Читати книгу - "Беру свої слова назад"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Хочеш не хочеш, але треба згадати й товариша Сталіна. На момент смерті Жукова Комуністична партія перебувала при владі 56 років. 30 з них на чолі Центрального Комітету Комуністичної партії стояв Сталін. При цьому він був на чолі ЦК у всі роки підготовки до війни і в усі роки війни. Центральний Комітет кудись сховався після німецького вторгнення, але Сталін залишався на бойовому посту. І якщо ЦК - мозок армії, то Генеральний секретар ЦК - центральна і найголовніша ділянка цього мозку. Це випливає з мемуарів Жукова. У роки війни, коли Центральний Комітет розчинився в «бузковому тумані», Сталін собою заміняв ЦК.
Цікаво, чи усвідомлював сам Сталін своє становище? Чи розумів, що, очолюючи Центральний Комітет, він очолює мозок армії?
– 6 -Давайте повернемося на початок попереднього розділу: «На жаль, доводиться відзначити, що Й.В. Сталін напередодні та на початку війни недооцінював роль і значення Генштабу. Тим часом Генеральний штаб, за образним висловом Б.М. Шапошникова, - це мозок армії. Жоден орган у країні не є більш компетентним у питаннях готовності збройних сил до війни, ніж Генеральний штаб. З ким же, як не з ним, повинен був систематично радитися майбутній Верховний головнокомандувач? Проте Й.В. Сталін дуже мало цікавився діяльністю Генштабу. Ні мої попередники, ні я не мали нагоди...»
А до цього той же Жуков у тій же книжці висловив повну незгоду з позицією Шапошникова: «Назва книжки "Мозок армії"стосовно до Червоної Армії невірна. "Мозком" Червоної Армії з перших днів її існування є ЦК ВКП (б)»
Отже, з «найправдивішої книжки про війну» ми дізнаємося, що:
а) мудрий маршал Шапошников дуже правильно вважав Генеральний штаб мозком армії;
б) дурний маршал Шапошников дуже неправильно вважав Генеральний штаб мозком армії.
Жуков пристрасно підтримує мудрого Шапошникова, коли його слова можна обернути проти Сталіна.
Той же Жуков презирливо копає того ж Шапошникова за ті ж слова, якщо цим можна продемонструвати свою любов до Центрального Комітету.
З великої книжки Жукова ми дізнаємося, що Центральний Комітет був мозком армії. З цього випливає єдино можливий висновок, що Сталін, якщо він готував країну до війни, весь свій час повинен був проводити в надрах ЦК.
З тієї ж великої книжки ми дізнаємося, що Сталін не повинен був втрачати час у Центральному Комітеті, а повинен був іти в Генеральний штаб за порадою до Жукова, бо не Центральний Комітет, а Генеральний штаб є мозком армії.
Кмітливому читачеві залишалося робити висновок: війною не могли керувати ні Сталін, ні Шапошников. Це було під силу тільки видатному полководцю всіх часів і народів Георгію Костянтиновичу Жукову. Тільки він усе правильно розумів. Причому кожен раз навпаки. То так розуміє, а то зовсім не так. Але кожен раз правильно! У Жукова з питання різні думки. Завжди полярні, але єдино вірні.
Кожен для себе може вибрати у Жукова те, що подобається.
Треба довести, що ЦК - мозок армії, а дурний Генеральний штаб ні чорта не вартий, - посилаємося на Жукова.
А треба довести, що дурний Сталін мав не в цьому безглуздому ЦК безрезультатно засідати, а бігти за порадою до Жукова в Генеральний штаб, - знову на Жукова посилаємося.
Доводячи взаємовиключні речі, можна посилатися на того ж Жукова, на ту ж книжку того ж видання. Тільки сторінки різні.
Втім, часто навіть і сторінки гортати не треба. Думки у Жукова різні, а сторінка — одна.
Ця риса - доводити одночасно дві взаємовиключні точки зору - властива не тільки численним авторам мемуарів Жукова, але і йому самому. Є достатньо свідчень, наприклад, Маршала Радянського Союзу К.К. Рокосовського, коли Жуков говорив одне, а через хвилину, спростовуючи сам себе, кричав щось зовсім протилежне.
Добре, коли кричав.
А як, коли він розстрілював за виконання своїх же наказів, які тут же змінював на протилежні?
Войовничий захисник Жукова полковник А. Кочуков хвалиться: «У моїй домашній бібліотеці зберігаються всі 12 видань "Спогадів і роздумів" Маршала Радянського Союзу Г.К. Жукова» («Красная звезда», 16 квітня 1999 р.).
Упевнений, що в даний час до цих видань додалося ще й тринадцяте. Зі сказаного випливає, здавалося б, незаперечний висновок: полковник Кочуков Жукова не читав. Якби читав, то нічим було б йому пишатися.
Але будемо обережні. Цей висновок скороспішний і не єдино можливий. Не виключено, що полковник Кочуков всі томи всіх видань прочитав. Просто не замислювався над прочитаним. Звик, що за нього Центральний Комітет думає, ніяк відвикнути не може. А ви, товаришу полковник, спробуйте ці томи прочитати. І спробуйте обміркувати прочитане. Запевняю, будете від реготу по підлозі качатися. Порівняйте хоча б шосте видання «Роздумів» із сьомим. Це ж комедія на рівні «Сімнадцяти миттєвостей весни». У цьому фільмі радянський розвідник прикидався нацистом, ходив у формі штандартенфюрера СС, але їздив по гітлерівської Німеччини в машині з радянським номером; по чорному полю - білі цифри і букви; двозначна цифра, рисочка, ще двозначна цифра, нижче - три букви. Літери, ясна річ, російські. І ці літери: Г, Р, У.
Повний номер шпигунської машини Штірліца: 21-47 ГРУ.
Мемуари Жукова на тому ж рівні. Можете навіть не порівнювати різні видання. В одному томі Жукова знайдете речі куди більш смішні, ніж букви «ГРУ» на номерному знаку машини Штірліца.
До речі, про ГРУ...
Розділ 6Так про війну не писав ніхто!
Треба спеціально доводити, що Жуков був видатним стратегом. Але
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.