Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Місто собачих снів 📚 - Українською

Читати книгу - "Місто собачих снів"

232
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Місто собачих снів" автора Олександр Сергійович Іващук. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 46
Перейти на сторінку:
такою назвою більше нема… Моя, – твердо сказав хлопець.

Шеф сказав щось на зразок “Ти диви, які таланти”, нагадав про результати “після обіду” і пішов. Поганий настрій Грині зіпсувався остаточно. “Чого це він про Групу запитував? Знову будуть казати: дивіться, юначе, щоб ваша “музика” не заважала науці! В вас попереду аспірантура! Там не можна розпилювати увагу на дрібниці! Мудаки!”.

Хлопець бридливо здмухнув з підвіконня кількох дохлих мух.

А для чого мені ця аспірантура? Ну, підготую я диссертацію. Буде ще один посередній Кандидат. Так, так, ще один посередній! Бачу я хто вашу аспірантуру закінчує. Одні Мєндєлєєви! Аж страшно дітей вчитися до вас віддавати… Спеціалісти вузького профілю, щоб вас негри покусали…

Цікаво, раптом подумалося Грині, наскільки віруючі люди поступають у духовну семінарію, якщо у нашому Інституті такі інженери? А що ж тоді робиться у Медінституті?!

Гриня відійшов від вікна і спересердя сплюнув у лабораторну раковину.

Може кинути це все? Займатися тим, чим хочеш, тим, до чого маєш хист! Займатися, а там буде видно… Гм, цікаво побудоване наше життя: ми робимо те, за що платять, а не те, що вміємо; вчимося там, де маємо можливість; переважно спимо з тими жінками, яким подобаємось, а не які подобаються… Можна продовжувати список.

До речі, про жінок. Може, попросити в Михася номер телефону цієї Мар’яни-Маркіти? Обов’язково треба попросити. В понеділок, після репетиції… Або нехай запросить її в “Гайку”!

Так, що в нас з синтезом? Ніби все. Тепер порахувати, зважити, вколоти пробу в хроматограф… Ще й колбу цю бляцьку помити. Порахував. Зважив. Вколов. Миколо Сергійовичу! Так, зробив. Все добре? Слава Богу. Ну, я пішов? До побачення. До завтра. Вибачайте, до понеділка… Всього доброго.

РОЗДІЛ 7

Дзинь-дзинь.

– Ану, подивимось, хто це до нас прийшов, – донісся з-за дверей Мамин голос.

Двері відчинились. Після тьмяного під’їзду світло передпокою неприємно різануло по очах. Гриня мружачись і посміхаючись ступив до помешкання.

– Гліша! Гліша плийшов! – маленька Юлька кинулася до брата. – Мама, Гліша плийшов!

Мама, що відчиняла двері, відступила вбік і, посміхаючись, дивилась на дітей.

– Привіт, зайка. А що я тобі приніс? – Гриня по-змовницьки присів навпочіпки, дістав з кишені шоколадку і простягнув Сестрі. Юлька радісно схопила подарунок.

Тут Климовському стало соромно. Він пригадав, як десять хвилин тому дивився в продуктовому магазині на дві пожмакані купюри на власній долоні і серйозно вагався чи купувати йому щось для Сестри. Гриня ще раз ніжно обійняв Юльку і підвівся:

– Привіт, Ма. А Батько де?

Світлана Іванівна махнула рукою.

– А, не кажи. Та де може бути? На Фірмі своїй… Ненормований робочий день у них постійно. – І, стенувши плечима, скептично додала: – Приватний сектор хіба зрозумієш?.. Роздягайся, сина. Він скоро прийде, не турбуйся. Добре, що ти прийшов. Заночуєш тут?

Гриня буркнув “угу”, роззувся, завченим рухом повісив куртку на вішак і поплентався за Мамою до кухні. В кухні смачно пахнуло – Світлана Іванівна готувала вечерю. Хлопець примостився на табуретці і огледівся:

– Нові штори? – здивувався Гриня. – Коли це ви встигли?

Мама відірвала погляд від погрозливо шиплячої пательні.

