Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Останній пророк 📚 - Українською

Читати книгу - "Останній пророк"

252
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Останній пророк" автора Леонід Мосендз. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 197 198 199 ... 203
Перейти на сторінку:
— філістимське місто над Середземним морем, 10 римських миль на північ від Ґази. Осередок філістимського культу Астарти. Місце народження Ірода.(обратно) 8

БЕТЦУР — місто племени Юди, 20 римських миль від Єрусалима, по дорозі до Геброна. Йосиф Флавій знає його як найсильнішу твердиню в Юдеї. Тут відбувались численні битви Маккабеїв (Юди, Йонатана, Симона), знане також як Бет-Зур.

(обратно) 9

АЗРАЕЛЬ — такого імени не трапляється. Натомість: Азріель, Азараель, Азареель, але останні — це біблійні постаті й зовсім не означають ангела смерти. Мабуть, автор мав на думці Азазеля (Лев. 16: 8), що під деяким оглядом міг би нагадувати ангела смерти.

(обратно) 10

МИТАРІ (лат. публікані, грец. телонес) — збирачі римських податків. Зненавиджені жидами, вважалися зрадниками народу й закону. Жадні гроші від митаря не приймали в корбан. Не могли бути суддями, ні свідками в суді (Лука 18: 13, Мат 9: 11).

(обратно) 11

ФАРИСЕЇ (євр. першім) — одна з трьох (садукеї, ессени) великих сект. Слово означає відсепарований, відділений, цебто такий, що сепарувався від всякої нечистоти (в левітському розумінні) і суворо дотримувався Закону Мойсея. Перша історична згадка про них — близько 150 р. перед Христом. Їхній вплив був великий. Вони опановували Синедріон і взагалі жидівське суспільство. В їхніх руках були майже всі суди. У часі Ісуса Христа ця секта звелась до формалістики й буквоїдства, і Христос часто їх за це картав. Це була причина, що породила їхню ненависть і скінчилася розп’яттям Христа. Кандидат до партії фарисеїв мусів скласти при трьох фарисеях-свідках заяву: 1) дотримуватися точно приписів щодо їжі, 2) зберігати всі приписи про чистоту, зокрема в родині. В їжі не сміли порушати десятини, це був тяжкий гріх, бо десятина належала святині. Ці приписи становили базу їх діяльности. Ессени вважаються «інтенсивнішими фарисеями». Жиди, як настановляли фарисеї, — це святий нарід. Виучували точно Закон, найбільше з-поміж них було раббанів. Дехто нараховує сім родів фарисеїв з огляду на їхній характер і твердість в дотримуванні Закону. Христос називав їх побіленими гробами. Вони були найбільшими ворогами Христа.

(обратно) 12

САДУКЕЇ — назва від Садока, первосвященика з коліна Зоровавеля. Релігійна жидівська секта, відзначалася особливо тим, що визнавала лише писаний Закон і відкидала традицію. Не вірили в воскресіння мертвих і в посмертний суд. Сюди належали найбагатіші жидівські роди, що здебільша держали в руках уряд первосвященика. У часі проповідництва Івана Хрестителя уряд первосвященика сповняв зять Анни (Аннас, у Йосипа Флавія — Ананус) Йосиф, званий Каяфа, від року 26–35. Анна, мабуть, був його заступником (Анна — первосвященик у 13–24 рр., потім ще два сини) і як такий мав, очевидно, величезний вплив і в Синедріоні, і в публічному житті. Садукеї, боячись за свої маєтки й вигоди, воліли радше вести мирне співжиття з Іродом і римлянами. За те їх дуже ненавидів нарід.

(обратно) 13

АДОНАЙ (євр. Цар, Пан, Бог, множинна величальна форма [плюраліс маєстатіс]) від адон — на означення імени Бога-Ягве. Жиди не вимовляли слова Ягве, коли воно приходило в тексті, й заступали його словом Адонай.

(обратно) 14

СИНЕДРІОН (євр. Сангедрін) — велика жидівська рада 70-х з осідком в Єрусалимі. Жидівська традиція подає, що ця форма влади продовжалась ще від Мойсея, який мав раду 70-ти. Одначе докази на те слабі, й початок цього Синедріону означують дослідники не ранше, як в добу Маккабеїв. Йому належав найвищий суд і внутрішня самоуправа жидівського суспільства.

(обратно) 15

ЄРЕМІЯ — один з чотирьох великих жидівських пророків.

(обратно) 16

ЙОВ — у автора Йов на гноїщі «плакав і проклинав!» Це помилкове твердження. Книга Йова (приблизно 1500 перед Христом) вміщає щось цілком інше, ніж десперацію і прокльони (Йов 22).

(обратно) 17

ІСАЙЯ — великий жидівський пророк.

(обратно) 18

ЄЗЕКИЇЛ — теж великий жидівський пророк в середині VI ст. перед Христом.

(обратно) 19
1 ... 197 198 199 ... 203
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Останній пророк», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Останній пророк"