскаржуються, оскільки не перешкоджають подальшому провадженню в кри­мінальних справах (п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 11 лютого 2005 р. № 1 «Про деякі питання, що виникають під час розгляду су­дами України скарг на постанови органів дізнання, слідчого, прокурора про по­рушення кримінальної справи»).

Разом з тим, як випливає з п. 18 постанови Пленуму Верховного Суду Украї­ни від 23 грудня 2005 р. № 12 «Про практику застосування судами України за­конодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», суди апеляційної та касаційної інстанцій можуть скасувати судове рішення і звіль­нити особу від кримінальної відповідальності на підставі як матеріалів, що на­дійшли із суду нижчого рівня, так і нових, поданих учасниками судового роз­гляду або витребуваних цими судами.

6. Під давністю виконання обвинувального висновку розуміється закін­чення встановлених у законі строків з дня набрання обвинувальним вироком законної сили, у зв’язку з чим засуджений звільняється від виконання призна­ченої судом міри покарання.

Строки давності виконання обвинувального вироку встановлені у ст. 80 КК України, а порядок їх застосування — у ч. 3 ст. 327 КПК України, а саме: суд постановляє обвинувальний вирок і звільняє засудженого від відбування по­карання на підставах, передбачених ст. 80 КК України.

Постановлений судом вирок набирає законної сили у строки, що зазначені у ст. 401 КПК України, а ухвали апеляційної і касаційної інстанцій — негайно після їх оголошення, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 2 ст. 402 КПК).

7. Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання див. комен­тар до ст. 130 КВК України та відповідну постанову Пленуму Верховного Суду України. Підстави та умови звільнення засуджених від відбування покарання встановлені у ст. 81 КК України, а порядок застосування — у ст. 407 КПК України.

8. Хвороба — порушення нормальної життєдіяльності організму під впли­вом несприятливих чинників внутрішнього й зовнішнього середовищ; недуга, захворювання (див. коментар до статей 116, 118 КВК).

Перелік захворювань, які є формальною підставою для порушення питан­ня перед судом про звільнення засудженого від відбування покарання, встанов­люється спільними наказами МОЗ України і ДКВС України.

У ст. 84 КК України визначені умови, за яких засуджений може бути звіль­нений від відбування покарання за хворобою, а у статтях 408—409 КПК Украї­ни — порядок застосування такого виду звільнення. Зокрема, це питання роз­глядає суддя районного (міського) суду за місцем відбування покарання за поданням УВП, яка відає відбуванням покарання, та з урахуванням висновку лікарської комісії. Відповідно до ч. 3 ст. 411 КПК України, присутність у судо­вому засіданні представника лікарської комісії, що надала висновок про стан здоров’я засудженого, є обов’язковою. При цьому суд може звільнити засу­дженого як від покарання, так і його відбування. На постанову суду протягом семи діб з дня її оголошення прокурор, засуджений вправі подати апеляції до апеляційного суду.

9. Враховуючи, що разом зі змінами соціального життя закон також може змінюватись і доповнюватись, законодавець у статті, що коментується, вжив термін «інші

1 ... 185 186 187 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"