– Так, так, забула тобі сказати. Це Батько з роботи приніс… Білоруси до них під прохідну приходили, продавали. Недорого… Йому сподобалися, от і купив…

Тут до кухні, немов маленький вихор, увірвалася Юлька і вмостилася у Грині на колінах.

– Бачиш, Гліша, – ткнула пальчиком вона у світловолосу ляльку, – це Катя… Катя – моя доця…

– Юля, не набридай Гриші, – не оглядаючись кинула Мама. – Він втомився на роботі.

– Нічого, Ма. Все окей, – Гриня обійняв Сестру. – А скільки Каті років?..

Климовський зачудовано слухав дзвінке дитяче щебетання і чомусь подумав, що в його неповні 23 роки вже багато хто має своїх, отаких круглопиких і великооких. Його приховані батьківські інстинкти розвіяли раптові “дзинь-дзинь-дзинь!”. Юлька зірвалася з Гриніних колін і, з криками “Тато, Тато!”, погнала у коридор. Мама, витираючи руки об фартух, пішла відчиняти. Слідом почвалав Гриня.

– Які люди до нас завітали! – ще з порогу промовив Климовський-старший. – Славетні наукові світила! Найкращі музиканти! Я не вірю своїм очам! – Було помітно, що він радий і в доброму гуморі.

Батько і син обнялися. “Мене так зустрічають, немов я з фронту приїхав, – ненароком подумав Гриня. – А Юлька ондечки скаче, щебече, а на неї не звертають уваги. Типова ситуація повернення блудного сина…”. Він взяв Сестру на руки і поніс до кухні.

Батько швидко переодягнувся і невдовзі з’явився з пляшкою вина у руці. Родина Климовських сіла за стіл вечеряти.

– Щось ти, сина, зовсім від нас відрікся, – наливаючи вино у келихи, сказав Батько. – Тепер кожна твоя поява, немов свято якесь… – Він підняв келих. – Ну, будьмо здорові…

Всі, окрім Юльки, пригубили вино і приступили до вечері.

– Ну, Григорій, як твої справи? – запитав Батько. – Що там з аспірантурою? Беруть тебе чи ні? Група як? Коли ти вже нарешті Батькові автограф дасиш?

Гриня меланхолійно накладав в тарілку салат з капусти.

– Та ніби все окей, – пробурмотів він. – Аспірантура? Кажуть, що беруть… З наступного року. Щоправда, як робити наукові дослідження в умовах, коли 90 відсотків приладів не працюють і навіть не збираються, ніхто не каже. Не додумалися ще, бачте, на цю тему диссертацію захистити… Ма, передай хліб, будь-ласка… Дякую. Знаєш, Тату, іноді банальних речей не вистачає. Бюретки якоїсь чи щось подібне… Смішно.

Але ніхто не засміявся. Юлька поїла, сказала “Дзяпую” і побігла до іграшок. Гриня проводив її порожнім поглядом.

– А Група репетирує… – продовжив він. – Через два тижні на відбірковому турі одного фестивалю в “Гайці” граємо. Придивіться, вже афіші по Місту розклеїли…

– А що це за “Гайка” така? – перебила Мама.

– Це, Ма, клуб такий нічний… Недалеко від центру, на вулиці Даниловича. – Гриня почухав голову. – Що б ще такого сказати… Колись “Гайка” була дуже стильним місцем тусовки хороших музикантів. Зараз, переважно, там крутиться так звана “золота молодь”… Сама розумієш, щоб відпочивати у нічному клубі потрібні гроші. Хоча, музиканти “Гайки” теж не цураються. Та й лише “Гайка” проводить подібні заходи, як от, наприклад, даний рок-фестиваль…

– Ти казав, що це лише відбірковий тур. А, власне, сам фестиваль коли? – запитав Батько.

Гриня махнув рукою.

– Аж весною! На День Міста, на великій сцені в Парку Культури. – Він підчепив на виделку шматок сиру і додав: – Принаймні, так завжди було.

1 ... 21 22 23 ... 46
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Місто собачих снів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Місто собачих снів"