Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Все починається в тринадцять 📚 - Українською

Читати книгу - "Все починається в тринадцять"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Все починається в тринадцять" автора Валентин Бердт. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 40
Перейти на сторінку:
я звечора відв’язав. Він також прагне свободи. З’явиться, то не забудь йому одягнути нашийник. Господарюй як слід.

Усю роботу, яку мав виконати до обіду, я відклав на потім. І Полкана шукати не став, а сів до комп’ютера й запустив браузер, з нетерпінням очікуючи, коли ж нарешті відкриється моя сторінка ВКонтакті.

Повідомлення від Тетяни було незвично довгим: «З кожним днем все важче виконати обіцянку. Втім, я не ображусь, коли тобі це не вдасться зробити. Ні у вашому житті, ні в нашому — ніхто нікому нічого не винен. Існує лише сумління, порядність і обов’язок перед власною совістю. Ці поняття кожна людина розуміє по-своєму. Коли подолаєш мерзотні почуття страху, безпорадності, зневіри — зможеш рухатися далі. А вже в якому напрямку: вгору чи вниз — обирати тобі. Не зволікай. Мені сподобався твій задум. Вибач, не втрималася, щоб не допомогти. Власне, без моєї підтримки ти б і не обійшовся, бо не за твоїм віком ця ноша. Окрім того, є такі речі, про які ти ще не скоро довідаєшся. Маю на увазі технічні тонкощі програмування. На Землі вони доступні тільки обраним. А без них твоя ідея лишалася б тільки ідеєю».

Я відкрив течку з початою роботою. Одразу ж впало в око, що над програмою хтось добряче попрацював…

Щоб скласти все це докупи, необхідна була програма звукового супроводу, щось на зразок «QSound Multi Speaker System». Не виїжджаючи з Ліщинівки, її дістати неможливо. Можна скачати з інету, та кепська швидкість. Просити Андрія, щоб він перекинув мейлом? Доведеться відповідати на питання типу: «А навіщо? Що ти з нею робитимеш?»

Код графічного програмування, послідовність сигналів запиту користувача, кольорові відтінки — все це було новим і жодного разу мною не практикованим. Що ж, спробую. І я занурився в роботу. Та всі мої починання ніяким боком не стикувалися з раніше створеними блоками програми. Справа зайшла в темний і глухий кут. Безпорадність почала дратувати. Спересердя вимкнув ноутбук. Перевтома дається взнаки. В такому разі — до праці по господарству.

Тільки-но вийшов на ґанок — зателефонував Дмитро.

— Не забув?

— Ти про що?

— Про сича.

— Якого саме?

— Ми ж домовлялися, що ти його викопаєш.

— Знаю. Скінчу поратися і зроблю, як і обіцяв.

— Не зволікай. Це серйозно. До речі, чув, що того сича, який залетів до хати Оксаниної бабусі, вчора підстрелили?

— Як це трапилось?

— Зібралася вся вулиця, і стали чекати, коли ж та пташка випурхне на волю. Хтось із чоловіків приніс мисливську рушницю. Влаштували засаду. А сич не дурний: зачекав, доки остаточно стемніє, і аж тоді вилетів. Однак він дав маху, бо взяв курс не на городи, а на вулицю. А там на стовпі, ти ж знаєш, потужний неоновий ліхтар розміром з маленьку диню. Несподіваний удар світла збив з пантелику сича, і він, як летюча миша, почав ширяти туди-сюди над землею, аж доки не луснувся об паркан. Там, під парканом, по ньому й пальнули.

— Добре, що все так скінчилось. А то він наробив би лиха.

— Все, що міг зробити, він зробив. Такі птахи нізвідки з’являються і зникають в нікуди.

— Складно говориш..

— Не до розмов. Телефонуй, коли виконаєш обіцяне.

