Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » Джмеленя та Канікульне озеро 📚 - Українською

Читати книгу - "Джмеленя та Канікульне озеро"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Джмеленя та Канікульне озеро" автора Галина Микитчак. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 35
Перейти на сторінку:
скільки часу. Тим паче, ці жабуни мають впливових союзників, Захланських, — зітхнув Тиціан.

— А куди зникли вантажівки зі сміттям? Чи їх змаролюзили в карусель? — Дзвінка глянула на протилежний берег, де недавно стояв ряд вантажних машин, потім марився дитячий майданчик, а тепер просто був засмічений пустир.

— Прийшов Триндикало з водіями, щось наказав їм, ті сіли в машини й кудись поїхали, — пояснила Ольма. — А він ще довго стояв тут мовчки й дивився на озеро.

— Може, йому тут маролюзилось міністерське крісло? — припустив Дмитрик, але русалка відразу заперечила:

— Не схоже. У нього погляд був дуже сумний. На мару дивляться інакше!

Всі збиралися розходитися, коли водяник показав перетинчастою долонею на берег.

— А он і він! Гляньте, щоб жаб тут не поїв, а мені час на роботу. І вам раджу довго не затримуватися, щоб болотяники не напали. Пам’ятайте, на суші вони не зачеплять, тому уникайте води! Будемо на зв’язку, якось навідаюся до ваших кранів і розкажу, чи є щось новеньке.

— Ось я нарешті вас знайшов! — Триндикало щасливо-жалісними очима дивився на Ольму, як собака, що врешті знайшов свого господаря. — Доброго ранку вам!

— Він точно змаролюзений! Очі затуманені, — прошепотів Дмитрик.

— Думаю, що тут щось не те! Здається, він закоханий!

— У кого?

— Та не в мене ж! Сам подумай.

Поки діти перешіптувались, мер галантно вклонився й поцілував Ольму в руку. Він наче і не відчув холоду її шкіри.

— Після нашої веселої розмови в мерії, ну, коли я мало не впав з ратуші, я багато думав про це озеро й загалом про своє місто. І зрозумів, що не був хорошим мером. Хоч до нових виборів залишилось декілька днів, та я вирішив виправити скоєне.

— Дійшло нарешті! — пробурмотіла Ольма й відсунулася від мера.

— Я собі подумав, що, знищуючи озеро, ми знищуємо легенди про русалок і водяників, які там нібито живуть. От ви, наприклад, — він глянув на Ольму, — дуже схожа на русалку. Львів же справжнє легендарне місто, яке ж воно буде без своїх легенд? А якщо легендарні місця оберігати, то до нас більше туристів приїжджатиме! Тому першим ділом збираюся зробити з цього прекрасного, але занедбаного озера чистий куточок для відпочинку з пляжем, парасольками, лавками.

— А ви тут нічого не бачили дивного? Альтанки, ятки з морозивом і квасом? — запитав Дмитрик.

— Ні! А звідки воно б тут узялося? Захланські тільки обіцяють! Ну, радий був вас побачити. І дуже хотів би зустрітися ще раз! Може, сходимо якось у затишну львівську кав'ярню? — мер знову подивився на Ольму затуманеними очима.

Та знітилась.

— Дякую, але я кави не п’ю, — відмовив йому Дмитрик і отримав легенького стусана від Джмеленя.

— Дурнику, він не тебе запрошує.

— Я також кави не п’ю, — тихо відмовила Ольма. — Але час від часу буваю на цьому озері. Якщо справдите свої обіцянки, то ще, може, побачимось.

— Як я вас розумію. Там ще з паперами потрібно багато узгодити. Надія Захланська вирішила судитися з мерією за це озеро. Але правда на нашому боці! Водойма потрібна мешканцям. До зустрічей!

Мер сумно всміхнувся й рушив стежкою вздовж озера.

— Якийсь він дивний сьогодні, постійно живіт втягує, — Дмитрик підозріло провів мера поглядом.

— Мабуть, дуже хоче комусь сподобатися! Чоловіки тоді так роблять. Я в кіно бачила. — Дзвінка зацікавлено глянула на Ольму. Якби та не була русалкою, можна було би припустити, що вона ось-ось зашаріється. — До речі, Ольмо, чому болотяники не наклали на Триндикала свої чари?

— На закоханих людей такі чари не діють. Але в нього жодних шансів немає! — Ольма стріпнула волоссям. — Ну все, мені час у воду, тут надто спекотно та сухо! — І зникла у верболозах.

Розділ 12
Тріумф Аліни Шприхи

— Та що таке?! — мама стояла перед дверима в туалет і кривилась. — Гєнику, що сталося в туалеті? Чому такий страшний запах?

Двері відчинилися, і звідти вийшов тато у ватно-марлевій пов’язці та з вантузом у руках.

— Кохана моя квіточко, не знаю! Я сьогодні вже вдруге мию унітаз!

— Та що за халепа? Звідки такий сморід? У всій квартирі смердить каналізацією!

— Мабуть, знову труби забилися, і щось витікає, — припустив тато.

З унітаза почулося булькання, і нова хвиля смороду попливла по квартирі. Мама з татом швидко зачинили двері в туалет і втекли до вітальні. Там на дивані сиділи бабця із Дзвінкою. У руках вони тримали трилітрову банку з товстою ропухою всередині.

— Це вже третя за сьогодні! — повідомила бабця Леся. — Знайшла в себе у спальні. Лізуть і лізуть! І у всіх сусідів те ж саме!

— Жаби рятуються від болотяників, бо вони їх ловлять і шиють собі шуби з їхніх шкурок! — пояснила Дзвінка. — Ці потвори прийшли на Канікульне озеро, тому й болотними газами всюди чути!

— Чергова фантастична версія подій від Дзвінки, — всміхнулася мама.

Звісно, Джмеленяті, як завжди в таких випадках, не повірили.

— Спробую ще раз прочистити унітаз. Може, там щось застрягло!

Піднявши кришку унітаза, тато прилаштував вантуз до отвору та енергійно замахав держаком. У трубах забуркотіло, загуло, з-під вантуза вирвалася ще одна порція сморідних бульбашок і брудна зелено-коричнева вода. Під ним щось векнуло, бебекнуло й забулькало знову.

— Таке враження, що в нашому унітазі щось живе! І чистоту воно зовсім не любить, — пробурмотів тато крізь марлю й заходився ще інтенсивніше працювати вантузом. — О! Клює! Я щось навантузив! Тягну, тягну, Дзвінко,

1 ... 19 20 21 ... 35
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Джмеленя та Канікульне озеро», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Джмеленя та Канікульне озеро"