Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

382
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 186 187 188 ... 210
Перейти на сторінку:
підстави, передбачені законом», тобто не встановив вичерпного переліку підстав звільнення від відбування покарання.

До таких у чинному Кримінальному кодексі України, зокрема, відносять такі види звільнення від відбування покарання, як: а) звільнення від відбування покарання з випробуванням (статті 75—79); б) звільнення від відбування по­карання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (ст. 83); в) звільнення від відбування покарання за підставами, вказаних у розділі ІІ При­кінцевих та Перехідних положень.

Стаття 153. Припинення відбування покарання і порядок звільнення

1. Відбування покарання у виді позбавлення права обіймати певні по­сади або займатися певною діяльністю, арешту, обмеження волі, тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, позбавлення волі при­пиняється в першій половині дня останнього дня строку покарання з ураху­ванням тих змін, які можуть бути внесені у строк покарання відповідно до закону.

2. Засуджені до арешту, обмеження волі або позбавлення волі після від­буття строку покарання, призначеного вироком суду, звільняються в першій половині останнього дня строку покарання.

Якщо строк покарання закінчується у вихідний або святковий день, засу­джений звільняється у передвихідний або передсвятковий день.

При обчисленні строків місяцями строк закінчується відповідного числа останнього місяця, а коли цей місяць не має відповідного числа — в останній день цього місяця.

3. З особою, яка звільняється, проводиться повний розрахунок, поверта­ються особисті документи, цінності та речі, які їй належать, видаються гро­ші, що зберігалися на її особовому рахунку, а також довідка встановленого зразка, де зазначаються підстави звільнення. На прохання особи, яка звіль­няється, видається характеристика.

4. Паспорт особі, яка звільняється від відбування покарання у виді ареш­ту, обмеження або позбавлення волі, видається при звільненні. При відсут­ності паспорта в особовій справі засудженого адміністрація установи вико­нання покарань завчасно вживає заходів щодо його одержання.

5. Дострокове звільнення від відбування покарання проводиться у день надходження відповідних документів, а якщо документи одержані після за­кінчення робочого дня — у першій половині наступного дня.

6. Кримінально-виконавча інспекція в день закінчення строку покарання у виді громадських чи виправних робіт, а при звільненні за іншими підстава­ми — не пізніше наступного робочого дня після одержання відповідних доку­ментів направляє повідомлення власнику підприємства, установи, організації або уповноваженому ним органу, де засуджений відбував покарання, про при­пинення виконання громадських робіт чи відрахувань з його заробітної плати.

Засудженому за його вимогою може видаватися довідка про відбуття по­карання або про звільнення від нього.

1. Припиняти — переставати робити що-небудь; переставати відбуватися, виявлятися (про процес, дію, діяльність, зв’язок, стосунки тощо). Для осіб, які були засуджені до покарань, зазначених у ч. 1 статті, що коментується, кримі­нально-виконавчі відносини з органами і установами виконання покарань при­пиняються в першій половині для строку покарання з урахуванням тих змін, які можуть бути внесені у строк покарання відповідно до закону. Такі зміни, зокрема, можуть бути внесені шляхом застосування амністії, акта помилуван­ня, умовно-дострокового звільнення від відбування покарання (ст. 81 КК), за­міни покарання більш м’яким (ст. 82 КК) та в інших випадках, передбачених Кримінальним кодексом України. Разом з тим, як зазначено у п. 29 постано­ви Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 р. № 7 «Про прак­тику призначення судами кримінального покарання», покарання має бути ви­значене у вироку так, щоб під час його виконання не виникло жодних сумнівів стосовно його виду і розміру. При цьому, згідно зі ст. 335 КПК України у резо­лютивній частині обвинувального вироку повинні бути зазначені вид і роз­мір не тільки основного, а й додаткового покарання, призначеного засуджено­му за кожний злочин, а також за сукупністю злочинів (ст. 71 КК) або вироків (ст. 72 КК).

Питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при вико­нанні вироку, включаючи застосування кримінального закону, що має зворот­ну силу, відповідно до частин 2, 3 ст. 5 КК України, вирішуються судом, який постановив вирок (ч. 1 ст. 409 КПК).

2. Про початок і кінець строку покарання див. коментар до ст. 136 КВК України. Засуджені, що вказані у ч. 2 статті, що коментується, звільняються від відбування покарання в першій половині останнього дня строку покарання.

3. Про вихідні дні див. коментар до ст. 119 КВК України. Перелік святко­вих днів визначений у ст. 73 КЗпПУ. Звільнення засуджених у передвихідний або передсвятковий день здійснюється у першій половині цього дня.

4. Повний розрахунок з особою, яка звільняється від відбування пока­рання, — це виплата їй усіх сум, які є на її особовому рахунку. Як зазначено у ст. 116 КЗпПУ, при звільненні працівника такі виплати провадяться в день звільнення.

У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, влас­ник або уповноважений ним орган у всякому випадку повинен у зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму. У разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівнико­ві сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпПУ, при відсутності спору про їх роз­мір підприємство, установа, організація повинні виплатити його середній за­робіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в ст. 117 КЗпПУ відшкодування; в тому разі, якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який ви­носить рішення по суті спору.

5. Документ (лат. documentum — навчальний приклад; свідчення, доказ) — матеріальна форма відображення, поширення, використання і зберігання інфор­мації, яка надає їй юридичної сили. Одним із видів нормативно-правових до­кументів є індивідуальні документи особи (атестат, диплом, паспорт тощо). При цьому відомості, що містяться в документі, мають бути прийнятими для обробки людиною або машиною і мати, згідно

1 ... 186 187 188 ... 210
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"