Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Вони також хороші продавці, мають дуже багато ідей і неперевершено вміють переконувати інших у тому, що дещо треба зробити. Крім того, жовтий тип поведінки відповідає за натхнення. А хто не хоче відчувати натхнення? Вони мають якусь іскру. Це — радість робити добрі справи. Я бачив жовтих начальників, здатних вивільняти незбагненну енергію в людей — у тих, кого раніше неможливо було відірвати від стільця.
Вони також прагнуть бути в центрі уваги — завжди. Люблять бути у світлі софітів. «І на роботі обов’язково має бути весело». Тільки жовтий міг придумати таке твердження. Жовті начальники інтуїтивно відчувають, що життєрадісні люди виконують свою роботу краще, ніж засмучені та невдоволені. Тому вони постійно працюють над створенням і підтриманням веселої атмосфери в компанії — роблять все, щоб ми почувалися добре.
То як же змусити такого природженого розважальника зоставатися на зустрічі?
Привернути увагу жовтого начальника насправді не так і складно. Виклик радше полягає в тому, щоб цю увагу утримати. Ці люди — чистокровні екстраверти. Ефект очевидний: навіть під час розмови з вами жовтий начальник увесь час підтримуватиме зв’язок з усім навколишнім світом. Його телефон знаходиться в межах миттєвої досяжності, але є способи утримати його увагу. Даю вам кілька порад.
Будьте привітними та приємними
Добре, ваш жовтий начальник максимально орієнтований на стосунки. Це означає, що хоча він чи вона — начальник, хороші стосунки з іншими для нього чи неї так само є важливими, — якщо не важливішими, — ніж зазвичай. Жовтий реагує на неприємну ситуацію або ворожу поведінку так само, як канарка в шахті реагує на невидимий чадний газ. Навіть якщо жовтий начальник пішов правильним шляхом професійного розвитку й дізнався, що як керівник він повинен відокремлювати завдання від стосунків, на нього все одно впливають стосунки між вами.
Тому, якщо ви стрілися зі своїм начальником, що мчить коридором, буде добре, якщо ви йому посміхнетеся. Покажіть, що ви привітні. Ваш жовтий начальник, на відміну від червоного, хоче подобатися. Звісно, він розуміє, що подобатися всім і кожному — це неможливо. Жовті не дурні. Але якщо ви — позитивний, то ваші стосунки з жовтими будуть хорошими. Я не кажу, що вам слід придушити свої думки про те, чому щось не працює, але зверніть увагу на те, як ви їх повідомляєте.
Не забудьте наголосити на тому, що у вас є багато спільного. Це зробить вашого начальника доброзичливим до вас. Межа між доброзичливим налаштуванням і підлабузництвом тонка, але я вірю, що ви зможете її не перетинати. Якщо ви побачили світлину собаки на столі начальника, розкажіть йому про свою собаку. Якщо у вас є кішка, спробуйте придумати щось інше. Заговоріть взагалі про будь-яку пухнасту тваринку, яку ви маєте вдома, і спостерігайте за тим, як ваш начальник ширше й ширше посміхається. На світлині не собака, а вітрильник? Ви також бодай один раз, але ходили по морю під вітрилами. Якщо це світлина класичного автомобіля, то скажіть, що кілька років тому бачили схожий по телевізору.
Я думаю, ви вже зрозуміли принцип. Побудуйте зв’язок між вами. Вибудуйте стосунки.
Удавайте, наче сонце світить
Жовті начальники не люблять поганих новин. Вони завжди хочуть чути, як світить сонце. Завжди. «Але ж», напевно, думаєте ви, «Це не так. Це — неправда».
Я знаю. Але жовтий начальник хоче чути хороші новини. Погані новини… мда, вони погані. Якщо ви можете й далі бути в позитивному настрої, жовтий начальник захоче вас вислухати. З іншого боку, якщо він сприймає вас як похмурого й злого, то просто «вимкне» свої вуха й не слухатиме вас. Неприкольно слухати когось із поганим настроєм. Якщо те, що ви кажете, дуже негативне, це негайно вплине на вашого начальника, бо він може втратити своє позитивне ставлення.
Не приходьте з проблемами — приходьте з рішеннями.
Це — жовтий принцип. Ви можете видаватися наївним, але жовті начальники справді не хочуть чути про проблеми. Можливо, вони здогадуються, що проблеми є, але говорити про них не хочуть.
Однак рішення просте: все, що вам потрібно зробити, це зосередитися на тому, як можна усунути проблему. Скажіть: «Це добре не працює, але я думаю, що в мене є хороше рішення». Вам навіть не потрібно вживати слово «проблема». Замініть на якесь інше. Скажіть «виклик». Скажіть «вийшло не зовсім так, як ви хотіли». Але не кажіть «проблема».
Запропонуйте, що можна зробити, щоб подолати перешкоду. А потім запитайте, чи не сходити вам, можливо, на обід до того нового ресторану нижче по вулиці.
Уникайте дрібниць у справі
Ані червоні, ані жовті начальники не є майстрами в питанні дрібниць. Вони малюють широкими мазками і вміють роздивлятися тільки все загалом. Це означає, що вони не чутливі до дрібниць і не сприймають їхню значущість. Деякі жовті начальники, які мені траплялися, були сліпими на такі дрібниці. Вони їм нудні. Тому не потрапляйте в пастку деталізації. Пам’ятайте, що більшість думок вашого жовтого начальника обертаються в майбутньому. І навіть там — десь на висоті пташиного льоту над полем. Якщо ваш жовтий начальник запитує, котра година — не пояснюйте йому конструкцію годинника.
Один із моїх улюблених прикладів на цю тему — це розмова між програмістом і його безумовно жовтим начальником-візіонером, яку я якось підслухав. Програміст деякий час пояснював, що встановив у себе вдома нову домашню метеостанцію і тепер може заміряти температуру до сотої долі градуса. Він був від цього просто в захваті й наводив точні дані про середньодобову температуру за останні кілька днів. Тоді він згадав, що має у цю саму мить слухача, тож він поцікавився, яка температура у нього вдома.
Відповідь?
«Зима».
Було холодно. Що тут іще можна додати?
Приділяйте час невимушеним балачкам
Якщо надто багато метушні й балаканини дратує червоного начальника, то невимушені балачки про те про се — вирішальний чинник у налагодженні стосунків із вашим жовтим начальником. Розмова про футбол, газони, цифрові камери або майбутні подорожі — це дуже хороший спосіб підтримувати свого начальника в хорошому настрої. Ще раз — жовті начальники теж можуть дотримуватися плану, але такий маленький, приємний епізод на початку розмови підносить їм настрій. Краще мати радісного чи роздратованого начальника, як ви вважаєте?
Звісно, у цій справі можна перестаратися, але якщо ви робитимете це ненав’язливо, то така стратегія має тільки плюси.
І — хороша порада — ваш начальник сам охоче оповідає історії. Дайте йому спочатку поговорити з вами. Це хороший спосіб утримати його увагу. Нехай спершу він розповість вам свій анекдот. Окрім того, що це — люб’язно з вашого боку, ваш начальник також оцінить той факт, що ви приділяєте
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.