«Припустимо, що сичі в цьому випадку — це тільки вдавані птахи, а насправді — енергетичні згустки, що кимось запрограмовані на певну дію. Лишається нез’ясованим походження старої жінки. Стривай, чи не її я бачив (чи, може, примарилось?) тієї ночі, коли прийшов на Тетянину могилу, щоб забити цвях. Що їй потрібно?! Чим я можу їй завадити?» — міркував я, повільно чвалаючи на пошуки місцини, де батько закопав нічного птаха. Знайти не так просто. За добу грудочки свіжої землі обвітрились, висохли, і їх уже не відрізнити від безлічі інших. Тож довелося навпочіпки обстежувати кожен сантиметр землі навколо купи гною. Сидіти ось так, розчепірившись, зручно перші три хвилини, а далі починають затікати ноги, ступні, болить спина, і вже починаєш думати не про те, чим зайнятий, а як би швидше випростатися в повний зріст. Якщо так просуватимуться пошуки, то й до вечора не впораюся. Я стомлено зітхнув. Незабаром мають повернутись дід з батьком, а я ще й за холодну воду не брався. Зайшов з іншого боку і вже не так прискіпливо продовжив пошуки. Звернув увагу на невеличку ямку. Підвівся, підійшов ближче, щоб краще розгледіти: глибиною не більше за штик лопати. Але не схоже, що копали. Виламав хворостинку і почав длубатися в нагорнутій землі. З пухкого чорнозему вигорнув одну, а потім ще кілька маленьких пір’їнок. Уважніше придивився — стовідсотково не курячі. Бабуся не тримає курей темно-сірої масті. Значить, я напав на слід. Але де ж сич? Опустився на коліна біля ямки, на дні якої ще зовсім недавно лежав справжній скарб. Хто ж міг так оперативно поцупити?

Клацнула хвіртка.

— Агов! Хазяїн вдома?

— Вдома!

— Виходь боротися! — лунав бадьорий голос Олега.

— Ти?.. Втік?..

— То божевільні тікають, а нормальних людей з лікарні виписують, — усміхався Олег. — Через п’ять днів навідаюся до лікарні, щоб зняли шви. Рана маленька, але глибоченька. Заживе, як на собаці.

— Ми думали, щонайменше тижнів зо два…

— Розповідай, як ви тут? А ще краще — гайнемо до Оксани.

Відмовити Олегові незручно. Я вмостився на скутері, й ніби не було страшних подій вчорашнього вечора: випереджаючи вітер, ми летіли вуличками Ліщинівки. Мов справжнім визволителям села від нашестя сичів, нам ввічливо уступали дорогу гуси й кури, а качки голосно крякали вслід.

Оксана з бабусею були вкрай зайняті роботою. Подвір’я було заставлене меблями та іншими речами, що винесли з хати. Вони старанно витирали кожну річ з усіх боків. Оксана пояснила, що хтось порадив їм обтерти всі меблі та речі свяченою водою.

Олега зустрічали, як героя.

* * *

Моє щастя, що батько не встиг повернутися з Тростянця. Ото б перепало! Хатні двері кинув відчиненими, ноутбук увімкнений, гусей пастися не випустив... Я прожогом влетів до хати, вимкнув ноутбук. Встав з-за столу і побачив, що з кімнати, де батькове ліжко, мені назустріч випливає розмита тінь жіночої постаті. На мить зупинилася й рушила до мене. Потягнуло різким, неприємним запахом, що вмить поглинув аромати різнотрав’я, які завжди наповнювали бабусину хату. Війнуло сирістю.

Між нами — відстань простягнутої руки. За секунду блискавкою промайнули з десяток вірогідних варіантів розвитку подій. Різко пірнув під стіл, щоб вигулькнути з-під нього з протилежного боку і таким чином опинитися позаду химери. Такий маневр відкрив мені найкоротший шлях до дверей, а там уже й вулиця. Тактика виявилася правильною. Біля дверей зупинився, озирнувся: фіранки підхопилися аж до стелі. Лунко склався ноутбук, підійнявся над столом, трішки проплив у повітрі, а потім його з силою пожбурили в мене. Та я вчасно відхилився й кулею вишмигнув на подвір’я. Десь тут біля будки Полкана повинні бути старенькі вила-трійчата. Та як на зло на очі не попадалось нічого підходящого для оброни. Тікати далі на вулицю? До сусідів? Гукати на допомогу?

На веранді гримнули двері, аж шпаруни посипались. Ще секунда — і страховище випурхне на ганок. Відчинились, ледь не зірвавшись із петель, зовнішні двері, і тінь повисла над порогом.

«Deus magnus et potens! Exaudi preces meas et benedictionis tua fructum his Calamis impretire digneris. Amen», — як пам’ятав, так і сказав кілька речень з паперового

1 ... 21 22 23 ... 40
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Все починається в тринадцять», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Все починається в тринадцять"