Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Хроніки Південного 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніки Південного"

249
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніки Південного" автора Рімантас Кміт. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 105
Перейти на сторінку:
і обіцяли, після пари гальб вилазять назовні і розходяться, хто в один бік, хто — в інший. Ми дивимося, що зараз залишимось стояти вночі поміж тих курв самі, скоренько підбігаємо до одного з них і кажемо чітко йому: «Nachhauzefahren, nachhauzefahren, nachhauze… na…». Той комизиться незадоволено, але потім відводить нас до трамваю і якось пробує пояснити, де нам виходити.

Повертаємося на базу, лежу я в наметі, а їсти хочеться — нема слів, але ще більше хочу додому, у Шяуляй.

А на ранок перші змагання.

Ну, і як тут грати, коли ти у Ганновері?

І як ти будеш грати, коли навпроти тебе стоїть чорномазий? Справжнісінький. Не з MTV і не з плаката.

І як ти будеш грати, коли вчора стояв як вкопаний навпроти НЛО — дверей, які самі відчинялися.

Зовсім очевидно, що на полі — повний бардак. Усі виробляють бозна-що і зовсім не те, що вчора пробували зробити тут на тренуванні.

— Ну куди ти біжиш? Куди біжиш?! — волає тренер.

Чого ти тут, блін, репетуєш? А тобі самому коли-небудь доводилося стояти навпроти негра? І взагалі, приперлись тренери сюди, лише оголошення про продаж машин читають, вчора невідомо куди зникли, нас самих тут покинули, опинилися ми немов на льоду. На тренуваннях його нема, та ще й репетує тут: «Ну, куди біжиш, куди біжиш!».

Однак, по правді сказати, запитання слушне. Я й сам міг би про це запитати себе. Біжиш, бо бігти вигідніше — бігти і чекати на удар, а потім лежати собі на м’якій траві і чекати, коли все це нарешті завершиться. Бо часом так уже буває, що фіг второпаєш, що тут відбувається. Мабуть, іноді краще й не знати цього, а просто дочекатися кінця. Копаєш м’яч в аут, робиш якісь там дурниці, щоб тільки лямку довше потягнути…

Наприкінці гри тренер випустив на поле Артурчика, насправді він зі старшої групи, але на вигляд молодший. Тому з ним разом вдалось пару заносів зробити, і все вже не виглядало так безнадійно. Ну, дістали ми в кістку, це точно дістали. Тепер ходимо мов лайном облиті.

— Але ті негри то таки смердять, — каже мені Саулюня у роздягалці.

— Ти краще себе обнюхай! Може, тебе від того смороду припадок схопив, що ти не зміг м’яча втримати і на траві валявся. Аякже, травичка м’якенька, можна і повалятися…

Але в цілому ми більше мовчали. Зрозуміло, що ті негри штиняли, мені теж вони смерділи. Ну, якось так. І до цього всі казали, що від негрів тхне. Колись клуб Статіба приїздив у Шяуляй, то зі собою чорного привезли: ніжки в нього тонесенькі, як сірники. Звичайно, з такої відстані не обнюхаєш його, але народ просто так не скандував би «Niger go home!». Та хто б міг подумати, що в Німеччині доведеться з неграми грати? Тут же не Африка! Я вважаю, що всім нашим ті чорні потьмарили розум. Ну, самі подумайте. Ми всі виросли з написами RED ARMY GO HOME! Однак в тих краях, куди вони нарешті звалили, нам усе набагато ближче і зрозуміліше. Разом з ними пішла і єдина іноземна мова, яку ми знали, хоча, коли нас навчали, вона не вважалась іноземною. Тепер ми премось у протилежний бік, туди, де нічого не зрозуміло, все блищить і рябить різними барвами. Але кольорові люди нам чомусь заважають. Я вважаю, що треба сісти собі і спокійно навести порядок у голові.

Може, комусь ті негри і смердять, але ми теж придурки, ще й які — ледь самі не заштинялись після тих змагань. Побазарили, ну, а потім треба помитися. Ось, і душ є. Душ то є, а де тут кран? Збіглися всі у душ, хто в одязі, а хто голяка — бля… а де тут крани? І як тут митися? Вони що, за лохів нас мають? Поки ми тут крутилися біля душів, з одного як вальнуло на голову Дарюсику, а той ще у формі був, мов ведмежатко. Ми як почали ржати. Ні, це прикольно, але все одно не второпали відразу, як усе тут діє. Треба постояти під тим душем, і вода сама починає текти. Оце так клас! Такої заманухи навіть по ящику не бачили. А як виставити гарячу чи холодну? Але нічого, тече така літня водичка, і на тому спасибі.

Після душу настрій відразу піднявся, і гра не здавалася вже повним провалом. Хоч буде про що розповісти вдома: душ сам вмикається, двері крамниці самі відчиняються, а в деяких місцях сходи самі тебе везуть на інший поверх, без ліфта.

Наступного ранку на сніданок знов отримали фарш. Поклали на стіл цілу миску. Ще дали нам булочки, хліба, масла і сиру. Але я вже сміливо брав той фарш — якщо поклали на стіл, то не отруїшся ж. Якщо сказати по правді, то зовсім й нічого. Але наприкінці сніданку мені той фарш чомусь нагадав про вечір з Едитою в мене удома. Одразу почало піднуджувати, але я залив в себе два горнятка кави із цукром, і все стало добре. Потрібно було думати про змагання.

Спочатку дали нам поляків. Ми вже з ними колись грали, тому пройшлися по полю ніби вітер. Звикли до стадіону, до травички, а коли не боїшся впасти, починаєш ледь не літати. Ще колись ми у Гданську тих поляків обіграли. Щодо шведів, то взагалі мови не було…

А ось наступного дня прийшла черга тих засранців, які в пивбарі пиво хлебтали у той час, як ми, немов гарбузи на дворі, стирчали без діла. Ох, як ми їх відмахали, по-справжньому. Здавалося, що боротьба була така, що можна було відтиснути їх хоч до самого того пивбару. У сутичках ми забрали всі м’ячі. Ну, корочє, після гри приходить до нас у роздягалку їхній тренер і щось нам каже. Я розумію, що він говорить, типу: «Добре граєте, фантастично. З вашої команди може залишитися тут хто хоче. Знайдемо вам роботу, трошки за гру будемо платити. Можете залишатися».

Народ переглядається, тренери щось поміж собою переговорюються. Я думаю, що ні, нічого не вийде, школу потрібно закінчити. Я, типу, розумний такий, серйозно до життя ставлюся.

До Литви повернулись майже всі. Правда, тренери разом з нами не вертались, вони на власних гольфах педалі тисли. А свої цигарки, хто ще їх не проштовхав, ми продали на заправках водіям фур. І повернулися додому щасливі і круті, ще крутіші, ніж доти. Бо стояли осяяні

1 ... 21 22 23 ... 105
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніки Південного», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніки Південного"