Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 199 200 201 ... 279
Перейти на сторінку:
не могли, це він сам себе). Погляд Чудесника блукав, тіло зводили судоми, ніби досі намагаючись пострушувати з себе невидимих тварюк. Цікаво, він завжди виглядав як буйний вар’ят, чи лише тепер зовнішнє досягнуло рівноваги з внутрішнім? Та плювати! Ефект не гірше, ніж від чорної ворожби.

— Твоїх рук діло?

Аксель. Цікавість замучила. А, йшов би він до Короля!

— Не розумію, про що ви?

— Тобі це подобається? — Моїх заперечень чаклун наче й не помітив. — Їх безпомічність приносить тобі задоволення? Радій, радій. Але пам’ятай: ця радість входить в душу, як отрута, і виходить лише з кров’ю!

Ти дивися — ще один монстр з мораллю. Пропонує берегти сектантам нерви. Цікаво, він прокидався колись голий і без Джерела?

В скронях тихо нило від зусилля, яке вже стало звичним, неспокійний небіжчик крутився в голові. Вони намагалися мене вбити, розтерзати магією на ритуалі, ухилитися від якого я не мав можливості, а здачі збиралися отримувати ненасправді? Поважно виступати в наручниках і гуманно тягнути довічний термін, поки я буду ригати і битися в конвульсіях? Ну, ні. Якщо справедливістъ, то всім порівну.

Я жваво згадав давні уроки Шереха, але співчуття в душі не знайшов. Чудесники не ті типи, з якими можна цяцькатися, удар повинен бути різким і руйнівним. І що характерно — нежить був зі мною повністю солідарним.

Так я одним махом розорив ціле гніздо сектантів, але отримати заслужені лаври мені не світили. Давіть більше скажу: якби «нагляд» знайшов героя, кукати б мені в карантині до кінця своїх днів (не так вже довго і вийшло би). Суспільство розривалося між захватом від рішучості НЗАМПІС і обуренням від того, яких принижень зазнали затримані при штурмі. Угу. А те, що ці покидьки збиралися підірвати цілий квартал, — це так, деталь протоколу.

Але обійшлося, я залишився на волі.

Дивне, скажу вам, відчуття: помста відбулася, а ти все ще живий. Що робити далі — незрозуміло і запитатися нема в кого. Може, варто зосередитися на собі? Ну і хрін, що цілителі про мій недуг нічого не знають, це ще не смертний вирок. Треба просто правильно задати питання. Ні за що не повірю, щоб раніше некроманти не попадали в подібні ситуації! От лише Шерехом мічений Чарак кудись зник разом з рештою старців, а офіційні архіви були так добре зачищено, що вони годилися лише на пап’є-маше. Закритий відділ фінкаунської бібліотеки цілителі перерили вздовж і впоперек, але нічого корисного не знайшли І не дивно! Аби розібратися з моєю бідою, потрібні були не просто описи ритуалів, а серйозні прикладні роботи з некромантії. Ще недавно за саме лише зберігання таких книг платили життям в буквальному смислі слова. Тепер те, що не було знищено, висіло десь, захищене Діамантовою Руною, а фанати-колекціонери не спішили світитися перед НЗАМПІС. Десь так.

Звичайно, існували ще нетрадиційні способи отримання інформації, але Шерех не цікавився некромантією в принципі, а переглядати одним чохом пам’ять усіх його жертв, сподіваючись нарватися на Майстра, я був зараз не в стані (та і не факт, що монстр міг подолати спеціаліста такого рівня). Однак саме прокляте чудовисько підкинуло мені цінну думку.

Я же знаю, де зберігається зібрання давніх книг, причому, напевне що саме на потрібні мені теми. Мені терміново потрібно було попасти додому. Де ще допоможуть чорному магові, як не в Краухарді?

Старший координатор Аксель вломився в кабінет шефа департаменту в справах практичної магії, не постукавши. Бувало, що після такої його появи чиновників відносили геть з інфарктом.

