Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Тато в декреті 📚 - Українською

Читати книгу - "Тато в декреті"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тато в декреті" автора Артем Чапаєв. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 35
Перейти на сторінку:
батьків без роботи, але не переймалися: уже знали, що на осінь я, так само зненацька, отримав міжнародну письменницьку стипендію.

Потім ми оселилися в маленькому містечку в Італії, де я почав писати «Понаїхали», і час поділили навпіл — я побіжно згадував цей ідилічний період. Півтори години я з малим, а Оксана працює. Тоді навпаки. Далі малий спить удень, і час є в обох. Після обіду знов півторагодинні зміни. Двоє батьків працюють удома, і всього одна спокійна дитина! Тю! Гори часу. Гімалаї! І ні в кого не зносить дах.

Я згадував, що старший син — фанат поїздів? У цьому маленькому італійському містечку ми вивчили розклад електричок і щоранку ходили на вокзал махати їм «па-па». Машиністи знали нас і гуділи, щойно бачили півторарічного малого. Ми з ним стали місцевою цікавинкою для пасажирів, які теж почали нас упізнавати й махали з вікон.

Але щоб подібний досконалий варіант розподілу обов’язків виявився можливим, потрібен був маленький нюансик: узагалі не перейматися через гроші. Нам вистачало моєї стипендії, а Оксанина зарплатня накопичувалася десь там, в Україні.

Того року ми об’їздили майже пів-Європи: за вихідні, тривалі вихідні, за тиждень офіційної відпустки й тиждень свідомого нехтування роботою. Подорожувати зі спокійною дитиною, та ще з однією, та ще й удвох, та ще впорядкованою Європою — дуже легко. Чудові поїзди, наш не менш чудовий «ланос» на прізвисько Ракєль, каучсерфінг, знайомі в різних містах. Наприклад, у Мадриді ми цілий тиждень жили в «тьоті Муйб’єн» — Алехандри, давньої подруги, яка бавилась у м’яча із нашим сином і, коли він ловив, примовляла:

— Muy bien! Muy bien![6]

А він повторював. Синові виповнилося півтора, і він на льоту схоплював фрази всіма мовами.

Під час таких подорожей траплялися й нервові дні, як-от поїздка до Генуї, коли син за тригодинну подорож так і не заснув, а місто виявилося переповненим машинами та непридатним для гуляння з візочком, тож ми пішли на дитячий майданчик і через дві години поїхали назад.

— З’їздили на дитячий майданчик за сорок євро! — бурчала Оксана.

Трапляється — ну то й що? Загалом воно того варте. Але й тут необхідний той-таки малесенький нюансик: гроші. Тому роздавати якісь поради людям з різними доходами — тупо. Значно більше про подорожі з дітьми може розповісти Діана Карпенко-Кантер, яка з дворічною старшою донькою, та ще й вагітна молодшою, проїхала всю Латинську Америку, почасти автостопом.

Після Італії ми з Оксаною повернулися в Україну, і перехід був неприємно різким. Ми занурились у те, про що в Інтернеті російською пишуть одним словом: «трудовыебудни». Грошей на оренду квартири бракує, проїдаємо запаси. Я працюю на двох низькооплачуваних роботах — перших-ліпших, які зміг знайти. Вагітна другою дитиною Оксана теж підробляє. Ми знову домовляємося, що після народження немовляти перший рік — грудне вигодовування — у декреті вона, а другий — я.

У розпал Майдану ми з вагітною Оксаною та старшим сином ішли лівим берегом Києва — на УЗД. Між будинками — вид на правий берег, і в небо валить густий чорний дим від покришок. А повз нас одна по одній із сиренами проїжджають карети «швидкої допомоги», які везуть поранених. Тоді мені здавалося, що силовики от-от розгромлять Майдан, і будемо ми жити за тоталітаризму.

— Ще рано казати напевне, але, здається, хлопчик, — сказали на УЗД.

Ми верталися під гудіння сирен, а я похмуро думав: «Хлопчик — це до війни». Розумів, що дебілізм і забобонність, але нічого вдіяти із собою не міг.

Потім, навесні 2014-го, був момент, просто перед захопленням Слов’янська, коли здавалося, що все втихомирилось і перед нами — світле майбутнє. Якось удень, після особливо інтенсивної ранкової зміни в офісі на новинах (а це майже як конвеєр на заводі), сидів я зі старшим сином на дитячому майданчику й думав, що я антитрудоголік. Малому тоді майже виповнилося два роки, він вправно залазив на гірку та з’їжджав із неї, його навіть не доводилося страхувати. Я, сонний, мружився на сонечко й думав: «Ох, як класно! Наскільки це краще, ніж робота! Дочекаюся, поки Оксана відгодує груддю молодшого (який на той час іще не народився), і цього разу таки буду в декреті».

Мушу сказати, що й тоді не відав я, чого хотів. Таке пізнається лише з досвіду. Часом я думаю, що тати, які люблять бути з дітьми, але після роботи проводять із ними тільки вечори чи вихідні, — отримують усе щастя задарма.

Як я докотився до декрету. Частина друга

Кілька місяців між прекрасним днем, коли старший пішов у ясельну групу, та часом, коли народився молодший, були благословенні. Ми віддавали сина в садочок — спершу лише на кілька годин, на прогулянку. Оксана, з великим животом, проводжала мене в бік метро. Їй треба було ходити, щоб менше боліла спина. Весна, цвітуть каштани, ми, обійнявшись, ідемо до пішохідного мосту. Тут нам розходитись, але не хочеться.

— Давай тепер я тебе проведу! — І ми, знову обійнявшись, ідемо ще хвилин десять тінистою алеєю, не те щоб у протилежний бік від метро, але сильно в обхід.

Раптом з’явилося стільки часу, що я навіть знову почав бігати по кілька разів на тиждень.

Я тоді саме перейшов на роботу своєї мрії. Почав писати не новини, а репортажі. Причому редактор виявився фанатом моєї «Авантюри» й фактично видав карт-бланш на стиль і зміст. Я намагався ставитися до кожного тексту,

1 ... 21 22 23 ... 35
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тато в декреті», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тато в декреті"