Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Сини змієногої богині 📚 - Українською

Читати книгу - "Сини змієногої богині"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сини змієногої богині" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 216 217 218 ... 274
Перейти на сторінку:
череп – як то, згідно з обрядом, чинили сармати зі своїми дітьми, туго перетягуючи їм голівки міцним джгутом, аби вони з часом видовжувались – була тоді така мода.

Все ясно і… не ясно.

Дивною була поза небіжчика. Судячи з усього, у вузькій довгій ямі він лежав на грудях («З поворотом на груди» – як уточнили в акті). А це і неприродна поза для покійника, і не властива для поховання у сарматських племен.

Більше того, його руки були притиснуті до обличчя (наче він його у відчаї обхопив), ноги різко зігнуті, мовби він намагався якщо й не встати, то бодай звестися на коліна й лікті, тож і застиг у позі, що зветься навпочіпки. Не інакше, як задихаючись, потягнувся руками до рота, до горла свого… Що за предивна поза?

І чомусь – тривожна…

У ямі явно відчувалася якась ще гаразд нерозгадана трагедія, що там зчинилася.

І трагедія – жахна.

Про це свідчила як дивна поза кістяка похованого, не характерна для сарматських поховань – чи й будь-яких, так і відломлена ручка глечика. Річ у тім, що на зламі була світла смужка, а це вказувало на те, що глечик був пошкоджений у могилі – в іншому випадку кераміка мала б зовсім інший колір на зламі, і – що й зовсім жахливо – глечик був пошкоджений явно після того, як відбулося поховання, коли яму перекрили колодами і засипали землею. А хто міг в такому випадку пошкодити глечик – до речі, з напутною їжею (яка-небудь просяна каша) – крім… покійника?

Містика якась! Фантастика!

Після повної зачистки стало ясно, що покійник… ожив у ямі.

Гірше того, він був похований… живцем.

Але – не із злого умислу. У могилу нещасний був покладений випадково, з чийогось недогляду.

З молодим сарматом – здоровий до того молодик – негадано стряслося лихо: від якогось морального потрясіння чи нервового стресу (щось з ним таки лучилося) він заснув летаргійним сном.[105] Історія знає випадки, документально підтверджені, коли людину, яка впадала в летаргійний сон, сприймали за померлу і… ховали. Після здійснення відповідного ритуально-жалобного обряду. Адже при летаргійному сні (а люди у нього завжди впадають раптово, несподівано, здавалося б, без видимих причин) падає пульс (він тоді взагалі не промацується, майже зникає, принаймні його не чутно, а дзеркало притулити до рота, аби виявити, чи не запотіває, не додумались), тож навіть сьогодні та ще людьми, далекими від медицини, таку людину іноді сприймають за раптово померлу. І буває, що… ховають. Як і належить ховати на другий день (принаймні не пізніше) покійника. Ось і дві тисячі літ тому в одному із сарматських племен впав чоловік у летаргійний сон, а його й сприйняли за мертвого. Не знаходячи в ньому зовнішніх ознак життя, родичі й поховали його, як то ховають покійників – а що інше з ними, покійниками, робити? У давньому кургані в степу вирили глибоку вузьку яму, у якій і поклали нещасного на спині, а в ногах – глечик з напутною їжею – все, як годиться. Перекрили яму колодами, а зверху нагорнули землі – у кілька метрів заввишки і вагою… Неважко уявити, з якою вагою.

Ось так чоловік, як кажуть, за здорово живеш, опинився у могилі наживо замурований там.

Отямився він від земляного холоду. Ще не розуміючи, що з ним і де він, зробив спробу вибратися з могили і…

І швидко переконався, що це неможливо. За жодних умов. Що це вже все. Кінець. Мученицький і страшний. Надто глибокою була яма, надто міцне вгорі перекриття з колод, а над ними кількаметровий шар важенної землі – тяжко навіть уявити той жахний стан, що охопив нещасного, як він збагнув нарешті, у якій смертельній западні опинився.

Звіру такого не побажаєш, ворогу, не те що невинній людині!

Нікому живому такого не побажаєш.

До всього ж яма – як це й заведено було в сарматів, була такою вузькою, що лише з величезними труднощами у ній можна було повернутися. («Нащо покійнику простора яма, що, він у ній влаштовуватиме танці? Зайва робота копати широку, вистачить і вузької».)

Але вже як не везе, так не везе – дубове перекриття над покійником було зроблене низько, лише в 40 см від дна, а отже, й від його тіла. Уявляєте – не повернутися у вузькій ямі, по суті, щілині, сама яма глибиною біля двох метрів, зверху перекриття з дубових колод, що ледь чи не торкаються тіла, а над ними ще й кількаметровий шар землі! І при тому – суцільна пітьма, така чорна й щільна, що її й не уявити на землі. Абсолютна чорнота!

Жах-жахота!

Страхів’я-страховіття!

Отямившись

1 ... 216 217 218 ... 274
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сини змієногої богині», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сини змієногої богині"