— Де… цей?…

Сатал терпляче чекав. Він не мав ані найменшого сумніву, що його колега давно вивчив ім’я молодого некроманта напам’ять. Аксель зрозумів причину паузи і ще більше настовбурчився.

— Цей виплодок сімейства Тангорів! — прогарчав він.

— Поїхав у справах, — спокійно знизав плечима Стала. — З мого дозволу і схвального рішення пана Ларкеса.

— Що?.. — Здавалося, старого чаклуна от-от трафить шляк. — Як?..

Господар кабінету з цікавістю спостерігав, як обличчя гостя набуває багряного відтінку. (Як старий це умудряється робити? Затримує дихання?) Помітивши, що звичного ефекту його вигляд не досягає, Аксель насупився, а потім, ніби нічого не сталося, всівся в крісло для відвідувачів.

— Я вже мовчу про душевний розлад юнака. Дії наших опонентів ви прораховуєте? Що, якщо вони не задовільняться досягнутим ефектом і продовжать переслідувати жертву?

— Непогано би, але навряд чи вони ризикнуть. — Сатал нахилився і вивудив з нижньої шухляди крутобокий порцеляновий чайник. — Зелений чай?

Старий втомлено зітхнув:

— Давай!

Видно, якісь висновки про свого співрозмовника старий маг зробив, тому що перестав кривитися, морщитися, навить чуприна на його голові лягла якось рівніше. Колишній координатор завжди підозрював, що архаїчні закидони Акселя — не більше, ніж личина, за якою причаївся уважний і гнучкий розум. Старі люди часто кривляються: в давніші часи мудріше було приховувати свою силу, ніж виставляти її напоказ.

Через п’ять хвилин чай був готовий (для отримання окропу Саталові навіть вогонь не знадобився). Розмова продовжилася в більш спокійному руслі.

— Четверо агентів вели його до вокзалу, спроб слідкування не побачили.

— Мілко мислиш! В Хо-Каргу для того, щоби армійський потяг зіткнувся з експресом, саботажники підмінили розклад поїздів.

Сатала присвиснув.

— Підлеглі Зертака користуються у сектантів успіхом.

— Вони то якраз не постраждали, — відмахнувся Аксель. — Цих гімнюків прикінчити лише прямим попаданням фаєрбола в голову. А от в зустрічному поїзді покалічилося триста чоловік, половина — на смерть. Цілителі просто не змогли туди вчасно добратися.

— Пустеля! — з розумінням кивнув Сатал.

— Зате в координатора Ґремані прокинувся талант інквізитора, — несподівано розвеселився старий чаклун. — Звідки що взялося? Витряс імена замішаних у справі за якихось пару діб.

— Талант!

— Геній. А ми-то вважали його гуманістом.

Чорні маги розуміюче перезирнулися.

Сатал заглянув в пустий чайник і без ентузіазму повернувся до розмови.

— Ні, не полізуть вони до нього, вирішать, що в такому вигляді він їм корисніший. Людина-диверсія!

Старий маг не втримався від незадоволеної міни:

— Скажи, а ти такий певний у своєму учневі?

— Повір мені, з усіх нині сущих він збожеволіє останнім. Експериментально перевірений факт.

— Дивися сам, — піддався старий. — Я в некромантах погано розбираюся, дивні вони.

Маленький будиночок на околиці Фінкауна на якийсь час перетворився на подобу генерального штабу. Троє чоловіків напружено працювали, приймаючи телефонограми, знімаючи покази з амулетів, викреслюючи складні багатобарвні схеми і відшуковуючи на кресленнях місце для нових даних. Від того, що армійські вантажівки вивозили на полігон відділу очистки ємності з вибухівкою і бойові амулети, зняті з огорожі будинку для хворих дітей, справ у Посвячених не поменшало. Необхідно було відкликати групи підтримки, вивести з-під удару цінних агентів, знищити речові докази і ліквідувати свідків. Кількасот сектантів-учасників операції повинні були просочитися через

1 ... 199 200 201 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"