Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Спомини 📚 - Українською

Читати книгу - "Спомини"

1 011
0
29.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спомини" автора Йосип Сліпий. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 197 198 199 ... 334
Перейти на сторінку:
антагонізм цих двох ідейних таборів, — Церкви і Кремля, — але тепер інтереси людства стоять вище за всі ці суперечності. У розмові з радянськими делегатами він висловив переконання, що Ватикан міг би погодитися з моєю кандидатурою на роль посланця, який мав би налагодити попередні контакти між Римом і Москвою, і запитав, чи була б моя особа так само прийнятна і для радянської сторони. У світлі того жаху, який пережив світ під час Карибської кризи, то був цілком зрозумілий підхід, зумовлений гарячим бажанням папи зробити все можливе задля звільнення народів світу від загрози ядерної катастрофи.

У розмові з радянськими представниками отець Морліон висловлював думку, що приватні контакти між Ватиканом і Москвою могли б мати велике значення для взаєморозуміння двох сторін. Він також пропонував, щоб обмін думками ініціювала особа, яка не має офіційного статусу й не пов’язана з жодною із сторін — а проте прийнятна для них обох.

Отець Морліон наголошував, що висловлює цю пропозицію виключно як приватна особа, а проте він вважає, що прості громадяни просто зобов’язані виступати з ініціятивами, які можуть здаватись непрактичними або й неможливими державним чиновникам. Якщо ці ініціятиви спрацюють, влада зможе оцінити результати й розвинути успіх, а якщо вони виявляться непродуктивними чи нереалістичними, їх можна буде легко відкинути. В кожному разі, політичні лідери не муситимуть брати на себе ніяких зобов’язань.

Радянські делегати сказали, що, повернувшись до Москви, з’ясують думку свого керівництва щодо всіх цих пунктів, а тоді дадуть відповідь листовно або телеграмою.

Протягом кількох тижнів після від’їзду радянської делегації отець Морліон щодня телефонував мені в редакцію “The Saturday Review”, щоб запитати, чи чувати вже щось із Москви з приводу його проекту. Тим часом ті надії, що були розквітли по завершенні Карибської кризи, поступово розвіювались. Згода щодо конкретних питань: заборони ядерних випробувань, проблеми Західного Берліну, мирного космосу — здавалася ще недосяжнішою, ніж то було перед кризою. Здавалося, світ вступає в нову чорну смугу.

Одного дня під кінець листопада я отримав телефонний дзвінок із Вашингтона від радянського посла Анатолія Добриніна[919]. Він сказав мені, що проект, запропонований отцем Морліоном в Андовері, знайшов схвалення і що 14 грудня я можу прибути в Москву, щоб від імени Ватикану зустрітися з першим секретарем Микитою Хрущовим.

Згідно з американським законодавством, громадянам США заборонено обговорювати з головами іноземних держав питання, що можуть мати вплив на політику цих держав щодо Сполучених Штатів. І хоча моя місія прямо не стосувалася Сполучених Штатів, я вважав за краще поставити до відома американський уряд. Я поїхав до Вашингтона й обговорив цей проект із П’єром Салінджером. Через два дні він зателефонував мені в Нью-Йорк і сказав, що мав розмову з президентом і що ніяких заперечень проти моєї поїздки немає. Салінджер сказав, що президент призначив свого радника Ральфа Данґана[920] слідкувати за проектом і тримати його в курсі справи. Президент також висловив бажання побесідувати зі мною напередодні мого від’їзду.

Через тиждень я мав довгу зустріч із Ральфом Данґаном. Він, як і його шеф, репрезентував характерний тип американського політика, що відомий іще з часів Філадельфійського конвенту — молодий, ідейний, винахідливий, упевнений у собі, але зовсім не зарозумілий.

Президент Кеннеді доручав Данґанові широкий спектр завдань від добору кандидатур для різних політичних призначень до справ, пов’язаних з релігією. Крім того він відав усім, що стосувалося Латинської Америки. Оманливо спокійний і безтурботний, Данґан працював в умовах надзвичайно сильного тиску. Він чудово вмів слухати і згодом достотно відновлював з пам’яті всі важливі розмови. Як і більшість людей з команди Кеннеді, він був напрочуд енергійний, інтелігентний, відданий своєму шефу. Я виявив, що він дуже добре обізнаний у ватиканських справах, а особливо у складних питаннях державно-церковних відносин.

Кілька днів по тому мене запросили до Білого дому. Я пройшов у президентську резиденцію головною брамою, де охоронець перевірив, чи є моє ім’я у списку відвідувачів. Тоді мене провели до зали засідань Кабінету президента США, яка розташована на першому поверсі — поряд із колонадою, що сполучає Західне крило з житловою частиною Білого дому, — і вікнами виходить на Трояндовий сад. За садом виднілась галявина перед Білим домом — і звідси вона здавалася далеко не такою рівнесенькою й акуратною, як з вулиці. Я помітив декілька добре укритих від стороннього ока закутків, в одному з яких був обладнаний скромний дитячий майданчик. Там весело метушилося з півдесятка дітлахів віком від чотирьох до восьми років, а за ними наглядали двоє гарно вбраних молодих дам, одна з яких була схожа на президентову сестру. Тут до них приєднався стрункий молодий чоловік, що, схилившись, почав бесідувати з дітьми. Коли він випростався й обернувся, я побачив, що це сам президент. Він пробув з дітьми хвилин зо п’ять, а тоді зник у надрах Білого дому.

Я оглянувся навколо. Зала засідань Кабінету була обставлена просто, але зі смаком. Більшу її частину займав довгий стіл, трохи звужений на кінцях, щоб зручніш було провадити довірливу розмову. На кожному з чорних, оббитих шкірою крісел був невеликий металевий диск з іменем того чи іншого члена Кабінету. Крісла, що стояли поряд із президентським,

1 ... 197 198 199 ... 334
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спомини», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спомини"